2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Canım her gün içiyorum ben kan ilacını ona rağmen böyle oldu ya çok üzüldüm, bizi muhtemelen dahiliyeye yönlendirir
İlk gebeliğimde 7 11 arası çıkardı. Bir sorun olmamıştı. Hatta ek bir vitamin kullanmadım ama et balık yoğurt yer muzlu süt içer, badem ceviz yerdim. Bu defa gelişigüzel beslendim ve abur cubur yedim. İnşallah bebeleri etkilemez bu durum. Pazartesi randevuda soracağım Dr a. Sen de sorunca yazar mısın

Sonlara doğru görmek iyice zorlaşıyor zaten yerleri de kalmıyor ya😂 bizimki de eliyle kapatmıştı yüzünü bir yanda da kordon vardı doktorum baya dürttü ben bi yandan dürttüm bi poz yakalayabildik çok şükür 😂
Bizimkinin eller ayaklar kordon her şey yüzündeydi tortop olmuş yatıyordu uğraştıkça kapattı sıpa 😅

Canım her gün içiyorum ben kan ilacını ona rağmen böyle oldu ya çok üzüldüm, bizi muhtemelen dahiliyeye yönlendirir

Benimde hemoglobin 11 di 4 hafta önce 9.5 düşmüş günde 2 hap olarak değiştirdik demir ilacını
4 haftadır günde 2 kullanmama rağmen dün 9 çıktı 🥴

Kızlar kısmetse normal doğum istiyorum ama tabi her şey yolunda olursa. perine masajı yapan daha önceki doğumunda yapmış olan var mı? 36. Haftama girdim yapmalı mıyım ama tırsıyorum da
Acaba dediğin şey nefesi ve pelvik kasları tutup sıkıp bırakmak mı. Hemşire arkadaşım bana sezeryande olsan bunu yap çok faydası var dedi. Normal doğuma ben bile hevesliyim başından beri kısmet olmadı. Herkese diyorum doğum anında olup bitiyor herşey. Ama sezeryamde 1 hafta yatalak hasta gibisin o karın yarası iyileşmesi geç oluyor ağrısı fazla .

Biz 34.haftada konuştuk canım kan sulandırıcı kullandığım için normal doğum yapmak istemedim doktor yapmak istersen yapabilirsin dedi 36.haftadaki kontrolde pozisyonu uygunmuş ama risklerden bahsedilince sezeryan olmak istedim. Ayrıca ilçede oturuyorum hastaneye ulaşım vs. strese girmek istemiyorum yine aldığımız tarihten önce gelecekse yapacak bir şey yok hayırlısı olsun😊
Benim gittiğim de kan sulandırıcı iğneyi kesmemiş bir hastası doğum sırasında kan kaybından vefat etmiş o_O bunu kesmeyi sakın unutmayın Allah korusun

Bizim müdürün kafa değişik öyle dedi ama ben gittim de yerinde yoktu. Sekreteri çalışır verdik raporunu değiştirmemiz imkansız 37 de çalışırı veririz dedi yapacak bir şey yok artık
Ya. Bizim arkads gecen sene okul kabul etmeyince diger hafta gidip calisamaza cevirmsiti

İlk gebeliğimde 7 11 arası çıkardı. Bir sorun olmamıştı. Hatta ek bir vitamin kullanmadım ama et balık yoğurt yer muzlu süt içer, badem ceviz yerdim. Bu defa gelişigüzel beslendim ve abur cubur yedim. İnşallah bebeleri etkilemez bu durum. Pazartesi randevuda soracağım Dr a. Sen de sorunca yazar mısın
Tabi yazarım cuma gidicem kontrole detaylı o zaman konuşuruz galiba doktorla, ben dikkatli beslendiğim halde böyle anlamadım

Gittim dr ameliyattaydı sekreter başkası da geldi aynı durumda çalışır almış . Çalışmaz raporu veremeyiz bozamayız filan dedi 37 de çalışmazı alacağım artık
Sekreter saçmalamış. Ben çalışabilir almıştım. 34. Haftada artık iyi hissetmiyorum diyince değiştirelim hemen vs dedi bilgisayar üzerinden değiştirip çıktı verdi bitti.
Benim gittiğim de kan sulandırıcı iğneyi kesmemiş bir hastası doğum sırasında kan kaybından vefat etmiş o_O bunu kesmeyi sakın unutmayın Allah korusun
Pıhtılaşma sorunu olan hastalarda sezaryan ise son geceye kadar iğne devam ediliyor. 2 arkadaşım da doğumdan önceki gece dahil vurdular. Ben de covit olmuştum diye son geceye kadar vurdurdu Dr um. Kullanan arkadaşlar son gece zaten diyip bırakmasınlar.

Sekreter saçmalamış. Ben çalışabilir almıştım. 34. Haftada artık iyi hissetmiyorum diyince değiştirelim hemen vs dedi bilgisayar üzerinden değiştirip çıktı verdi bitti.

Pıhtılaşma sorunu olan hastalarda sezaryan ise son geceye kadar iğne devam ediliyor. 2 arkadaşım da doğumdan önceki gece dahil vurdular. Ben de covit olmuştum diye son geceye kadar vurdurdu Dr um. Kullanan arkadaşlar son gece zaten diyip bırakmasınlar.
Evet katılıyorum canım, ben günde iki iğne olan biri olarak son gece dahil kullanma taraftatıyım tabi doktor bilir ama, bu gibi durumlarda ilaç içiliyorsa ilacı kesiyorlar iğnenin öyle kanama yapma gibi yoğun bir etkisi yok, doktorum bana coraspin saldırgandır oksaparın kaç saat ne yapacağını biliriz demişti

Evet katılıyorum canım, ben günde iki iğne olan biri olarak son gece dahil kullanma taraftatıyım tabi doktor bilir ama, bu gibi durumlarda ilaç içiliyorsa ilacı kesiyorlar iğnenin öyle kanama yapma gibi yoğun bir etkisi yok, doktorum bana coraspin saldırgandır oksaparın kaç saat ne yapacağını biliriz demişti
Dr ne zaman derse o zaman bırakmakta fayda var :) vuracak yer kalmamıştır. Sona doğru artık ağlayarak vuruyordum. Tüp bebek ilaçları da zaten cabasıydı. Bebek doğduktan sonra bunların hiç bir acısı kalmıyor. Sadece çok emek verdiğin için çok mutlu bakıyorsun bebeğine. Geçecek inşallah Allah yardımcın olsun.

Dr ne zaman derse o zaman bırakmakta fayda var :) vuracak yer kalmamıştır. Sona doğru artık ağlayarak vuruyordum. Tüp bebek ilaçları da zaten cabasıydı. Bebek doğduktan sonra bunların hiç bir acısı kalmıyor. Sadece çok emek verdiğin için çok mutlu bakıyorsun bebeğine. Geçecek inşallah Allah yardımcın olsun.
Tabi kalmadı canım göbeğim mosmor ve çok acıyor artık, az kaldı diye teselli ediyorum kendimi, benim de tüp bebek, alarmsız ilaçsız bi hayatı özledim bebiş gelsin de sağlıkla ben de biraz serbest olayım vücut bakımından ☺

Coraspirin yada ecopirin sulandırıcı ilaçların daha önce bırakılması gerekiyormuş çünkü ilacın 1 hafta sulandırma etkisi varken iğneler 24 saat etki ediyor hatta son 12 saat önce vurulsa bile sıkıntı yok

X