2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Benim boyum da 1.58 falan minyon olunca kilo daha çok dizime vuruyor.normalde benim de kilom 45-50 olmalı seninki gibi.benim ilk başlarda hiç bulantım olmadı.Hatta doktor dedi ki biraz olsaydı kilo almazsın 😅 ben o yüzden başlarda tam tersi İştah açılması yaşadım, yürüyüş yaparak istediklerimi hep yedim.Tuza vs dikkat etmedim.2.trimester da İştah biraz normalde döndü hormonlar oturunca yine kendimi çok kısıtlamadım ama tuzu bıraktım ödemden dolayı.Birde hareket az etmeye başladım… aslında yanlış.spora gidiyordum (hafifi tempo eliptik veya yürüyüş ) onu kestim birden.belki o yüzden de ödem artmıştır
Ben hala kusuyorum hala mide bulantısı yaşıyorum.karaciğer yağlanmam çıktı onu gözlemliyorum işte😔

Kızlar merhaba ben subat annelerınden gelıyorum burada benım gıbı olan var mı dıye sormaya geldım😢oncelıkle hepınıze hayırlı dogumlar dılerım🤲🏻Kızlar simdi muayeneden cıktım . Kese şekli yolk normal gebelik belirtileri de normal ama embriyo çok küçük kalp atımı da yavaş dedi korkutmamaya çalışıyordu bence cok dıkkatlı konuşuyordu doktorum haftaya muayeneye cagırdı. Ya gec dollendi gec gelisiyor ya da takip edicez bu kalp atımının yavaş olması beni biraz endişelendirdi dedi. Böyle bişey yasayan var mı ya .doktorum bugun tatile gidiyor kanama vs olursa gel mutlaka dedi .burdan düzeledebilir takıpte kalıcaz dedi.bunu yaşayan var mı ya 😢sizi de uzmek istemezdim ama kusura bakmayın

Eklentiler

• IMG_7057.jpeg
    IMG_7057.jpeg
    113,6 KB · Görüntüleme: 34
Kızlar merhaba ben subat annelerınden gelıyorum burada benım gıbı olan var mı dıye sormaya geldım😢oncelıkle hepınıze hayırlı dogumlar dılerım🤲🏻Kızlar simdi muayeneden cıktım . Kese şekli yolk normal gebelik belirtileri de normal ama embriyo çok küçük kalp atımı da yavaş dedi korkutmamaya çalışıyordu bence cok dıkkatlı konuşuyordu doktorum haftaya muayeneye cagırdı. Ya gec dollendi gec gelisiyor ya da takip edicez bu kalp atımının yavaş olması beni biraz endişelendirdi dedi. Böyle bişey yasayan var mı ya .doktorum bugun tatile gidiyor kanama vs olursa gel mutlaka dedi .burdan düzeledebilir takıpte kalıcaz dedi.bunu yaşayan var mı ya 😢sizi de uzmek istemezdim ama kusura bakmayın
Yolk varsa bebek zaten kesin var diye biliyorum ben.Ama haftası falan çok erkendir belki.iyi olur gelişimi inşallah düşünerek kendini üzüp stres yaşama.kendine dikkat et.bazen doktorlar karşı tarafa çok Ümit vari konuşmamak İçin öyle konuşuyor o da yanlış anlaşılıyor

Ben hala kusuyorum hala mide bulantısı yaşıyorum.karaciğer yağlanmam çıktı onu gözlemliyorum işte😔
Canim karaciğer yağlanmani nasıl anladınız bende rutin tiroid kontrolü için sağlık ocağında kan verdim ast normal alt yüksek çıkmış 68 di bazı değerler sınırdan yüksek bazıları sınırdan düşük haftaya salı randevum var niye böyle oldu anlamadım

Her gebelik her bebek farklıdır canım
Benim ilk gittiğimde 1 kese görüldü ertesi hafta kalp atışı için gittiğimde ikinci kese göründü gelişmemiş kaybolur dedi aralarında baya fark vardı sonraki haftalarda kalp atışı vardı bu seferde kese bebeğe göre küçük dedi şuan 19 haftadayim inanmazsin küçük gelişmez dediği bebeğim diğerinde önde gidiyor bende o dönemler her kontrolde başka birşeyle stres oluyordum sabır dua ve kendine çok dikkat et rabbim evladını sana bağışlasın

Merhabalar 👋Ekim annelerinden geliyorum.Forumda tetanoz aşısını araştırırken karşıma çıktı yazınız.Bugun eczanede Adacel aşısını sordum 671 tl fiyatı vardı.Ben de sizin gibi klasik sağlık ocağı tt aşısını düşünmüyorum.Kadın dogum doktoruma sorduğumda ise daha önce bu adacel veya boostrix aşısını duymamış,araştıracagim demişti.
Size doğum doktorunuz mu önerdi yoksa eşinizin bilgisi dahilinde mi karar verdiniz ?Bilgi verirseniz çok sevinirim 🩷
Ben artık td yerine daha çok tdab önerildiğini 8 ay önce doğum yapan yakın bir pediatrist arkadaşımdan duydum. Sonrasında eşimle ben kendimiz araştırdık ve doktorumuza biz bu aşıyı yaptırmak istiyoruz, sakınca var mı diye sorduk. O da imkan varsa klasik td yerine daha çok önerdiğini, herhangi bir sakınca olmadığını söyledi. 🌸 adacel’i alırken dikkat edin lütfen, bir de adacel polio var. Adı sadece ‘adacel’ olan aşıyı olacaksınız.

Canim karaciğer yağlanmani nasıl anladınız bende rutin tiroid kontrolü için sağlık ocağında kan verdim ast normal alt yüksek çıkmış 68 di bazı değerler sınırdan yüksek bazıları sınırdan düşük haftaya salı randevum var niye böyle oldu anlamadım
Benim hem alt hem ast yüksekti ordan beni yönlendirdiler karaciğerlerime bakıldı ufak bir yağlanma olduğu söylendi düştü 1 ay önce ama yeni kan testi yaptırmadım belki yükselmiştir bilemiyorum yediğime dikkat edip bol su içiyorum

Benim hem alt hem ast yüksekti ordan beni yönlendirdiler karaciğerlerime bakıldı ufak bir yağlanma olduğu söylendi düştü 1 ay önce ama yeni kan testi yaptırmadım belki yükselmiştir bilemiyorum yediğime dikkat edip bol su içiyorum
Mesela ne yemememiz gerekiyor bende günde 2,5 litrenin altına düşmemeye çalışıyorum geçen hafta annem bana birkaç gün kızartma yaptı ondan da hemen yükselmez diye düşünüyorum Dr daha gitmedigim için yorum da yapamıyorum ki

Her gebelik her bebek farklıdır canım
Benim ilk gittiğimde 1 kese görüldü ertesi hafta kalp atışı için gittiğimde ikinci kese göründü gelişmemiş kaybolur dedi aralarında baya fark vardı sonraki haftalarda kalp atışı vardı bu seferde kese bebeğe göre küçük dedi şuan 19 haftadayim inanmazsin küçük gelişmez dediği bebeğim diğerinde önde gidiyor bende o dönemler her kontrolde başka birşeyle stres oluyordum sabır dua ve kendine çok dikkat et rabbim evladını sana bağışlasın
Şu mesajınız nasıl iyi geldi içim rahatladı Allah razı olsun🤲🏻 saglıkla alın bebeklerınızı kucagınıza ınsallah❤️ insallah bir hafta sonra bend egızel haberı alırım🤲🏻

Canım benim de rutin kontrolde alt ast bi tık yüksek çıktı. Doktorum şuan bütün ilaçlarımı kesti yarın tekrar bakılacak. Yani neden olur ne olur anlam veremedim ben de. Midem çok bulandığı için prilam içiyordum geceden iki tane umarım ondan sebeptir kesince geçer canımı epeyce sıktı

Şu mesajınız nasıl iyi geldi içim rahatladı Allah razı olsun🤲🏻 saglıkla alın bebeklerınızı kucagınıza ınsallah❤️ insallah bir hafta sonra bend egızel haberı alırım🤲🏻
Benim yaptığım yanlısı sen yapma canım ben şu gectigimiz ramazanı hiç unutmuyorum gece sabaha kadar oturup ağlıyordum ya birşey olursa ya kaybedersem diye hatta geçen eşimle konustuk ne günlerdi bilseydim böyle olucak asla kendime zehir etmezdim sürekli diken üstünde durdum kendimi hamile olarak kabul edemedim sanki kaybedicem ve aaa hamile değilsin bu nasıl nazlanmalar denilicek diye sen sakın yapma keyfine bak en büyük tavsiyem o günler bana aglalamali kaldi

Yediğine dikkat etmek derken az yağlı mı besleniyorsun protein mi az tüketiyorsun ne önerdiler

Mesela ne yemememiz gerekiyor bende günde 2,5 litrenin altına düşmemeye çalışıyorum geçen hafta annem bana birkaç gün kızartma yaptı ondan da hemen yükselmez diye düşünüyorum Dr daha gitmedigim için yorum da yapamıyorum ki
Hiçbir fikrim yok birşey önermediler ben kendime göre yiyorum

Canım benim de rutin kontrolde alt ast bi tık yüksek çıktı. Doktorum şuan bütün ilaçlarımı kesti yarın tekrar bakılacak. Yani neden olur ne olur anlam veremedim ben de. Midem çok bulandığı için prilam içiyordum geceden iki tane umarım ondan sebeptir kesince geçer canımı epeyce sıktı
Hangi ilaçları kullanıyorsun canım
Benim tiroid 125
Devit damla
İmom omega3
Coraspin
Geyno Ferro demir ilacı
Progestan fitil

X