Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    115
Kızlar iyi akşamlar. Bende de akşamları sürekli şişlik oluyor. Midem sanki ağzımda dolanıyorum. İçime hava basmışlar gibi. O da nefes alışverişimi etkiliyor daralıyorum gibime geliyor.

Zaten burnum aylardır tıkalı nefesi sadece ağızdan alıyor gibiyim.
gündüz sorunum yok ama akşam 8 den sonra hava basılmış balon gibiyim.

Bi de benim kız hep sol tarafta ilk günden beri. Şimdi kıpırdamaya başladı yine hep solda. Sanki sağ tarafımda bişey yok boş gibi 😅 ne oluyorsa sol yanımda yaşanıyor 😂

Son olarak sol bacağıma ve kasığıma ağrı vuruyor. Doktordan magnezyum isteyeceğim sanırım sürekli sızlıyor sol bacağım.
Burun tıkanıklığı için serum veriyorlar canım ben o şekilde rahatlıyorum. Normal tuzlu su gibi içinde ilaç yok. Onu şırınga ile burnuna sıkıyorsun o açıyor burnunu

Ya kızlar bu şeker yuklemesini illa yapmamız gerekiyor mu gerçi doktorum bişey demedi ayın 17sinde randevum var o zaman soracağım ama ben hiç yaptırmak istemiyorum bı çok kişi çok zararı var diyor yani sizler ne düşünüyorsunuz

Ya kızlar bu şeker yuklemesini illa yapmamız gerekiyor mu gerçi doktorum bişey demedi ayın 17sinde randevum var o zaman soracağım ama ben hiç yaptırmak istemiyorum bı çok kişi çok zararı var diyor yani sizler ne düşünüyorsunuz
Bende aynı şeyleri düşünüyorum. Doktorum 24. haftada çağırdı. Rutin olduğunu söyledi. Var ise tespit etmemiz gerekiyor gibi şeyler söyledi. Bende kararsızım açıkçası hala. Bende düşünceleri merak ediyorum

Varsa tespit edilmesi ona göre önlem alınması daha iyi değil mi sizce ? Ona göre diyet verir veya çok büyük sıkıntı varsa ilacına başlatır.ne açıdan zararı var diyorlar ?

Dr dan geliyorum kızdı cinsiyet bebek erkek değil dedi dr um o zaman kız dedim dudak da göremiyorum dedi o zaman büyük ihtimalle kız dedim onu kucağına almadan bilemezsin dedi böyle bir şey var mı ya evi pembeyle donattım😅😅
Yaaa işte pazartesi günü detaylıda duymaktan korktuğum şey 🙈😂😂 4 hafta önce %90 kız dedi doktorum ama o günden beri şüphe içindeyim. Herkese detaylı da tam belli olacak dedim ama yine korkuyorum gostermemesinden

Koydum canım benim sadece üzerine yattığım için şişmiş az ama şükür şimdi daha iyi . Ya kişiden kişiye değişiyor galiba bu etkisi. Bana iki doz arasına tam bir ay koydu şeker yüklemeni de o zaman yaparız dedi sağlık Ocağı
Benimde aynı oldu şimdi pazartesi hastanede şeker yüklemesi var sonra sağlık ocağında tetanozun ikinci dozunu vurulcam o gün çiçeğim

Son düzenleme:
Varsa tespit edilmesi ona göre önlem alınması daha iyi değil mi sizce ? Ona göre diyet verir veya çok büyük sıkıntı varsa ilacına başlatır.ne açıdan zararı var diyorlar ?
Kesinlikle öyle varsa önceden bilinmesi tabii ki daha iyi ama sadece şeker varsa bi şekilde kendini belli eder diye düşündüm. Yani gebeliğin 21. haftasına kadar 3 kilo aldım bence normal bebeğimde aynı şekilde günü gününe gidiyor. Bir sorun var ise belli ederdi diye düşünüyorum. Ama yine de doktor önerdiği için muhtemelen yaptırıcam bende içim rahat etsin diye. Birde internet batağına düştüğümde çok fazla bilgi kirliliği de gördüm insanın ister istemez kafası karışıyor.

Ben bu tarz rutin testlere ve hiçbir aşıya karşı değilim ama doktorum şeker yüklemesi yapmayacağız dedi o yüzden yaptırmayacağım. Sağlık ocağındaki ebe yapalım dedi ama doktor sen ona doktorum kendisi yapacak de yaptırma dedi. Ben kilolu hamile kalmadım kilo alımım da düşük belki o yüzden istemedi bilmiyorum kimseyi yanlış yönlendirmek istemem hepimizin metabolizması bambaşka. Burda hiç kilo almayan canı tatlı istemeyen de var birden fazla kilo alıp tatlı isteği çok olan da.

Kesinlikle öyle varsa önceden bilinmesi tabii ki daha iyi ama sadece şeker varsa bi şekilde kendini belli eder diye düşündüm. Yani gebeliğin 21. haftasına kadar 3 kilo aldım bence normal bebeğimde aynı şekilde günü gününe gidiyor. Bir sorun var ise belli ederdi diye düşünüyorum. Ama yine de doktor önerdiği için muhtemelen yaptırıcam bende içim rahat etsin diye. Birde internet batağına düştüğümde çok fazla bilgi kirliliği de gördüm insanın ister istemez kafası karışıyor.
Valla aynı şeyi aşı İçin de diyorlar ama doktor ne diyorsa ona göre ilerleyeceğim , umarım hiçbirimizde şeker çıkmaz inşallah sıkıntı olmaz

Ben bu tarz rutin testlere ve hiçbir aşıya karşı değilim ama doktorum şeker yüklemesi yapmayacağız dedi o yüzden yaptırmayacağım. Sağlık ocağındaki ebe yapalım dedi ama doktor sen ona doktorum kendisi yapacak de yaptırma dedi. Ben kilolu hamile kalmadım kilo alımım da düşük belki o yüzden istemedi bilmiyorum kimseyi yanlış yönlendirmek istemem hepimizin metabolizması bambaşka. Burda hiç kilo almayan canı tatlı istemeyen de var birden fazla kilo alıp tatlı isteği çok olan da.
Su 3 aylık ortalama şeker ölçüsüne bakılan bir test var kan getirilen arada bakıyorlar o normal diye mi acaba doktorun nasıl uygun gördüyse dediğin gibi vardır doktorun bildiği

Tokluk şekerine bakıcam dedi benimki heralde sorun görürse isteyecek diğerini, sanırım kiloyu fazla alınca da istiyorlarmış ben de bi sonraki muayeneye kadar dikkat etmeye çalışıyorum

X