Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 33 45,8%
  • erkek

OY: 38 52,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,4%

• Ankete Katılan
    72
Çocukla yetişkin bambaşka zaten, çocukta çok fazla dinamik var. 50 dakika terapi yapıyorsun ama öğretmeni, bakıcısı, nine, dede, okul rehber öğretmeni vs hepsiyle iletişim halimde olmak zorundasın ve seni rezil de edebiliyorlar vezir de 🥲 bu kısım geçen sene beni çok yormuştu mesela. Bitmeyen bir mesai gibi. Yetişkinlerde değişim daha zor ama daha tatmin edici, bir de mesain gerçekten 50 dakika, ilk yetişkin terapimde şok olmuştum ee kapıda kimse beklemiyor diye ahfksjdl
Terapistlik benim hayatımda en sevdiğim rol olabilir ya, başka bir şeyi hiç düşünmedim ama okullar da mutlu ediyor beni maaşı hariç ahfkdkdl
Adli psikoloji çok kıymetli bir alan ama evet stres boyutu bambaşka. Her şey istediğin gibi olur umarım 🩷
Ben Türkiye'de yetişkinlerin terapiyle aşama kat edebileceklerine dair inancımı kaybettim ela 😅 o yüzden büyük konuşmayayım ama asla. İnşallah hayırlısı neyse o olur 🫶🏿

Ay ben o kadar konuşmayı sevmeyen bi insanım ki, geçen eşimin teyzesindeydim kızı eczacılık okuyor ben klinik psikologum, bipolardan konu açıldı kız 1.5 saat bipoları anlattı. Hani baktığında benim alanım ama ben muhabbete girmeyince benim yerime herkes konuşuyor maşallah kdkfkf burada da ondan herkes bişi diyor
Ay kısaca ben araştırdım bir zararı yok de geç millet ne meraklı yani kedi bebeği yiycek sanki ve en anlamadığım bir bebeği annesinden daha çok düşünüyor olamazsınız sonuçta🙄
Psikologsunuz demek arada toplu terapi isteriz😄🩷

Alakasiz ama Benim kayinvalidem de gecen gun dikkat ediyorsun dimi kendine agir falan kaldirmiyodun soylememe gerek yok diyo. Ya olmusum kac yasinda bi kere soyledin anladim beynim calisiyo yani. Surekli bi akil verme olaylarindan hic hoslanmiyorum. Annem hic boyle kadin olmadigindan tuhaf geliyo bana.
Benimkininde gereksiz endişeleri var ama midem bulanırken arayıp hiç yemek lazım mı diye sormadı mesela😂😂 eşime söylendim en son ağlayarak o an ki psikolojimle napıyım getirmiyo dedi 😂😂 bende hasta vs olduklarında götürmeyi düşünmüyorum kötü gelin olmak tercihim😂

Benimkininde gereksiz endişeleri var ama midem bulanırken arayıp hiç yemek lazım mı diye sormadı mesela😂😂 eşime söylendim en son ağlayarak o an ki psikolojimle napıyım getirmiyo dedi 😂😂 bende hasta vs olduklarında götürmeyi düşünmüyorum kötü gelin olmak tercihim😂
Oyle olmak lazim onlarin koymeti biliniyor .

ben de Gülce ismine çok yakınım ama erkek olacak gibi hissediyorum 😅 Uraz ve Akif var aklımda

Ben 2 bebeğimi kaybettim ve devletimizin prosedürü diyor ki 3 bebek kaybındna sonra arastırma baslıyor o da gerekli görülürse imiş. Eşim buna cok sinirlenmişti. araştırmanız için bir biz kayıp daha mı yaşayalım dedik. O yüzden 1 bebekten sonra erken öğrenmişsiniz şanslıymışsınız dedim. Devlet bu testleri yapmak istemiyor maliyeti cok yüksek diye doktorlarda da baskı var yapmamak icin seni azarlıyor. 2 farklı hastanede 2 kere başıma geldi. Oyle farkettim bende doktorların neden bu kadar tepkili oldugunu anladım tamamen parasal yani. E özelde zaten bu testlerin fiyatları çok fahiş çıkıyor 2 yıl önce bize 8 bin demişlerdi bir tanecik teste. Eşim yaptıracaktı o zamanda. özeldeki doktorum direk devlete gitmemizi orda detaylı tüm teslerin yapılmasını önerdi.
Anladim canim cok zor kayip yasamak allah sabir versin. bende testi yaptiriken arastirma surecimde bunlari duymustum.benim sanirim ileri hafta bebek kaybi oldugundan ben hem gen hemde esim ve bana kromozom testleri yapti zeynep kamildeki genetik doktoru.eger zorluk cikarsaydi yapmamak icin kimyasal dusuklerim var diyecektim. Ben 24 . Haftada kaybettim ve bu buyuk hafta kayiplarinda genelde seker tansiyon yoksa pihtilasma cikiyormus sonuc.

Ben de cinsiyeti öğrenmeden önce isim olarak İnci istiyordum.Bir gün rüyamda da bir yerde bebek seçiyoruz isimler vardı ben Inci'yi gördüm almak için uzandım bana seninki o değil alamazsın dediler Zümra'yı gösterip seninki orda dediler.Ben de eşime rüyayı anlattım ismi çok sevdi ben de hiç beğenmedim açıkçası ama cinsiyetimiz kız çıkınca o Zümra istedi ben de Alin istiyorum.Alin Zümra oldu,isteyen istediğini kullanacak.🌸 outoffit outoffit tabloya kızımın ismini ekleyebilir misin canım 🥰

X