Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    115
Kizlar bise sormak isdiyorum kusura bakmazsaniz demir hapi kullanip dışkısı siyah olan var mi
Ay evet demir takviyesine başladığımdan beri öyle gerçi daha bir sürü takviyelerim var hepsine aynı anda başladım demirden mi yoksa diğerlerinden mi kaynaklı bilmiyorum ama benimde siyah doktora bugün gittim sorsaydım keşke ya

Ay evet demir takviyesine başladığımdan beri öyle gerçi daha bir sürü takviyelerim var hepsine aynı anda başladım demirden mi yoksa diğerlerinden mi kaynaklı bilmiyorum ama benimde siyah doktora bugün gittim sorsaydım keşke ya
Bende cuma gittim de sorcam ama demir kullandikdan sonra oldu bende netden bakdim demir ilaci kullananlarda oluyor yaziyor yinede buraya sormak isdedim

Ben bu tarz rutin testlere ve hiçbir aşıya karşı değilim ama doktorum şeker yüklemesi yapmayacağız dedi o yüzden yaptırmayacağım. Sağlık ocağındaki ebe yapalım dedi ama doktor sen ona doktorum kendisi yapacak de yaptırma dedi. Ben kilolu hamile kalmadım kilo alımım da düşük belki o yüzden istemedi bilmiyorum kimseyi yanlış yönlendirmek istemem hepimizin metabolizması bambaşka. Burda hiç kilo almayan canı tatlı istemeyen de var birden fazla kilo alıp tatlı isteği çok olan da.
Birde sanırım sadece kilo almayla veya tatlı isteğiyle belli olan bişey değil o kendimiz anlayamayabiliriz

Bende aynı şeyleri düşünüyorum. Doktorum 24. haftada çağırdı. Rutin olduğunu söyledi. Var ise tespit etmemiz gerekiyor gibi şeyler söyledi. Bende kararsızım açıkçası hala. Bende düşünceleri merak ediyorum
👍
Varsa tespit edilmesi ona göre önlem alınması daha iyi değil mi sizce ? Ona göre diyet verir veya çok büyük sıkıntı varsa ilacına başlatır.ne açıdan zararı var diyorlar ?
Ben netten veya bı çok hanile kalan arkasimdan gelen yorumlar için dedim ben zaten çok kilolu bı kadın değilim hatta gebeliğimin başından bu yana 8 kilo verdim daha yeni yeni iştahim açılıyor zaten zor bı hamilelik geçirdim ve halada biraz öyle bu yüzden herşeye pinpirikli bı yaklaşım gösteriyorum
Burda da arkadaşların fikirlerini merak ettim yaptıran veya yaptıracak olanlar vardır diye sormak istedim

Ya kızlar bu şeker yuklemesini illa yapmamız gerekiyor mu gerçi doktorum bişey demedi ayın 17sinde randevum var o zaman soracağım ama ben hiç yaptırmak istemiyorum bı çok kişi çok zararı var diyor yani sizler ne düşünüyorsunuz
Benim doktorum arkadaşıma aynı şeyi söylediğinde hiç 2 dilim baklava yemedinmi. Aynı eşdeğer baklavada yeme o zaman demişti. Düşününce neler yiyoruz canım o yüzden ben yaptırcam şeker olayıda önemli cünkü

Ben bu tarz rutin testlere ve hiçbir aşıya karşı değilim ama doktorum şeker yüklemesi yapmayacağız dedi o yüzden yaptırmayacağım. Sağlık ocağındaki ebe yapalım dedi ama doktor sen ona doktorum kendisi yapacak de yaptırma dedi. Ben kilolu hamile kalmadım kilo alımım da düşük belki o yüzden istemedi bilmiyorum kimseyi yanlış yönlendirmek istemem hepimizin metabolizması bambaşka. Burda hiç kilo almayan canı tatlı istemeyen de var birden fazla kilo alıp tatlı isteği çok olan da.
Teşekkür ederim bende karşı değilim ama bı çok kişi bı çok şey söyleyince yaptırmak istemedim çünkü kafam çok karıştı kilo alımı şuan yok benim tam tersi veriyordum oda bu ay durdu allaha şükürler olsun 🤣
Tokluk şekerine bakıcam dedi benimki heralde sorun görürse isteyecek diğerini, sanırım kiloyu fazla alınca da istiyorlarmış ben de bi sonraki muayeneye kadar dikkat etmeye çalışıyorum
Teşekkür ederim ben doktoruma bı soruyum en iyisi

Teşekkür ederim bende karşı değilim ama bı çok kişi bı çok şey söyleyince yaptırmak istemedim çünkü kafam çok karıştı kilo alımı şuan yok benim tam tersi veriyordum oda bu ay durdu allaha şükürler olsun 🤣

Teşekkür ederim ben doktoruma bı soruyum en iyisi
Şekerin sadece kilo alımıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum kendini gizleyebiliyor

Merhaba kızlar 21+0 haftalık hamileyim ayrıntılı ultrason yaptırdım Kocaeli de periantolog Prf Dr Eray Çalışkanin kliniğinde 3500 TL ödedim. 2li testimde Daum sendromu riski 1/122 çıkmıştı başka test yaptirmamistim. Ayrıntılı ultrasonda bebeğin bütün uzuvları iç organları bakıldı ve çok sağlıklı görünüyor rabbim herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin size bilgi vermek istedim bu arada doktorum tetenoz aşısını öneriyorum dedi.

Birde sanırım sadece kilo almayla veya tatlı isteğiyle belli olan bişey değil o kendimiz anlayamayabiliriz
Şekerim hiç kiloyla falan alakası yok canım benim arkadaşım 50 kilo ama şeker çıktı diyet yapıyor bende normal de yaptırmayacaktım doktorum sen bana güvenmiyor musun dedi o dedikten sonra herşeyi yaptırıyorum 😀

X