Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Merhaba anneler. Ben 26. Haftamdayım bebeğin suyu fazlaydı bugun alttan muayene oldum rahim ağzı 24mm ye düşmüş. Endol fitil verildi. Bu fitili kullanan ya da başına böyle birşey gelen oldu mu şekerim normalmiş bebekte yapısal sorun da yokmuş çok şükür. İnşallah vaktinde gelir bebiş. Beni biraz korkuttu bu durum. Birisi daha böyle bişey yaşamıştı sanırım süreç nasıl ilerliyor merak ediyorum.

Canım dinlenmen lazım diye biliyorum. Rahim ağzı kısalınca erken doğumu tetikler. Progesteron vermedi mi ek olarak?

Doktora gittim idrar yolu enfeksiyonu olmuşum aksel diye bir antibiyotik verdi. Eczacı da hamilesin bunu niye vermiş çok saçma anlamadım dedi. Bir zararı olur mu ki kullanan var mı acaba
Bak bilemedim şimdi doktor hamile olduğunu biliyor demi. Eczacı öyle deyince insanın içine de kuşku düşmüyor değil

Bende fitili kullanıyorum ama kanamadan kaynaklı benim. Açıkçası fitil kullanınca tansiyonum aşırı düşüyor. Uyku sersemlik falan oluyor o yüzden gece alıyorum. Senin rahim ağzı düşmüş galiba . Bu daha farklı bir durum: aklında olsun fitil bende böyle etki yaptı.

Ya evet rahim ağzı için verdi. Bende gece yatmadan yaparım. Şu ilginç makattan yapılıyormuş fitil. Ne alaka diye sorguluyorum. Bi de nasıl yapıcam hiçbir fikrim yok ya çok utanarak soruyorum . Çok ileriye ittirmek gerekiyor mu ucuna koymak yeterli olur mu

Yok neden utanıyorsun kız ne olacak . Fitili koy yaklaşık 1 dk kadar elinle tut dışarı çıkmasın diye . O zaman eriyor içeri kaçıyor .sen kendin hissedersin onu. Böyle yan yat bacaklarını karnına doğru çek makattan koy fitili. Hemen koyup çekme elini biraz iktirmen lazım. Bu arada farkı hissedersin meğer benim ağrım sancım varmış fitil kullanınca farkettim

Bak bilemedim şimdi doktor hamile olduğunu biliyor demi. Eczacı öyle deyince insanın içine de kuşku düşmüyor değil
Biliyor biliyor süreçte de beraber ilerledik. Oyleki çocukluktan beri rutin gidiyordum. 16 yaşındaki kist ameliyatımdan beri hayatımda

Biliyor biliyor süreçte de beraber ilerledik. Oyleki çocukluktan beri rutin gidiyordum. 16 yaşındaki kist ameliyatımdan beri hayatımda
Ee o zaman için rahat olsun doktorun vardır bir bildiği bayağı da hayatındaymış zaten o kadar münasebetten sonra sana gidip yanlış hap verecek değil ya

Yhaaaa çok zor geliyor vajinismus geçmişi olan biri olarak bunlar beni zorluyor. Tam vajinal fitili yapabiliyorum diye sevinirken bi de makattan yapılacak olan çıktı. Neyse bu da halledilir bakalım dediğin şekilde denicem. Benim de karnımda sertleşme oluyor ama bebek hareketi mi kasılma mı ayırt edemiyorum. Umarım 3 gün sonra güzel şeyler söyler doktorum Sen de daha iyisindir umarım

Şükür ben çok iyiyim açıkçası bana fitil çok iyi geldi o sertlik bende de oluyordu meğer onlar kasılmaymış ben anlamıyormuşum ya sorma bende hayatımda ilk kez fitil kullandım baya tuhafıma gitmişti . Neler yaşamadık ki dicez doğurunca

Ben de pandemiydi doktorlar sırayla kalıyordu sırf kendi doktorum olsun diye israr ettim sezeryan istiyordum hatta ama normal oldu keseme kadar ebe patlattı o kadr kötü şeyler duydum okudum dedim çok da zor değil insan dayanabilir zaten bebeği görünce emecek mi aç mı su bu unutuyorsun doğumu

Benimki de sağ kaburgamın altına kafasını yerleştirdi canımı o kadar acıtıyor ki asla oturamıyorum devamlı uzanmam gerekiyor. Senin de bebeğin makat geliş mi şuanda

Doktorun kararını sorgulayan kişi kesin eczacı mıydı peki? Yoksa yanında çalışan biri olabilir mi?
Aksef’den bahsediyorsun anladığım kadarıyla gebelikte kullanım kategorisi B diye biliyorum. En basit antibiyotik olarak gördüğümüz augmentin’in de aynı kategoride. Benim bildiğim kadarıyla B grubu ilaçlar hamilelikte reçete edilebiliyor. Diş hekimiyim bu arada.

Benimki de sağ kaburgamın altına kafasını yerleştirdi canımı o kadar acıtıyor ki asla oturamıyorum devamlı uzanmam gerekiyor. Senin de bebeğin makat geliş mi şuanda
Benim bebeğim de öyle sağ kaburgamın altında ama benimkinin totosu meshane üstünde iki kıpırdasa hemen tuvaletteyim geceleri 5 kere falan çıkıyorum makat gelişimli benim bebek

Doğum anormal bir durum değil aslında herkesin yaptığı yapabildiği fizyolojik bir durum işte çevreden duyduklarımız falan etkiliyor inşallah sağlıkla kolaylıkla gelsinler de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…