Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
idrar testimde hafif enfeksiyon cikti ama bende hicbir belirti yok. antibiyotik yazdi doktor ama bekle kullanma bol su ic haftaya carsamba dogum hastanesinde tekrsr randevum var orda tekrar idrar testi yapilir gerilemisse gerek kalmaz dedi.
idrarinda enfeksiyon ciktigi icin antibiyotik kullanan oldu mu? Hamilelikte kullanilan bir antibiyotikmis
Ben 3-4 kere kullandım galiba. Ama benim yoğun çıkmıştı az değildi. Hatta bi kere 7-8 çıktı diye de kullandım Kağan Kocatepe videosunda gereksiz görmüştü o kadarına kullanmayı da. Senin kaç çıktı

Kesinlikle ya, bi de ben devlette doğurucam, odayı sunumu geçtim, inşallah hemşireler iyi davranır diye dua ediyorum. O omzuna koydukları sıcak su mu neyse ondan verirler mi acaba bana diye iç geçiriyorum.

Hem de nasıl, çok profesyonel doğurmuş walla. Şak diye de paniksiz emzirmeye çalışması hele, sütü çekemiyor bebe ama hiç panik ortam yok. İnşallah memişlerimiz yara olmaz. Ben kasım başı gibi göğüs ucu kremi ve gümüş kapağa başlayacağım kızlar. Bir iki ay önceden kullanmaya başlayın diyollaaa
Burdan görüp ben de izledim de sezeryan olmuş galiba demi evet çok rahat ama sezeryana göre normal değil mi zaten ıkınmıyor sancı girmiyor çok rahat oldu normal doğumcu olmasam ben bile özendim ne kader rahat oldu diye jsjsjs

Burdan görüp ben de izledim de sezeryan olmuş galiba demi evet çok rahat ama sezeryana göre normal değil mi zaten ıkınmıyor sancı girmiyor çok rahat oldu normal doğumcu olmasam ben bile özendim ne kader rahat oldu diye jsjsjs
Normal doğum sezaryen doğum tartışması başlatıcan şimdi :))

Kiz neresi kolay o kolaymis gbi gosteriyo sonrasi kolay degil , oyle ozendirecek bir durum yok bence. Dogum sirasinda kolay da ya sonrasi 😞

Ben 3-4 kere kullandım galiba. Ama benim yoğun çıkmıştı az değildi. Hatta bi kere 7-8 çıktı diye de kullandım Kağan Kocatepe videosunda gereksiz görmüştü o kadarına kullanmayı da. Senin kaç çıktı
kac ciktigini soylemedi hafif enfeksiyon bir belirtin var mi diye sordu yok dedim bekle o zaman carsambaya kadar dedi bana bilmiyorum ki bol su içerek cozuluyor mu boyle seyler. En kotu alirim antibiyotigi evde dusunurum baslarim sanirim

kac ciktigini soylemedi hafif enfeksiyon bir belirtin var mi diye sordu yok dedim bekle o zaman carsambaya kadar dedi bana bilmiyorum ki bol su içerek cozuluyor mu boyle seyler. En kotu alirim antibiyotigi evde dusunurum baslarim sanirim
Su, hala var mı bilmiyorum kızılcık, dut suyu falan eğer düşükse bence etki eder zaten 1 hafta bile bekleme süresi vermemiş, bi dene bence o zamana kadar

Bence de kullan canım çabuk da dolmuyor. Benim 2 aydır hiç ilerlemedi günde 2 tane almama rağmen. Ama benim unuttuğum atladığım da çok oluyor ya. 3 gün üst üste günde iki tane içemedim daha :/
Arkadaşıma doğum sonrası iki ay oldu hala kullandırıyorlar günde bir şeklinde. O da kabız olunca bıraktırdılar.
Sen sadece bu iki üç gün içme ki kabızlığın düzelsin önce bi.
Aldim bugun ama dedigin gibi bi normale donup baslayacagim. Bende de hep kansizlik olur zaten normaldede bakalim insallah bi sefer degerlerim duzelir

Canım ben de diyetisyene başladım şeker yüklemem yüksek geldi. Gestasyonel diyabet dedi dr. Diyetisyenim özellikle domates konusunda uyardı ilk defa duydum domatesin şekeri yükselttiğini şaşırdım . Bilmiyorsanız eğer aklınızda olsun. Menemeni bile domatessiz yapacaksın dedi
bana hiç öyle bir şey demedi diyetimde domates de var. bugün insülinle hiç yüksek gelmedi. ben insülinli ve domatesli burdan devam :)

Su, hala var mı bilmiyorum kızılcık, dut suyu falan eğer düşükse bence etki eder zaten 1 hafta bile bekleme süresi vermemiş, bi dene bence o zamana kadar
kizilcik tableti var aslinda ben de dogsl yolla idrar yolu enfeksiyonu gecirmesi icin almistim tarihine bakayim onu kullanayim iyi aklima getirdin cok sag ol 🥰

kızlarım bildiğiniz güzel bir kitap var mı şöyle ay ay bebek bakımı, oynaması gereken oyunlar vs güzelce anlatan. ansiklopedi tadında eğitici

kızlarım bildiğiniz güzel bir kitap var mı şöyle ay ay bebek bakımı, oynaması gereken oyunlar vs güzelce anlatan. ansiklopedi tadında eğitici
Bakım anlamında ben şunu okuyorum, henüz çok ilerlere gidemedim oyun falan var mı bilmem 😅 ama bakım konusunda da çok standart şeyler var bilmiyorum daha deneyim daha samimiyet odaklı birkaç kitap daha alıcam gibi. Yine de temel şeyleri de anlattığı için kullanılır, emzirme pozisyonları bebek yıkama nasıl yapılır vs vs fotoğraflarla anlatmışlar

IMG20240719161140.jpg

Kızlar birkaç gündür aklımı kurcalayan bi konuyu da sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdi doğumlarımıza kısa bi süre kaldı önceliğimiz tabii hayırlısıyla sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak. Benim canımı sıkan doğumdan sonraki fiziğimi düşünmek. Doğumum sezeryan olacak ve sezeryan sonrası herkeste göbek kalıyor mu yoksa eski haline dönebiliyor mu acaba vücut bunu merak ediyorum. Benim çevremde iki kişi sezeryan oldu ve göbek bölgeleri çok kötü oldu ( çatlak ve deri sarkması ) hani bebeğimin bana hediyesi diyenler var ama ben o kafaya giremiyorum. Sizin etrafınızda doğum yapan ve cidden eski görüntüsüne dönenler oldu mu acaba . eski fizikten kastım ameliyat izi kalır tabiiki ama sarkma deri büzüşmesi olmayan var mıdır

Kızlar birkaç gündür aklımı kurcalayan bi konuyu da sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdi doğumlarımıza kısa bi süre kaldı önceliğimiz tabii hayırlısıyla sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak. Benim canımı sıkan doğumdan sonraki fiziğimi düşünmek. Doğumum sezeryan olacak ve sezeryan sonrası herkeste göbek kalıyor mu yoksa eski haline dönebiliyor mu acaba vücut bunu merak ediyorum. Benim çevremde iki kişi sezeryan oldu ve göbek bölgeleri çok kötü oldu ( çatlak ve deri sarkması ) hani bebeğimin bana hediyesi diyenler var ama ben o kafaya giremiyorum. Sizin etrafınızda doğum yapan ve cidden eski görüntüsüne dönenler oldu mu acaba . eski fizikten kastım ameliyat izi kalır tabiiki ama sarkma deri büzüşmesi olmayan var mıdır
bizim patronun karısı geçen sene ikiz doğurdu bu sene incecik. 25 kilo almasına rağmen ne bir sarkma var ne göbek.bence biraz da genetik bunlar.

İnstagramda falan sürekli erken doğum ile ilgili şeyler karşıma çıkıyor. Erken doğan kaybedilen bebekler falan çok etkileniyorum ya. Dün doktorum da heran herşey olabilirde olmayabilirde dedi iyice modumu düşürdü. Rahim ağzı 24mm ölçüldü. Sanırım bu süreçte çok sevdiğim doktorumdan başka birine daha gözükücem. Çünkü hala neden progesteron fitil bile kullanmadığımı sorguluyorum. Yeni bi görüş almak iyi olur inşallah🥹

İnstagramda falan sürekli erken doğum ile ilgili şeyler karşıma çıkıyor. Erken doğan kaybedilen bebekler falan çok etkileniyorum ya. Dün doktorum da heran herşey olabilirde olmayabilirde dedi iyice modumu düşürdü. Rahim ağzı 24mm ölçüldü. Sanırım bu süreçte çok sevdiğim doktorumdan başka birine daha gözükücem. Çünkü hala neden progesteron fitil bile kullanmadığımı sorguluyorum. Yeni bi görüş almak iyi olur inşallah🥹
Ben de az önce sitede 26.haftada doğan, küvözde uzun süre kalsa da şu an kocaman olan bi bebonun sorusunu okudum. Yaşam sınırını geçtik, hiç kötü düşünme canım benim ama için rahat olsun git başka doktora da

X