Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Bende de çıktı şeker,
Ben yemek düzenini zaman aralıgını tam çözemedim,
Benim bugün açlık şekerim yüksek çıktı mesela anlamadım bende neden
Dün yediklerin etkili olmuş olabilir akşam yemeğin sonrasında ara öğünün falan. Benim açlıklar hep yüksek zaten insülin başladık onun için uzun salınımlı, 9.5 10 gibi vuruyorum gece sabah 80 85 civarı geliyor. Bu hafta diyeti açmıştım biraz o kötü etkiledi tekrar hizaya çekicem şimdi kendimi kahvaltıyı erken yapmaya çalış derim sonra iki üç saatte bir gibi oluşuyor sistem

Ben yeni ölçmeye başladım tam buğday ekmeğinin şekerimin yükselttiğini bilmiyorum ve 3 haftadır tüketiyorum bu ara ara şeker yükselmesi zarar verir mi bebege

Geceden gelen bi şeker yüksekliği olabilir. Bence kahvaltıyı tamamıyla aynı tutup açlık ve tokluk ölçersen fikir edinebilirsin. Açlık yüksek çıkıyorsa akşam yemeği geç saate kalıyosa onu biraz erkene çekip (uyumadan 5-6 saat önceye) sonra da kan şekerine bakarak duruma ve açlığına göre ara öğün yapabilirsin(meyve/kuruyemis+sut/yoğurt)

Ben yeni ölçmeye başladım tam buğday ekmeğinin şekerimin yükselttiğini bilmiyorum ve 3 haftadır tüketiyorum bu ara ara şeker yükselmesi zarar verir mi bebege
Tam buğdayın fazlası yükseltir. Normal ölçülerde yediğin sürece sıkıntı yaşamazsın. 1 dilim 25 gram olacak şekilde 2-3 dilim tuketebilirsin. Onların 1 dilimi 100 g a yakın olabiliyo.

Yani tam buğday da yesek bi limiti var istediğin kadar ye bi şey olmaz gibi bi durum yok. Ama anlık yükselmelerden ziyade müdahale edilmeyen süreklilik olursa zararlı diye biliyorum. Suyu artar, kilosu artar vs onlar sorun. Anlık yükseldi zarar görecek değil yani ben böyle biliyorum. Kaldı ki biz dikkat ediyoruz takipteyiz

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattıniz yani 3 haftadır tam buğday ekmeği tüketiyorum muhtemelen sabahları ekmekten dolayı yükseliyordu bu biraz korkuttu beni

Çok sağol canım bnm

Kız bişey yemiyorum ki düzgün aç geziyorum sanki
İnşallah insülin falan başlatmaz bana ya,
Hafta içi erken oluyorda hafta sonu uyuyorum düzen şaştı biraz

Evet yükleme yapılınca sınırların dışında çıkabilir ama normal yiyip ictiginde normal sinirlarda cikacaktir muhtemelen
Canım 75 lik yaptı bana, belki 50 lik olsa yine sınırda bile olsa kalırdım. 2. Yükleme dışında diğerleri aslında aralıkta geldi. 2. Yüklemenin tam düşmemesi gebelik şekerinden dedi.normal yiyince dediğin gibi daha düzgün çıkabilir sonuç.eğer çıkmazsa endokrin yönlendiririm dedi.endokrin ne yapıyor ki o aşamada ? kahvaltımı yanımda götürcem yeşillik haşlanmış yumurta vs götüreyim bari.

Kizlar mide yanmasi boğazıma kadar yanma ile başa çikamadim 26. Hafta bu bi aydır var dün doktorum rennie yazdı çok iyi geliyor yaşayan var mı rennie kullanan zarari yoktur değil mi
Ben rennie kullanıyorum başından beri canım . Bı sakıncası olmadığını söylemişti doktorum yazdı zaten . Yarım kaşık içip üstüne su içince 10 dk içinde rahatlıyo midem

Endokrin de şeker çıkması durumunda öncelikle diyete yönlendirecek ama kahvaltini normalde ne yiyorsan ona göre götür, yanıltıcı olmasın, normalde tost simit falan yiyorsan onu ye, aksi halde o gün düşük çıkar ama diğer günler yüksek olsa bile haberin olmaz.

Günaydın kızlar şeker yuklemesinden 3 saat önce su içmek sıkıntı olur mu bana sadece aç gelin dediler malum yaz susuzluğa dayanamıyorum ama şimdi şu sıkıntı olur mu bilemedim sonuçları etkiler mi daha kan vermediler etkilerde yarın veriyim

Normalde hep yumurta salatalık domates ceviz falan yiyorum aslında doymadan kalkıyorum hep yani aslında sınırda da olsa çıkmaz diyordum 2. Saat neden düşmedi hiç bilmiyorum

Yani bana su da içme dediler sadece ağız ıslatması gibi olabilir ama kana kana içmedim ben

Yani bana su da içme dediler sadece ağız ıslatması gibi olabilir ama kana kana içmedim ben
Bende bir iki yudum içtim kuzu sordumda su icebilirsin dediler yudum yudum bakalım içtim glikozu bekliyorum tadı umduğum kadar kötü degilmis ama hamileliğimde bu yana ilk defa şekerli bişey içtim inşallah su 2 saati doldururuz

Bir şey yiyip içme dediler çok kötü olursan çok az iç dediler suyu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…