Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Banada geçen biri yer vermek istedi çok tuhaf hissettim

Sende benim gibi sadece bebişi büyütmüşsün fazla kilo almamışsın gibi MaşAllah
Demin kanamam oldu kızlar acile gittik apar topar çok şükür her şey yolunda neden olduğu belli değil. Şu 37 yi bir görsem Allahım sağ salim yarın kendi doktoruma da gidicem
Bebeğim 1300 gr olmuş alttan da muayene etti serviks 3,5 dedi gayet güzel olduğunu söyledi bebek baş aşağı pozisyondaymış karnında sertleşme oluyor mu dedi benim son bir haftadır ara ara baya semsert oluyor günde 4-5 defa bunu hissetmen normal dedi ilk defa bu kadar oanik oldum ellerim falan o kadar titredi ki zor giyindim o derece korktum panik oldum bebeğime bir şey oldu diye. Sağ salim doğsun bebeklerimiz vaktiyle sağlıkla allah kimseye bu korkuyu paniği yaşatmasın

Bu arada ben aslında şuan 11 hatta 12 ye yakın kilo aldım doktor sen 20 yi bulursun dedi basenliyim belim inceydi şimdi ikisi birbirini dengeledi normal görünüyor

Ben bu bahsettiğin karnımın sertleşmesini bugün belki 20 kere hissettim ve çok rahatsız etti beni yorgun hissediyorum şu anda ve şimdi bile sert karnımın bi bölümüne toplandı minnoşum
5 den fazla olması ne demek acaba bilen var mı

Çok geçmiş olsun benimde geçen hafta 2 defa kanama oldu arayla geçenin bir yarısını doktora gittim. O stresi çok iyi anladım senin . Benim kan sulandırıcı iğneyi falan ara verdirdi. Sebepte bulunmadı susuz kaldığımı söyledi . Galiba sana da sebep bulunmadı demi. Amannnn geçmiş olsun Alalhım yaşatmasın tekrar

Ben şuan xl giyiyorum herşeyi,
1.60 boy ortalama 60 kiloyum doguma kadar kaç olurum bilmiyorumda,
Dogumdan sonra karnımız küçülmezmi hemen acaba xl mi alayım bende
2-3 kiloda olsa gider diye düşünüyorum
Yatağa gelince hemşireler bide karına bastırıyor alttan pis kan gidiyor rahatlıyor insan öyle bile karnının indiğini hissediyorsun psikolojik de olabilir

Teşekkür ederim amin. Evet sebep bulamadı ben de dışardaydım bugün doktor çok mu yoruldun dedi yorulmadım da hiç ama su bugün az içtim belki benim de ondan olmuştur kan sulandırcıya devam ediyorum şimdilik zaten bi 10 gün kadar daha evdeyim kendimi yormadan istirahat edicem

Sertleşme bebeğin bir yerde toplanması gibi değil benim karnım kaskatı oluyor nasıl anlatılır bilemedim. Bir de uzun sürüyor sertlik bende

Kızlar hastane için dogum sonrası kaç beden pijama almalıyız sizce ?
Cnm ben normalde m giyiyordum L aldım
Kolu dantelli olanı hastane için
Düz olanı evde gelip duş alınca giyerim dedim
Hastaneden çıkış için eşofman ve swet koyarım diye düşündüm, girişim de elbise giyeceğim oğlumda giydiklerim duruyor

Eklentiler

• IMG_3660.png
    299,8 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_3661.png
    212,6 KB · Görüntüleme: 40
Hangi seker ölçüm cihazını kullanıyorsunuz?

Kızlar hastane için dogum sonrası kaç beden pijama almalıyız sizce ?
Ben bir tane aldım daha onu da m aldım su anki halime iyi rahat oldu. Zaten önceden de s giyiyordum. Bundan sonra da alacagım kiloları dogumda veririm diye düşünüyorum tam denk gelir. Şimdiki hamiş haline uygun gelen bedeni al bence

Öncelikle bu konu ile ilgili doktorlar bile 2 ye ayrılmış durumda bazı mutlaka yap diğerlerinde asla yapma diyor ayrıca çok az şeker tüketen birisi için 75 Gr sekerden sonra yüksek çıkması normal. Şeker yüklemesinin amacı kontrolsüz beslenmede şeker düzeyi çok yükseliyordu ve hep buralarda seyir ediyorsa bu anne ve bebek için ciddi sorun teşkil eder bununda önlemini almak gerekir. Bana gittiğim doktor açlık tokluk takibi yapalım bir hafta dedi açlıklarim özellikle sabah 95-98 arası ama tokluklarin normal dedi diyetisyene yönlendirdi bana güzel bir diyet listesi yaptı ve 12 günde açlık sekerimde dengeye girdi şükürler olsun ama doğuma kadar diyete devam yani bazı şeylerin önlemi şeker yüklemesi yapmadan alınabiliyor ayrıca benim doktorumun dediği lafda şuydu şeker yuklemesi için 2 baklava diyorlar buna inanmayın ,o zaman o içecek yerine getirsinler baklava yiyelim diyor.

Canm benim de açlıklar bu hafta yüksek çıkıyor ama süt içip yatıyorum ondan mı bilemedim nasıl dengeledin bnde

Ben şuan xl giyiyorum herşeyi,
1.60 boy ortalama 60 kiloyum doguma kadar kaç olurum bilmiyorumda,
Dogumdan sonra karnımız küçülmezmi hemen acaba xl mi alayım bende
Vlla canm fazla da küçülmez göbek bence rahat rahat olsun diye xl tercih edebilirsn bence

Oyyy canm yaaa cok cok geçmiş olsun, nyse ki bebiş iyi cok şükür
Rabbim bi daha yaşatmasn

Canm benim de açlıklar bu hafta yüksek çıkıyor ama süt içip yatıyorum ondan mı bilemedim nasıl dengeledin bnde
Öncelikle yemek düzenini oturttum diyete hep uydum çok dikkat ettin yatmadan önce diyetisyen 11 gibi çiğ kuruyemiş ve kabakcekirdegi verdi onları yedin şimdilik iyi durumdayım zaten 100-105 üzeri sıkıntı yaratıyor dedi referans 95 ama bu değerler normal dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…