Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Yaa sağlıkla gelsin minnoş nasıl biraz kapatmismismi arayi canım bende seninle aynı dertten muzdarip olduğum için soruyorum
Amin canım inşallah 🤲🏻 2 gün arayla kontrole gittiğim için çok kilo alımını takip edemiyorum ama 2300 civarı olmuş.
+- 312 gram diyor ultrason kağıdında. 2 civarı doğar muhtemelen artık yaşayıp göreceğiz

Merhaba kızlarrr. Bugün kontrolümüz vardı. Çok sevdiğim doktorum hastane değişikliğine gitti hatta il değiştirdi ama bende onun peşinden 😅 bilmiyorum doğum böyle nasıl olacak ama tekrar eski ile dönme ihtimali varmış bakalım zaman gosterecek tabi. 35+5 olduk ama ölçümler 36+5 çıktı 2900 Gr olmuşuz keyfimiz yerindeydi bu sefer eliyle hareket çekmedi neyseki😅🧿 doktorumuzun bu yeni geçtiği hastane tıp merkezi olarak geçiyor ve bugün nst için dogumhaneye aldılar beni. İlk defa dogumhaneye girmiş oldum ve sancı odası var en istemedigim şeylerden biriydi sanciyi hastane odamda eşim yanımda iken yaşamak sadece doğum ani için dogumhaneye girmeyi istiyordum ama ne yazıkki 4 cm sonrası sancı odasına alıyorlarmış. Pilates topuna kadar herşey düşünülmüş ama duş yoktu ( pilates hocam hep duşun hızlı açılmayi sağladığını söylediği için duşa çok odaklanmıştım) daha önce doğum yapan anneler sizler sancı odasında mi beklediniz açılmayı yoksa hastane odasında mı? Hastane değişikliğine biraz takıldım açıkçası ama doktoruma güvenim tam başka doktora geçmek istemiyorum da

Kızlar planlı sezeryan kaçıncı haftada yapılıyor ? Bende artık önümüzdeki haftalarda doktorumla konuşmak istiyorum, bi 34 35 leri görseydim 🥲 maşallah burda gün alan arkadaşlar ne şanslısınız🙏🏼

Kızlar kısmetse normal doğum istiyorum ama tabi her şey yolunda olursa. perine masajı yapan daha önceki doğumunda yapmış olan var mı? 36. Haftama girdim yapmalı mıyım ama tırsıyorum da
Ben perineye pazar günü itibari ile basliycam canım 36+0 da. Bana pilates hocam düzenli yürüyüş, hamile pilatesi, ördek yürüyüşü ve merdiven inip çıkma ( videolarını bulabilirsin YouTube üzerinden) önerdi 38+0 a kadar haftada 3 gün sonra her gün bunlar. Birde çok sıcak olmadan sıcak duş vajen girişe dahi su tutarak kasların gevşemesini sağlamak için. Ayrıca ilişki önerdi normal doğumu kolaylaştırmak için. Ama bunların sadece yürüyüş kısmı doktor önerisi diğerleri hamile pilatesi hocasının ve kitapların önerisi 🤗

Kızlar hastane odasını kendimiz süslemeyi düşünüyoruz da nasıl olabilir neler düşünüyorsunuz
Canım kapıya tül aldım süslemek için, isimli kapı süsü yaptırıyorum. Baby yazılı içi balonlu kutular var onlardan alıcam ve balon standı alıcam, odada masaya hediyeliklerini çikolatasını filan koyucam ben bu şekilde planladım kafamda.

Ben perineye pazar günü itibari ile basliycam canım 36+0 da. Bana pilates hocam düzenli yürüyüş, hamile pilatesi, ördek yürüyüşü ve merdiven inip çıkma ( videolarını bulabilirsin YouTube üzerinden) önerdi 38+0 a kadar haftada 3 gün sonra her gün bunlar. Birde çok sıcak olmadan sıcak duş vajen girişe dahi su tutarak kasların gevşemesini sağlamak için. Ayrıca ilişki önerdi normal doğumu kolaylaştırmak için. Ama bunların sadece yürüyüş kısmı doktor önerisi diğerleri hamile pilatesi hocasının ve kitapların önerisi 🤗
Sağol canım çok teşekkür ederim bilgiler için başlayalım haftaya bakalım 🥹

Kızlar sabahtan beri kendimi çok güçsüz hissediyodum elim kolum kalkmıyo gibiydi bi de soluk alışverişim bi değişikti evde tansiyon aleti yok gündüz ölçemedim ama anneme geldim ölçtüm yemekten önce 8/6 yemekten sonra 8/5 çıktı normalde 10/6dır tansiyonum yani bi düşüklük var. Endişelenmeli miyim bilemedim dinlensem filan geçer mi yoksa bi tavsiyeniz var mı

Kızlar sabahtan beri kendimi çok güçsüz hissediyodum elim kolum kalkmıyo gibiydi bi de soluk alışverişim bi değişikti evde tansiyon aleti yok gündüz ölçemedim ama anneme geldim ölçtüm yemekten önce 8/6 yemekten sonra 8/5 çıktı normalde 10/6dır tansiyonum yani bi düşüklük var. Endişelenmeli miyim bilemedim dinlensem filan geçer mi yoksa bi tavsiyeniz var mı
Geçmiş olsun. Benim de dr um düşük tansiyonfan korkma düzelir normal, yüksek tansiyon sıkıntı olur demişti.

kamuda çalışan kızlar doğumdan sonra bir ödenek alacak mıyız bilginiz var mı?bakanlığa göre değişiyor mu acaba ilk doğum olacağı için bilmiyorum. ben sağlık bakanlığındayım

Kızlar bugün devlete gidip bi ferritin baktırayım demiştim 2,8 çıkmış 🤦‍♀️
Canım ihmal etmelerine izin verme demir serumu taktır bence . Geçmiş olsun
Ben biraz düşünce kahve içiyorum . Doktoruna da sor tabi ama benim de genelde senin gibi 10-5 arada düşünce kahve iç demişti bana bir hemşire .. sen yine de doktoruna danış tabi

X