Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ayy inşallah bebo doğunca sorun yaşamazsınız ya. Yaşayacağınızı eşinin tavırlarını da anlattığın için sanmıyorum ama kadın sülük gibi maşallah
Gerçekten sülük gibi, oğlu da bok gibi davranıyor he bari o iyi davransa ben cadı olsam neyse. Ben eşimden çok daha iyi davranıyorum annesine ama hak etmiyormuş onu anladım, evime gelip saçını niye boyattın diyo ya ajfksjdksks aynı anda da diyo ki öyle istedin. Evet aşkım maşallah uğraşınca kafan basıyo. Bana muhakkak gelecek bununla, eşin böyle böyle dedi diye. -biz çok samimiyiz çünkü kıpsssss- evet ben de böyle düşünüyorum hoş olmuyor aramadan gelmen dicem. Artık çözülmüyorsa gerçekten kendi bilir bundan sonraki aşama kapıyı açmamak ajfksksks

Ay en nefret ettiğim şeydir habersiz gelmesi herhangi biri içinde geçerli bu çok şükür benim eşim o ilişki düzeyini anasına hissettiriyor anası sormadan asla gelmez ama ben olsam kesin laf söylemiştim senin evinin yemekleri nasıl acaba hiç çağırmadığın için bilemiyoruz diye yoksa bizde senin gibi çat kapı mı gelsek he diye ya mutlaka laf söylemeden duramazdım ben ya sen nasıl dayanıyorsun
Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 Aslında Lila’nın dediğini mi deneseniz shhshs Vakitli vakitsiz gidin üst üste bakalım o ne yapacak. Belki rahatsız olursa kendi de yapmamaya başlar 😂

Normalde uzanınca kanım yayılıyor bebek hareket edıyor ya kasılmada uzandım dıyelım bebek bır tarafa toplanıp sertleşiyor baya ama doktorun bakıyorsa sorun olmaz zaten benim kı de ıkı hafta da bır çağırıp vajınal rahim ağzına bakıyor
Bende de aynı şekil oluyor bebek toplanıp sertleşiyor. Aynı şekilde anlattım normal dedi. Perşembe günü gittim en son kontrole. Karından ve previa durumu içinde vajinal baktı. Nst ye bağlanmadım ama yine de sıkıntı olsa görürdü sanırım. En fazla üç haftada bir gidiyorum ben de kontrole. İlk gebeliğim ya sancı nasıl bir şey bilmiyorum ama bu toplanma olayını hep duydum gebelerden. Sanırım sancı değil bu.

Ay en nefret ettiğim şeydir habersiz gelmesi herhangi biri içinde geçerli bu çok şükür benim eşim o ilişki düzeyini anasına hissettiriyor anası sormadan asla gelmez ama ben olsam kesin laf söylemiştim senin evinin yemekleri nasıl acaba hiç çağırmadığın için bilemiyoruz diye yoksa bizde senin gibi çat kapı mı gelsek he diye ya mutlaka laf söylemeden duramazdım ben ya sen nasıl dayanıyorsun
Ya sorma, ben de nefret ederim hayatımda kimseye sormadan gitmişliğim yok yemin ederim. Bana bi kere domates çorbası yapsana dedi, ben de dedim ki keşke sen de yapsan da biz de yesek 😂 utanmadan bunu söyleyebiliyor mesela. Ya çirkinleşmek yüz göz olmak istemedim ben söylersem kötü olur çünkü ama inan kendi kendimi mahvettim seviyeyi koruyayım diye ama anlamıyor yani. Ya yemin ederim benim eşim bok gibi davranıyor anasına, bir kez onu savunmuşluğu yok ne derse tersliyor inan hiç seninkinden farklı değil ama anlamıyor yani. İlk kez bu kadar açık konuştuk, sence anlamış mıdır? Hastalık vs asla aramayacağım, eşim de aramaz. Daha fazla ne yapabilirim?

Soğuk hasta etmez ya zaten kat kat giydirince terlemek sonra da o terin soğuması (çok bilimsel konuştum) hasta eder bence de. Soğuk hasta etse kuzeydekiler falan ölürdü yani adamlar karın ortasına sıpıtıp atıyorlar çocuklarını
Biz kuzeydeyiz 🤣 buradakiler çok sağlıklı. Hava -20 olsa dahi bebekleri her gün dışarı çıkarıyor ve uyutuyorlar. Soğuk hava değil ama havaya uygun olmayan kıyafet hasta ediyor. Benim ayağımı sokamadığım havada minicik çocuklar yüzüyordu.

Aşko orda karşılıklı bir şey vardır diye düşünüyorum ya, gelin de kayınvalidesine gidiyordur mesela. Sana yemin ederim ben kaçıncı katta oturduğunu unuttum ama bu bizden çıkmıyor ajfkdkdkdk
Çok ilginç çok çok ilginç. Hem anaç bir kadın değil çünkü öyle olsa aradığınızda dışarıda buluşalım demez dışarıda buluşmak nedir yani çocuğunla gelininle 😂 Hem de anaç bir kadınmış gibi çocuklarını görmeye geliyor çıkıp çıkıp 😂 Eşinin kardeşi var mı başka onlara karşı nasıl ?

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 Aslında Lila’nın dediğini mi deneseniz shhshs Vakitli vakitsiz gidin üst üste bakalım o ne yapacak. Belki rahatsız olursa kendi de yapmamaya başlar 😂
Bir kere gittik, yüz göz olmayalım diye tekrar yapmayalım dedim. Yani aşko bundan da anlamıyorsa diyorum ya diğer aşama kapıyı açmamak veya ses yükseltmek gelme şu eve habersiz diye. Bana şimdilik anladı gibi geldi ama uzun süreli olur mu bilmem, aramayıp sormayıp iyice pekiştirmeyi düşünüyorum

Bu bazı akşamlar bende de oluyor. Ne yatabiliyorum ne doğrulabiliyorum, yürüyemiyorum, nefes alırken dahi zorlanıyorum. Önce yediklerimden oluyor sandım da aynı menüyü iki ayrı gün yedim birinde oldu diğerinde olmadı demek ki ondan da değil. Ama neyden onu da anlamadım hala 😂 Doktor şey dedi 30. hafta civarında kaburgaların açılacak hepsi biraz daha rahatlayacak henüz açılmadı dedi 🤷🏻‍♀️
Pazartesi 29a gireceğim ama benim çocuk şimdiden 31de. Acaba ondan mı daralıyorum ben yani vücut hazırlanmadan kaburgalar falan biraz fazla büyüdü diye mi? Saçma mı düşünüyorum ya bilemedim 🤦‍♀️

Hanımlar ilaçlarınızı hangi sırayla alıyorsunuz?
Ben sabah tiroidi içiyorum, D vitamini damlasını öğlen almaya çalışıyorum ama akşama sarkıyor biraz. Yatarken omega içiyorum.

Şimdi magnezyum ve demir de eklenince sırayı bilemedim. Doktor magnezyumu da akşam iç demişti, omega içmeden 1 saat kadar önce onu içeyim. Demiri ne zaman içmek lazım?
Sabah aç olanlar sıkıntı biraz. Tiroidi içip üstüne bir saat geçince demiri içmek gerekiyor ondan da bir saat sonra kahvaltı yapmak gerekiyor ama kahvaltı çok geçe kalmış oluyor. O nedenle ben sabah 5-6 gibi çişe kalktığımda hemen tiroidi içiyorum. Sonra 7-8 gibi de demiri içiyorum 9-10 gibi kahvaltı yapıyorum 😅

Biz kuzeydeyiz 🤣 buradakiler çok sağlıklı. Hava -20 olsa dahi bebekleri her gün dışarı çıkarıyor ve uyutuyorlar. Soğuk hava değil ama havaya uygun olmayan kıyafet hasta ediyor. Benim ayağımı sokamadığım havada minicik çocuklar yüzüyordu.
Ben bi çifti takip ediyodum YouTube'dan, Norveçteler sanırım. Baya dışarıda büyüdü çocuk yani gayet de al yanaklı bi bebe 😅 bi videolarında söylüyorlardı hatta "Biz Norveçliyiz, tabii ki çocuğumuz alışsın diye dışarıda vakit geçiricez" diye. Biz sıcak illerde bile hırka yelek kazak büyütüyoruz çocukları 🤦🏿‍♀️

Tam erkek çocuk odası çok tatlı 😍 Konudan bağımsız bu halıların adı ne olarak geçiyor? Sanırım toz tutmayan halı modelleri bunlar.
Gardrobu daha büyük alıcam canım, ben battaniyelerinden nevresimine, bezlerinden havlularına her şeyi orada muhafaza etmeyi düşünüyorum tek parça olması açısından. Eğer çekmeceleri olursa şifonyer ayrıca almam zaten, olmazsa alabilirim.
canim halilari ben alti kaydirmaz kisa tuylu ozellikli seciyorum cocuk odasi icin. robot supurge rahat supurebilsin diye birazda.
odasinda gomme dolap var boydan boya bende herseyi oeda tutuyorum bu kucuk dolap sadece o mevsimlik giysileri icin kolayca alip giyebilsin diye. tek dolap olacaksa odada tabi herseyi icine alan buyuk birsey alman mantikli. Oglum 4 yasinda bu arada

Çok ilginç çok çok ilginç. Hem anaç bir kadın değil çünkü öyle olsa aradığınızda dışarıda buluşalım demez dışarıda buluşmak nedir yani çocuğunla gelininle 😂 Hem de anaç bir kadınmış gibi çocuklarını görmeye geliyor çıkıp çıkıp 😂 Eşinin kardeşi var mı başka onlara karşı nasıl ?
Aynen anam biz çok marjinaliz, ama kendi marjinal sadece ben evde oturup kv ne zaman gelecek diye bekliyorum. Valla kimse inanmıyor biz restoranda buluşuyoruz diyince, yemin ederim iki haftada bir dışarda yemek yiyoruz sistemimiz bu. Çok trip atıyordu arayıp sormuyoruz diye sonra anladı, ben hamile kalınca yine coştu şimdi direkt canı isteyince geliyor. Yani sıkıyorsa bana sorsun bakalım eşin niye öyle dedi vs diye de cevabını alsın. Herhalde eşek değilse bunun üstüne yine insan yerine koyup aramadığımızda anlar, anlamazsa da bi dahakine yallah kapı önüne gerçekten. Yok anam eşim de tek ben de tekim, bu dünyada hem cenneti hem cehennemi yaşıyoruz o nedenle 😂 tenis oynardı seramik yapardı her şeyi bıraktı, derdi günü biziz şu an

Sabah aç olanlar sıkıntı biraz. Tiroidi içip üstüne bir saat geçince demiri içmek gerekiyor ondan da bir saat sonra kahvaltı yapmak gerekiyor ama kahvaltı çok geçe kalmış oluyor. O nedenle ben sabah 5-6 gibi çişe kalktığımda hemen tiroidi içiyorum. Sonra 7-8 gibi de demiri içiyorum 9-10 gibi kahvaltı yapıyorum 😅
Ay bi bakayım benim demir de aç içiliyosa öğlen açlığına denk getireyim. Ben bazen çok aç uyanıyorum tiroidi bile atlıyorum yarım saat bekleyemeyeceğim için, bi de demiri bekleyip üstüne bi daha beklersem ölürüm mfkf

Bende ıkeadan üç kapılı dolap yatırcam zaten çocuk odamda dîvân ve sıfonyer var bırde anne yanı besık alırım bebegın odası hazır olmus olur Kasım ayında alıcaz kısmet olursa😊
anne yasi besik alacagim bende ilk 6 ay kullanilir diyorlar ama sonrasinda satarim park yatak var ona gecis yapacagim.

Benim tek taraflı toplanma gibi değil de sanki balonu çok şişirmiş gibi böyle bi gerginlik var 😄
benimde oyle tumden gergin karnim sanki gaz bombasi gibi icinde tas varmis gibi oluyor her aksam oyle yeni de degil bir kac aydir bu sekilde. sabaha yumusuyor. hatta bazi geceler uykumdan uyaniyorum sanki karnimda tasla birlikte donuyormusum gibi oluyor, ama sancim agrim sizim hic yok birsey sormadim o yuzden doktora

Ben bi çifti takip ediyodum YouTube'dan, Norveçteler sanırım. Baya dışarıda büyüdü çocuk yani gayet de al yanaklı bi bebe 😅 bi videolarında söylüyorlardı hatta "Biz Norveçliyiz, tabii ki çocuğumuz alışsın diye dışarıda vakit geçiricez" diye. Biz sıcak illerde bile hırka yelek kazak büyütüyoruz çocukları 🤦🏿‍♀️
Evet kreşte çocuklar karda kışta hep dışarıda 🤣 Mevsime veya hava durumuna göre ayrı ayrı kıyafetleri var çocukların.

Ay bilen bilir grubu geçtim KK'nin en kayınvalideci insanıyım herhalde. Annem annecim diye konuşurum arkadaşlarım şaşırır, severim sayarım bize geldiklerinde giderlerken üzülürüm birkaç kere ağlamışlığım vardır Allah affetsin ndfkkf dedikodu yaparım dertleşirim ama benimkinin zararı yok, oğluyla sorunlar yaşadık birkaç kere çok üzülerek o da şahit oldu hiçbirinde oğlunu savunmadı korumadı, hep ara yapıcı oldu verici oldu karşılıklı yani her şeyimiz. Ama bana bile fazla bu anlattıkların kdkgfk
Zaten mide bulandırıcı duruyorlar ya 😂 Sen de cidden en KV’ci gelin olabilirsin bu arada 😂 Ben bayılmam mesela ama kafa yapım çok uyuşmadığı için. Bana zararları olduğundan değil de. Oğluna çok aşırı düşkün hitap şekilleri çok sevgi dolu, çok ballı. Sevmem. Ten temasını çok severler. Ben sevmem. Sürekli birbirlerine iltifat edip övmek isterler. Ben sevmem. (Bkz: Ramiz Karaeski “jilet Ahmet severdi ben sevmem”) 😂😂 Yani ben yapısal olarak uyuşmadığım için katlanamıyor olabilirim.
Bir gün hiç unutmuyorum. Kayınvalidem de izlemiş buna benzer bir şey. Ortada anne bir yanında gelini oturuyor bir yanında kızı. İkisi de anneyi öperken foto çekiyorlar. Buna özenmiş. Allah’ımmmm. Onu nerede bizden isteyecek diye hop oturup hop kalktım. Velhasıl ertesi akşam mı ne dışarı çıktık. Bir de tamamen tesadüfi bir şekilde herkes o gün kırmızı/nar çiçeği tonlarında giyinmiş mi? Zaten bunu görür görmez tansiyonum bir düştü. Fotoyu bugün ister mi diye shshhs Ama bütün gün araştırma falan yapıyorum yapmak istemediğin bir şeyi en kibar şekilde yapmamanın yolları falan 😂 Öte yandan yok desem bütün akşam eşim, ablası ve annesinin fotolarını çekmek zorunda kalıcam. Kabir azabı gibiydi mesela. Toplam 2 poz verdik 10 saniye sürdü ama uzun bir süre kendime gelemedim bunu yaptığım için. Bana aşırı uzak aşırı zor şeyler işte bütün bunlar 🤣🤣

Aynen anam biz çok marjinaliz, ama kendi marjinal sadece ben evde oturup kv ne zaman gelecek diye bekliyorum. Valla kimse inanmıyor biz restoranda buluşuyoruz diyince, yemin ederim iki haftada bir dışarda yemek yiyoruz sistemimiz bu. Çok trip atıyordu arayıp sormuyoruz diye sonra anladı, ben hamile kalınca yine coştu şimdi direkt canı isteyince geliyor. Yani sıkıyorsa bana sorsun bakalım eşin niye öyle dedi vs diye de cevabını alsın. Herhalde eşek değilse bunun üstüne yine insan yerine koyup aramadığımızda anlar, anlamazsa da bi dahakine yallah kapı önüne gerçekten. Yok anam eşim de tek ben de tekim, bu dünyada hem cenneti hem cehennemi yaşıyoruz o nedenle 😂 tenis oynardı seramik yapardı her şeyi bıraktı, derdi günü biziz şu an
Keşke yeniden yeni uğraşlar bulsalar kendilerine. Benim kayınvalidemin de işi gücü yok işte. Hep diyorum ya bi namaz bi boğaz. Geri kalan sürede çocuklarım da çocuklarım. Eşimin bir ablası var ama bazen diyorum ki keşke 5 kardeş falan olsalardı da annesi hepsiyle ayrı ayrı uğraşmaktan kimseye çok vakit ayıramasaydı 😂 Evde mesela 3 tane daha kardeşi olsaydı birinin okulu birinin nişanı düğünü birinin bilmem nesi evin işi yemek falan derken ne bizi arayıp sorabilirdi ne de geldiğinde üç beş günden uzun kalabilirdi. Görüşme zamanları da aynı şekilde kalabalıktan kimse kimse odaklanamazdı bunalıp ayrılırdık iki üç günde shshhs Ama maalesef 2 çocuk var, bir torun, biri de yolda işte. Herkese ayıracak vakit çok bol. Kocasını da sevmez önemsemez zaten. Yılın yarısında da kendi annesinde kalır falan öyle.

Ay bi bakayım benim demir de aç içiliyosa öğlen açlığına denk getireyim. Ben bazen çok aç uyanıyorum tiroidi bile atlıyorum yarım saat bekleyemeyeceğim için, bi de demiri bekleyip üstüne bi daha beklersem ölürüm mfkf
Kesinlikle bende bekleyemiyorum demir arada kaynıyor bazen, en iyisi doktora danışmak.

canim halilari ben alti kaydirmaz kisa tuylu ozellikli seciyorum cocuk odasi icin. robot supurge rahat supurebilsin diye birazda.
odasinda gomme dolap var boydan boya bende herseyi oeda tutuyorum bu kucuk dolap sadece o mevsimlik giysileri icin kolayca alip giyebilsin diye. tek dolap olacaksa odada tabi herseyi icine alan buyuk birsey alman mantikli. Oglum 4 yasinda bu arada
Çok mantıklı ya. İlk etapta yatak odasında bizimle yatacağı için orada hiç halı bulundurmuyorum zaten normalde de, sorun olmaz ama sonra odasındaki halıyı değiştirmem lazım. Kalın bir halı çünkü bizimki. Shaggy gibi falan değil de kalın kışlık halı gibi. Bence toz da tutuyor yani. Bunlar gibi durmuyor.
Bizim evde de bir gömme dolap var ama o da full. Hiçbir yerinde boşluk yok. Kendi gardrobumuz da aynı şekilde. Dolayısıyla ona şöyle her şeyini bir arada saklayabileceğimiz bir şey lazım.
Bu ay kredi kartını patlatmışız maaşların toplamını geçmiş tatil falan derken 😂 O geçsin de bi ondan sonra alalım diye bekliyoruz 4-5 günümüz kaldı 😂

X