Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kabızlık her şeyi probiyotik kayısı vs her şeyi semiz otu kabak yedim her gğnngeçmedi en son bu hafta magnezyum calsine başladım ben duphalac falan şekerli o yüzden onu da kuşllanamıyorum zaten etki etmiyor çok zorlanırsan calsine içebilirsin Dr sorup
Bende probiyotik içiyorum. Yemeklere dikkat ediyorum ama yok. Gidince tekrar soracağım bakalım 🤔

Arkadaşlar merhaba 26. Haftama yeni girdim hareketleri hissederken bazen çok şiddetli bazen şiddeti azalıyor ya da hiç hareket hissetmiyorum sizlerde de böyle mi merak ediyorum pazartesi randevum var ama sizlere sormak istedim
Rahat ol çoğumuzun öyle . Bende 26 dayım. Bazen o kadar hareket ediyor ki. Bazen de nerdeyse 2 gün yerinden kımıldamıyor . Alalh Alalh diyorum uyu uyu paşa da arada banda sinyal yolla☺️ düzensiz hep hareketler herkesin öyle zaten son 1.5 ay kala falan hareketlere dikkat edin işte ne bilim şu kadar saat hareket etmezse doktora danışın falan diyorlar. Bizimkiler hala küçük ve arkalara saklanınca hareket etse bile biz hissedemiyoruz☺️

Rahat ol çoğumuzun öyle . Bende 26 dayım. Bazen o kadar hareket ediyor ki. Bazen de nerdeyse 2 gün yerinden kımıldamıyor . Alalh Alalh diyorum uyu uyu paşa da arada banda sinyal yolla☺️ düzensiz hep hareketler herkesin öyle zaten son 1.5 ay kala falan hareketlere dikkat edin işte ne bilim şu kadar saat hareket etmezse doktora danışın falan diyorlar. Bizimkiler hala küçük ve arkalara saklanınca hareket etse bile biz hissedemiyoruz☺️
Oh ya çok teşekkür ederim içim rahatladı insanın bunlara kafa yorması endişeyi arttırıyor sağlıkla gelsin miniklerimiz inşallah 🙏❤️❤️🥰🥰

Canım sen yine doktoruna bir mesaj at sor mutlaka, kişiden kişiye değişiyordur belki hiç riske atma için rahat olsun ondan duyunca
Doktorum bana bu haftalar riskli erken doğum flana dedi ama rapor da verdi siz bilirsnz dedi bgn gittim de yine de içimde rahat değil şaştim napacağima

27 Haftanın içindeym bende kızlar gebelik şekeri var diyete basladim ama sabah 1 saatlik toklugum 160 oluyor oglen 1 saatlik toklugum normal çıkıyor öbür gün sabah yokluğum normal çıkiyor her zaman ki gibi beslendigim gibi besleniyorum niye böyle oluyor anlamadım bilen varsa yazabilir mi

Kizlar mide yanmasi boğazıma kadar yanma ile başa çikamadim 26. Hafta bu bi aydır var dün doktorum rennie yazdı çok iyi geliyor yaşayan var mı rennie kullanan zarari yoktur değil mi

27 Haftanın içindeym bende kızlar gebelik şekeri var diyete basladim ama sabah 1 saatlik toklugum 160 oluyor oglen 1 saatlik toklugum normal çıkıyor öbür gün sabah yokluğum normal çıkiyor her zaman ki gibi beslendigim gibi besleniyorum niye böyle oluyor anlamadım bilen varsa yazabilir mi

Bende de çıktı şeker,
Ben yemek düzenini zaman aralıgını tam çözemedim,
Benim bugün açlık şekerim yüksek çıktı mesela anlamadım bende neden 🤷🏻‍♀️

Kizlar mide yanmasi boğazıma kadar yanma ile başa çikamadim 26. Hafta bu bi aydır var dün doktorum rennie yazdı çok iyi geliyor yaşayan var mı rennie kullanan zarari yoktur değil mi
Ben gaviscon şurup kullanıyorum 21. haftadan beri. O olmadan yaşayamazdım herhalde. Doktorum rennie ya da gaviscon seç kullan günde 3 kez alabilirsin dedi. Ben hamilelik öncesinde çok kez gaviscon kullanmıştım yine onu tercih ettim. Hiçbir zararı yok abartmamak şartıyla güvenle alabilirsin.

Bende de çıktı şeker,
Ben yemek düzenini zaman aralıgını tam çözemedim,
Benim bugün açlık şekerim yüksek çıktı mesela anlamadım bende neden 🤷🏻‍♀️
Ben de anlam veremedim tam buğday ekmeği yiyorum hep o mu çıkarttı diye düşündüm, bı de yemekten hemen sonra yürüyüş yapın dedi mi doktor size ben soramadım da

Ben de anlam veremedim tam buğday ekmeği yiyorum hep o mu çıkarttı diye düşündüm, bı de yemekten hemen sonra yürüyüş yapın dedi mi doktor size ben soramadım da
İki dilim tam buğday fazla gelmişti benim. Onu bire düşürüp yerine bi yumurta daha eklemiştik o dönem diyetisyenle devam ediyordum. Şimdi de ne yükseltiyor ne alçaltıyor deneme yanılma yapıyorum. Yediklerini not edebilirsin mesela kaç çıktı ne yedikten sonra ona göre düzenlersin. Çorba içtiysem mesela bi kepçe, ekmek ya da bulgur pilavı sıfır karbonhidrat kotan doluyor çünkü. Pirinç zaten yok… patates inanılmaz yükseltiyor gibi mesela bunlar deneme yanılma. Meyve olarak sadece yeşil elma o da yanında bi bardak sütle. Porsiyon meyveyi hep bi bardak süt ya da 4 kaşık yoğurtla tüket demişti diyetisyen. Ara öğünler de çok önemli sonuç olarak 😓

Eğer tokluklar buna rağmen sorunlu çıkarsa sorunlu öğünlere de insülin eklicez bana bu hafta.

X