Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    171
Kızlar benim de baskı hissim oluyordu aşşağıda dün kontrolüm vardı herşey yolunda dedi , dinlenince geçiyorsa korkma dedi, geçmiyorsa önemlidir bir az uzan biraz iş yap dedi, 2 litre kan dolaşıyor karnın da baskı normal dedi nst ye falan bağlamadı, bebek 1200 gram iri bir bebek olmayacak bu diğeri gibi dedi, kızların kibarlığı mı yoksa oğlum sağolsun ben çok dinlenemiyorum ondan mı bilmiyorum tabi😂
Yok yaa o tamamen genetik tip bebegin vucut tipi bence. Oyle olsaydı benim bebeler fare gibi olurdu ama tosuncuk oluyolar beslenemıyorumda yani. Bizde baba uzun benimde hep hayatım iri kemik balık et modunda gecti🙈🙈 ondan bebişler iri. Mesela benim annemin hamileliğinde geceleri aç yatarmış. Hiç beslenemezmiş fakirlikten. Et sütü peynir meyveyi nerde bulup yiycem derdi bide agır işte calısırlarmış beni erken dogurmus 8. Ayda ama 4 kilo falan. Kardeşimde bolluk yaşamışlar hamileliğinde o da 10 aylık dogdu der fare gibi kucucuk. Ama şükür saglıklı

benim yatarken de oluyor, tam kalkmaya çalıştığım anda da oluyor. idrara sıkışınca, gaz birikince veya uzun süre aynı pozisyonda yatınca da oluyor. şimdiye kadar tespit ettiklerim bunlar 😬 zaten ayakta pek durmadığım için o zamanki sertleşmeyi pek anlayamadım. üstelik saatte bir hatta saatte 2-3 kere geldiği de oluyor ve bu yeni değil, 19. haftadan beri düzenli olarak yaşıyorum. yani çok da kuralı yok gibi canım ya
Gaz idrar olayına ben de dikkat ettim

Karnımın yukarısında değil ultrasonda bile bakarken sadece alt kısımdan bakıyor doktor sen düşün işte nerdeyse rahim ağzında gibi bu sefer oraya aşırı baskı yapıyor normal konumlanması gereken yerde değilmiş bebeğin pozisyonundan bahsetmiyorum karnımdaki konumundan bahsediyorum
canım ben de üç gündür neredeyse sadece aşağıda hissediyorum hareketleri. 10 hafta önce de böyleydi. doktor demişti ki başıyla sürekli rahim ağzına baskı yapıyor ama sonra düzeldi, inşallah şimdi de öyle olur. ayaklarının altına yastık koyarak uzan hep. bebeklerimiz biraz aceleci anladığım kadarıyla :KK43:

Kızlar benim de baskı hissim oluyordu aşşağıda dün kontrolüm vardı herşey yolunda dedi , dinlenince geçiyorsa korkma dedi, geçmiyorsa önemlidir bir az uzan biraz iş yap dedi, 2 litre kan dolaşıyor karnın da baskı normal dedi nst ye falan bağlamadı, bebek 1200 gram iri bir bebek olmayacak bu diğeri gibi dedi, kızların kibarlığı mı yoksa oğlum sağolsun ben çok dinlenemiyorum ondan mı bilmiyorum tabi😂
canım kaçıncı haftadaydın sen, bizim de yakındı sanki seninle

Gaz idrar olayına ben de dikkat ettim
bir de senin dediğin gibi stres o kadar etkili ki canım. mesela annemle muhabbet ediyoruz bana biraz olumsuz bir olay anlatıyor birisi hakkında, bir bakıyorum karnım taş gibi olmuş. ya da filmde hafif bir gerilim sahnesi oluyor hemen sertleşiyor karnım. ben kendi hissiyatımı karın kasılmasıyla birlikte fark ediyorum. yani demek ki kalp atışımız, gerginliğimiz, ruh halimiz vs hemen etkiliyor. keşke hep stabil bir sakinlikte kalabilsek ama insanız işte her şeyi takıyoruz 🥲

canım ben de üç gündür neredeyse sadece aşağıda hissediyorum hareketleri. 10 hafta önce de böyleydi. doktor demişti ki başıyla sürekli rahim ağzına baskı yapıyor ama sonra düzeldi, inşallah şimdi de öyle olur. ayaklarının altına yastık koyarak uzan hep. bebeklerimiz biraz aceleci anladığım kadarıyla :KK43:
İnşallah benim de düzelir ya. Bebişler acele ediyorlar çok maalesef herkes diyor bana seninki pek bekleyecek gibi durmuyor diyorlar daha çok üzülüyorum 😔

Merabaaa teyzeleyiimm biz geldik 31+4 olduk. 1840 Gr 42 cm olmuşuz herşey yolunda 3 hafta sonra nstye başlıcaz artık 🙏🏻🩷

Eklentiler

• IMG_20240705_103642_970.jpg
    IMG_20240705_103642_970.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 72
Selam kızlar kaybolmuṣtum geri geldim 😂
Sürekli karnım ağrıyor bebiṣ aṣağa baskı yapıyor.
27+6. Haftamız.
kafası aṣağıdaymıṣ, ve rahim ağzı (türkçesini bilmiyorum) baya kısalmıṣ 🥲 Neden bu kadar acele ediyorsun kızçem benim

Yok yaa o tamamen genetik tip bebegin vucut tipi bence. Oyle olsaydı benim bebeler fare gibi olurdu ama tosuncuk oluyolar beslenemıyorumda yani. Bizde baba uzun benimde hep hayatım iri kemik balık et modunda gecti🙈🙈 ondan bebişler iri. Mesela benim annemin hamileliğinde geceleri aç yatarmış. Hiç beslenemezmiş fakirlikten. Et sütü peynir meyveyi nerde bulup yiycem derdi bide agır işte calısırlarmış beni erken dogurmus 8. Ayda ama 4 kilo falan. Kardeşimde bolluk yaşamışlar hamileliğinde o da 10 aylık dogdu der fare gibi kucucuk. Ama şükür saglıklı
Valla oda olabilir canım aman sağlıklı olsun da normal doğsun ki doğum kolay olsun 😅

27+6. Haftamız.
kafası aṣağıdaymıṣ, ve rahim ağzı (türkçesini bilmiyorum) baya kısalmıṣ 🥲 Neden bu kadar acele ediyorsun kızçem benim
Kızlar genelde öyle oluyor nıeyse bendede baskı çok var yatarken uzanırken ayaktayken taş gıbı oluyor karnım

27+6. Haftamız.
Bu senenin kızları hep aceleci galiba benim kızımda baş aşağı duruyor 😅😅

Bizimde 1100 gr olmuş kızlar 29.haftadahım yine 1 hafta geriden geliyor alıştım daha😃Makat duruşunda henüz.Yüzü koyun durduğu için pek göremedik

Hahah koptum ya bızım kı yıne şu Kufe dıe tutturdu ama ıyı dedım ulan soy ismini zaten senden alıyor bırak isim bana kalsın dedım ozman şöyle yapalım dıyor soy ismi sen ver ismi ben vereyım dıyor 🤣🤣🤣🤣ozman evlenmeden pncekı soy adım olacak dedıydım ne öyle kaya dıyor olmaz taş mı olacak kızım dedı ama hak ettı ya 🤣🤣

X