Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    115
Günaydın güzel anneler dün tetenoz aşısı olmuştum hiç ağrı sızı şişlik falan yoktu hatta aşı olduğumu unutup sarma yaptım. Ama akşam üzerine yatmışım sabahtır kolum tutuk. Aklımızda olsun dikkat edin üzerine yatmayın felçli gibi geziyorum evde😖😖
Çok ağrın olursa buz koy çiçeğim ben öyle yapmıştım ikinci dozu pazartesi olucamm

Ben tek doz aşı olacağım 30-32.hafta gibi. Bebek 2.ayına gelince rutin aşılarının içindeki beşli karma aşı ile boğmacaya karşı aşılanacak. O aşılanana kadar benden geçen antikorlar ile bebek korunmuş olacak 🙏🏻
Anladım canm alını tam adı ne bende doktoruma sorayım bana tetenoz vur dedi ama yapmadım daha bende olmazsa bu aşıyı yapayım biraz araştırıp fiyatı ne peki

Mantıklı aslında canım çok hoşuma gitti benim ama doktorum normal şartlarda bebeği sürekli dinlemek iyi bir şey değil demişti ama sağlık ocağında olduğunu duyunca da dinlemek istedim açıkçası 😀
Ben de zaten aldıgımdan beri 2 kere kullandım cok da iyi bir sey olmadıgını tahmin ediyorum da ne olur ne olmaz cok korkarsam bakarım diye aldım ama ilk zamanlar alsaydım her gün acıp dinlerdim kesin o zaman daha psikopattım 😂

Ben de zaten aldıgımdan beri 2 kere kullandım cok da iyi bir sey olmadıgını tahmin ediyorum da ne olur ne olmaz cok korkarsam bakarım diye aldım ama ilk zamanlar alsaydım her gün acıp dinlerdim kesin o zaman daha psikopattım 😂
Doktor bebeğe bişey olacağından değil ama anne psikolojisi açısından demişti bana da canım bende baya pimpirikliydim baktım zamanla geçiyor yada ben o duyguyu bastırdım ama insan merak ediyor 😃😃😃😃

Çok ağrın olursa buz koy çiçeğim ben öyle yapmıştım ikinci dozu pazartesi olucamm
Koydum canım benim sadece üzerine yattığım için şişmiş az ama şükür şimdi daha iyi . Ya kişiden kişiye değişiyor galiba bu etkisi. Bana iki doz arasına tam bir ay koydu şeker yüklemeni de o zaman yaparız dedi sağlık Ocağı

Güzel kızımın yatağı geldi 😍

Eklentiler

• IMG_1999.jpeg
    IMG_1999.jpeg
    168,1 KB · Görüntüleme: 76
prima cok pahalı canım bide sürekli kullanacağız. ablamlarda tecrübeliler ne alıştırırsın oyle devam edersin degişince pişik vs olur diyor. yani primayla başlasam primayla devam etmem gerek o yüzden molfix düşünüyorum. bilemedim yine
Molfix de arkadaş sızdırıyor dedi emin olamadım

Koydum canım benim sadece üzerine yattığım için şişmiş az ama şükür şimdi daha iyi . Ya kişiden kişiye değişiyor galiba bu etkisi. Bana iki doz arasına tam bir ay koydu şeker yüklemeni de o zaman yaparız dedi sağlık Ocağı
Şeker yüklemesini sağlık ocağı da mı yapıyor?

X