Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
benim biraz kilo takıntım var veririm dert değil diyorum ama içten içe canımda sıkılıyor geçen gün kıyafet ayıklarken bi pantolon gördüm 36 beden, dedim belim bu kadar ince miydi neyse artık bebeği pusete koyup yürüyüş koşu hayalleri kuruyorum görücez

Ayyyy deme 10hafta ay nasıl 10 ne kadar hızlı geçti ya valla hiç anlamadım daha çocuğun ismi dahil hiçbir şeyi hazır değil panik oldum şu an
Ya oğlun anne karnında nasıldı hareketli miydi? Ben de normal doğum yapıcam içerde çok büyür de doğuramazsam diye korkuyorum ayy

Benim özelde ki doktorda tartıyordu hatta kilo almama aşırı karşıydı şimdi doktor değişikliği yapacağım çarşamba görcem bakalım bu nasıl
Benimki de karşı kilo almama ama çok laf etmiyor Allahtan
Doktorum Normal doğum taraftarı çok kilo alma rahat edersin diyor bakalım kısmet artık
Bunda yüzün güler inşallah inşallah ilgili bi doktordur
Walla ufaktan bana da geliyor o korku
Normal istiyorum bende ama arada nasıl yapcam diye düşüncelere dalıyorum ilk olacak benim o yüzden bi belirsizliğe giriyorum ama hayırlısı hakkımızda

Hiç negatif düşünme. Benim annemin çok abarttığı bir doğum hikayesi var ve yıllardır o kadar korkuttu ki beni ben çocuk istemekten vazgeçmiştim
2 yıl önce eşimle yurtdışına taşındık isteğe bağlı sezeryen diye bir şey yok burda zaten onlara göre geçerli tıbbi bir sebep yoksa normal doğum yapacağın düşünülüyor.( Genelde de geçerli bir sebep olmuyor sezeryen için) Valla ben de alıştım şimdi bu fikre. Bol bol hareket et, nefes egzersizi yap ve hep pozitif bir doğum hikayen olacağını düşün en önemlisi de kendine ve doktoruna güven normal ya da sezeryen hepimiz harika anneler olacağız
Ina May Gaskin’in kitapları var belki bakmak istersin. Ben bazı yerlerde bu ne bilimsizliktir diyerek okuyorum ama kendi bedenimin farkında olmamı sağladığı için mutluyum. Gerçekten bedenimiz mükemmel ve sınırlarımız düşündüğümüzün çok üzerinde

hıh o panik bende de var kuşum yok kız doğurursun ne kilolu çocuklar doğuyor benim oğlum sakindi içerde valla çıkıncada öyleydi sakin olmasına rağmen 38+6 da gelmişti

bende öyleyim canım takıyorum biraz hamileyken 36-34 beneden pantolonlarımı verdim gitti güzelim kıyafetler sonra az emdi bebeğim zaten sonrasında aralıklı oruçlar verdim kiloları

hıh o panik bende de var kuşum yok kız doğurursun ne kilolu çocuklar doğuyor benim oğlum sakindi içerde valla çıkıncada öyleydi sakin olmasına rağmen 38+6 da gelmişti
Ayy inşallah ya normalde çok sakinim binlerce yıldır olan doğal bir süreç diyorum kendime ama bazen böyle bir kalp çarpıntısı geliyor ki sorma
Ay benimki çok hareketli çocuk içerden kaçmaya çalışıyor gibi hissediyorum ondan çok durmayacak gibi geliyor hedefimiz 38 bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…