Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Yaşım 30 , istanbuldayım , zeynep kamilde tüp bebekle hamile kaldım , son adet t . 30 aralık . Kese 5+0 kalp atısı 6+0 , 13+6 da ultrasonda sonrasında da fetalde cinsiyeti ogrendik , erkek , programlar tahmini 4 ekim diyor ama bakalım hayırlısı , suan bi özel bi devlete gidiyorum boylece 2 haftada 1 ultrasona girmiş oluyorum :) kediannesibiri kediannesibiri
Merhabalar sizin adınıza çok sevindim. rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 💐 Bende zeynep kamilde denemeyi düşünüyorum siz memnun kaldınızmı? Süreciniz nasıl ilerledi ne kadar sürdü tedaviniz? Teşekkürler

Serklaj sebebi neydi canım ? Rahim ağzı uzunluğu kaçtı hatırlıyor musun ?
Benim rahim ağzı 28 mm çıkıyor, serklaj vs gerekir mi bilmiyorum ama ayakta kalınca ağrı veya baskı hissediyorum
4 sene oldu tam hatırlayamıyorum canım ama uzunlukta bir sıkıntı yoktu. 20. Haftada muayene oldum bir problem yoktu sonra bir gün karnımda bir sıkıntı vardı geçmedi ama nerdeyse tüm gün sancı gibi doktora bir kontrole gittim 1 cm açıklık var dedi hemen dikti. Rahim ağzını karından mı ölçtüler yoksa alttan mı? Bir de haftan kaç canım?

Çok teşekkür ederim, kalp damar cerrahına mı çıktınız acaba?
Kendi doktoruma danışmistim uzun yol öncesi orta sertlikti galiba şimdi unuttum önermişti çorabı varisim yok olmasın diye önlem alalım diye, ztn ağrı olduğu günler giyiniyorum sıcakta zor oluyor her gün giyinemiyorum ama giyindigimde çok rahatlatıyor. Sizi cerraha yonlendirebilirler bir danışın önce

Kendi doktoruma danışmistim uzun yol öncesi orta sertlikti galiba şimdi unuttum önermişti çorabı varisim yok olmasın diye önlem alalım diye, ztn ağrı olduğu günler giyiniyorum sıcakta zor oluyor her gün giyinemiyorum ama giyindigimde çok rahatlatıyor. Sizi cerraha yonlendirebilirler bir danışın önce
Tamamdır çok teşekkür ederim💐

Rahim ağzının şuan ölçüsü ne canım?
Canim 21. Hafta detaylı usg de 45 çıkmıştı gayet iyiydi o haftadan sonra bayramda kasilmam oldu bayram sonrası doktor 36 olctu o ölümden 2 gün sonra yine kasilmam oldu 34 çıktı git gide düşüyor ilaç kullandığım kalkmadigim halde 😟 yani 2 hafta icinde 9 mm kısaldı sonraki 2 gün içinde 2 mm

Evet bende dün oturdum ağladım ağladım hormonlardan stresten insan bazen çok kötü oluyor 😟 Ağlayası geliyor insanın sürekli. Hormonlarım yüzünden böyleyim stres olmamam lazım filan de kendine sürekli. İnşallah sağlıcakla doğururuz bebeleri 🙏
İnşallah canım 🤲💞 hem hormonlar hemde stresli hamilelik sonucu insan kötü oluyor zaman geçmiyor gibi, ya bisey olursa korkusu var bide o mahvediyor insanı teskere sayıyorum resmen

Canim 21. Hafta detaylı usg de 45 çıkmıştı gayet iyiydi o haftadan sonra bayramda kasilmam oldu bayram sonrası doktor 36 olctu o ölümden 2 gün sonra yine kasilmam oldu 34 çıktı git gide düşüyor ilaç kullandığım kalkmadigim halde 😟 yani 2 hafta icinde 9 mm kısaldı sonraki 2 gün içinde 2 mm
Aynı doktor mu ölçüyor canım, ölçümden ölçüme çok farkediyor. İnşallah her şey çok güzel geçecek hepimiz için inanıyorum sen de inan olur mu? 19 unda güzel haberlerini alacağız inşallah

Kızlar bazen karnım çok geriliyor şişiyor sanki patlayacakmış gibi hissediyorum biraz sert de oluyor. Sizlerin de başına geldi mi böyle bir durum, normal mi acaba
Selam daha dün doktora aynı soruyu sordum güldü kesinlikle normal olduğunu söyleyebilirim büyüyor ve alan açıyor kendine dedi 😀

Yaptim 20 saat sürdü yaklaşık çünkü 2 saatte bir durdum yürüyüş yaptım. Arabana ve yollara göre değişebilir. Kendi rahatlığa odaklan. Bol su iç, baharatlı yeme sakın, bel desteği için yastık al, rahat kıyafetler giyin. Ben arada arkaya geçip uzandım ayaklarimi kaldirdim. Öyle böyle geçiyor her gördüğüm denizde inip ayaklarımı soktum harika iyi geliyor:KK66: şimdiden iyi yolculuklar dilerim.
Sevindim canım çevremdeki insanlar sürekli konuşuyorlar gitme sıkıntı olur felan diye tecrübe varmı diye bi sorayım dedim bende senin gibi yaparım diye düşünüyorum teşekkür ederim iyi dileklerin için 😊

Kızlar selam bu aralar bende giremiyorum pek. Dün kontrolüm vardı 27 haftadayiz önden gidiyormuş bir hafta yine. 1kilo33 gram olmuş oğluşum. Boyuda 38 cm kadar olmuş. Ara ara olan karin gerginliği gibi soruları sordum çok normal olduğunu söyledi. Herkese kolay gebelik diliyorum. 🥰

Kızlar bende bugün kendimi iyi hissetmiyorum ağlayasım var bebeğim 3 Ay bu sanci ve kasilmaya dayanamaz diyorum. bugün arkadaşım doğum yaptı bebeği gördüm ya ben kızımi göremezsem DİE ağladım bide proluton iğne günümdü vuruldum beni bi tuhaf etti halsizlestim. yatarken yine az önce karnım sertlesti. Ebe karnına hiç dokunma dedi ama dokunmadan anlamıyorum ki sertliğini bakıyorum dokunuyorum bu seferde benim yüzümden ya bisey olursa DİE kafayı yiyorum hiç iyi değilim 😭
Abla lütfen moralini yüksek tutmaya çalış 🥺 Ben karnıma sürekli dokunduğumda ya da karnıma baktığımda ben de o gün kötü hissediyorum. Ebe doğru söylemiş biliyorum hiç kolay değil ama kasılmaları düşünme :KK43: İnan günde 10 kere hissediyorum sertleşmeleri ama düşünmemeye çalışıyorum. Bebek bazen aşağıya baskı yapıyor moralim bozuluyor gidip hemen uzanıyorum. Uzanınca düzeliyor. Sen de sık sık uzanırsan dinlenirsen Hiçbir sorun çıkmaz inşallah. Rahim ağzın hâlâ iyi durumda maşallah. O 2 milimetre yanlış ölçülmüş bile olabilir. Bir de senin doktorun da paniklemene sebep oluyor bence. Bir kereliğine başka bir doktora görünsen nolcak ki ❤️ Ben doktorum kasılmaları takmadığı için başka doktora da gittim biliyorsun. O da çok önemsemedi. Seninki fazlaca önemsiyor belki haklı olan odur ama benim ablam da çok kasılıyordu vaktinde doğurdu çok şükğr. Daha önce vaktinde doğumlar da yapmışsın galiba. Bunun da aynı şekilde olacağına inan lütfen. Kötüyü aklına getirme

Serklaj sebebi neydi canım ? Rahim ağzı uzunluğu kaçtı hatırlıyor musun ?
Benim rahim ağzı 28 mm çıkıyor, serklaj vs gerekir mi bilmiyorum ama ayakta kalınca ağrı veya baskı hissediyorum
Acaba baskılar nedeniyle kısalmış olabilir mi? Başta ölçtüler mi rahim ağzını? Ben anlamıyorum ki bir doktor 34 mm rahim ağzı için hiç rahat konuşmuyor başka bir doktor 28 mm rahim ağzını çok normal karşılıyor. Ben de sırf bu yüzden iki doktora gitmek istiyorum :KK43:

Aynı doktor mu ölçüyor canım, ölçümden ölçüme çok farkediyor. İnşallah her şey çok güzel geçecek hepimiz için inanıyorum sen de inan olur mu? 19 unda güzel haberlerini alacağız inşallah
İnşallah canım benim 🤲💞 ilk detaylidaki ölçümü Ankarada perinatolog yaptı canim son 2 sini kendi doktorum yaptı ama 3 de vajinal ölçüm

X