Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    41
Ben o hocaya gittim çokta tatlı ama çok yoğun randevusunu 1 temmuzda 20 gün önceden zor aldım. Planlamayı nasıl yapıyorsunuz ilk muayeneden sonra kendisi mi planlıyor acaba, birde cumrtesileri çalışıyor mu biliyor musunuz
Kusura bakmayın anca girebildim. Evet muayene çıkışı randevu oluşturuyoruz hemen

Cinsiyetler öğrenilmeye başlanmış bile 🥰 ne güzel zamanlara ilerliyoruz kızlar ❣️ biz bir haftadır tatildeydik okudum herşeyi ama çok cevap yazamadım. Döndük yarında devletteki doktorumuza randevumuz var nasılmış miniğimiz görücem çok heycanlıyım 🥰 bugün 10+1 iz aşırı enerjisizlik koku hassasiyeti var ilaçlara rağmen öğürmelerim devam ediyor umarım hepimizin şikayetleri geçer 🌸
Merhaba tatildeydim demişsiniz ama denize mi gittiniz yani deniz yaada havuz tatiliyse nelere dikkat ettiniz bizde düşünüyoruz da tabi doktoruma sormadım henüz ama umarım bizde gidebiliriz ☺️

Ben düzenli spor yapan biriydim her gün neredeyse hamilelikle birlikte 2 ay yapamadım 3. Aya girişimle beraber doktor izin verdi ama felaket hamlamışım youtubedan hamileler için hazırlanmış pilates videolarını yaparken heryerimin tutulacağını hiç düşünmezdim ahhaah😂
kimin videolarından yapıyorsun ben elçin demirel in videolarından yapıyorum bazen iş yerinde de yürüyüş videolarını yapmaya çalışıyorum

Kızlar selam panorama testi sonucum çıkmış sağlıklı çok şükür akşam kendi aramızda ufak bir süpriz olacak bende bilmiyorum kuzenim organize etmiş çoook heyecanlıyım iş yerindeyim oturamıyorum :))))
Ay çok heycanlı salı günü bende öğrendim gerçekten bilipte beklemek aşırı zorrr tüm gün kendime iş çıkartmıştım😂

Ben düzenli spor yapan biriydim her gün neredeyse hamilelikle birlikte 2 ay yapamadım 3. Aya girişimle beraber doktor izin verdi ama felaket hamlamışım youtubedan hamileler için hazırlanmış pilates videolarını yaparken heryerimin tutulacağını hiç düşünmezdim ahhaah😂
Ben de düzenli spor yapıyordum ama şimdi hamileliğin başından beri biraz boşladım. Dünden beri sevebileceğim hareketlerden oluşan videoları kaydediyorum, sen hangisini yaptın canım önereceğin bir video var mı? Birkaç video kaydettim kararsız kaldım

kimin videolarından yapıyorsun ben elçin demirel in videolarından yapıyorum bazen iş yerinde de yürüyüş videolarını yapmaya çalışıyorum
Ben youtubedan yabanci bi kanalı takip ediyorum

İngilizce bilmeseniz bile yaparsınız gösteriyor hareketleri çok net
1. Trimester
2. Trimester
3. Trimestere özel videolar var
Kanalın ismi
Pregnancy and postpartum tv

Ben de düzenli spor yapıyordum ama şimdi hamileliğin başından beri biraz boşladım. Dünden beri sevebileceğim hareketlerden oluşan videoları kaydediyorum, sen hangisini yaptın canım önereceğin bir video var mı? Birkaç video kaydettim kararsız kaldım

Ben bu kanaldaki videoları yapıyorum
Tavsiye ederim derli toplu sayfası ve videolar

Kızlar merhaba ben yine bir şey danışacağım, saçlarımı kestirmek istiyorum çevremdeki insanlar hamileyken saç kesilmez diyor. Ama saçlarım gerçekten kötü durumda kestirmem lazım 😅 böyle şeyler duydunuz mu, konu hakkında yorumuz nedir ?
Boya ve kesim konusunda bende kontrolümü bekliyorum doktora soracağım ilk şey bu olacak sanırım 😂 benim saçlarım kötü değil ama modeli kısayken önleri uzun arkası kısa modeldi şimdi uzadı eşitlemek istiyorum ama olmaz sa da sağlık olsun 9. Ay sonunda nasıl olurum artık bilemiyorum uçları sarı dipleri beyaz siyah felan 😂😂

daha kimseye açıklamadığımızdan kimseye de soramıyorum 🥹😂 dün anneme “ya bi arkadaşımın da hamilelikte 11-12 haftada göğüsleri sızlamaya başlamış” annem de dedi ki “değişir o kişiden kişiye benim 9 ay sızladı” hahahahah derin bi oh çektim 🤣🤣🤣🤣
Merhaba benim ilk haftalar biraz ağrıdı hassaslaştı şimdi göğüslerimin büyüdüğünün dolgunlaitığonın farkındayım ama hiç belirti acı sızı felan yok

Kızlar 11 haftalık gebeyim tüp bebek benimki şükür hiç bulantım vs olmadı genel ağrılar göğüs hassasiyeti falan doktor randevum 11 Temmuz ama ben zihinsel olarak endişe yaptığım için mi bilmiyorum sanki bugün hiç belirtim yok gibi böyle belirti git gelli durumlar oluyor mu sizde de 🥹
Bende 12 nde gidicem kontrole neyse az kaldı çoğu gitti çok şükür 😅

Arkadaşlar, anlayan varsa ikili testi yorumlayabilir mi? Kendi doktoruma bir türlü randevu alamıyorum. Başka doktorda morali mi bozdu. Anlayan olursa lütfen yorumlar mısınız?
ilk hamileliğimde de bunda da ikili üçlü vs yaptırmadım hiç ikisinde de fetal dna yapıldı. Ama bildiğim kadarıyla 35 yaş üstü ikili de hep riskli çıkıyor. Eğer gerçekten anomaliye sebep olacak bir durum varsa bunu doktorunuz cihazı da iyiyse ultrasondan çok net anlayabiliyorlar. İçinizi ferah tutun ve bu sayısal verilere dayanan testlere çok da itibar etmeyin. Amniyosentez önerilmiş sanırım eğer gerçekten gerekliyse yaptırın içiniz rahat etsin. Ama bence tamamen yasla alakalı bir risk çıkmış. Sağlıcakla kucağınıza alırsınız insallah.
süper valla şans işi sanırım ilk hamileliğinde bulanmayıp 2 de bulananda oluyormuş sebebi belli değilmiş🥹
Ben iste 😅 ilkinde böyle olsaydım ikinciye kalkışmazdım sanırım🙈 kızımı 35 te doğurdum. Şimdi ise bebeğim doğduğunda 38 olacağım. Bence yaş ilerledikçe hamileliği de insanın vücudu tolere etmekte zorlanıyor ya da bilmiyorum bana böyle denk geldi😃

Kızlar selam biz yeni resimle geldik 11+1 günlük görülüyor ultrasonda herşey yolunda dedi doktorumuz cinsiyet tahmini yapabilecek olan var mı nub falan☺️

Eklentiler

• IMG_4827.jpeg
    IMG_4827.jpeg
    77,8 KB · Görüntüleme: 40
Bende 12 nde gidicem kontrole neyse az kaldı çoğu gitti çok şükür 😅
Aynen son bir hafta kaldı ama gerçekten gerildim bu süreçte ya bebek var mı yok mu belli değil belirti arıyorum normal rutin gibiyim bulantı falan da yoktu zaten bende birde cinsiyet falan belli olabilir gidişimizde 12 haftayı yarılamış oluyorum ekstra merak heyecan her şey iç içe 😅🥲

Aynen son bir hafta kaldı ama gerçekten gerildim bu süreçte ya bebek var mı yok mu belli değil belirti arıyorum normal rutin gibiyim bulantı falan da yoktu zaten bende birde cinsiyet falan belli olabilir gidişimizde 12 haftayı yarılamış oluyorum ekstra merak heyecan her şey iç içe 😅🥲
Ben cinsiyeti zarfta almak istiyorum imkanım olursa ailecek öğrenmek istiyorum hem dedim biraz karnım belirginleşsin ama fırsatım olmazsa artık açıp öğrenirim ne olduğunu 😂😂 bende de hiç belirti yok

X