Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    115
Kızlar hepiniz tetenoz aşısı oldunuz mu ?
Yaa bana bi sonraki geldiğinde yapalım demişti ama unuttum ben kaçıncı haftada vuruluyor bu aşı
Oy oy maşallah tosuncuk mu seninkisi . Sağlıklı olsunda geri kalanlar önemsiz .. pilates bana da önerdi ama gitmeyeceğim galiba ona hiç enerjim ypk😀😀
Tosuncuk olcak heralde ben 4.5 kg doğmuşum 😁😁
Ben gitcem pilatese yaa çok hareketsiz bi yaşamım var memurum 8 5 oturuyorum bu şekilde devam edersem normal doğum hayal olur bana

Ben henüz olmadım canım. Doktorum özel bir aşı tavsiye etti ücretli oluyor ama hem tek doz hem de bebeği doğduktan sonra boğmaca ihtimalinden de koruyormuş o yüzden 28.haftadan sonra ondan yaptırmayı düşünüyorum. Sağlık ocağının yaptığı klasik aşıdan olmayacağım

Sen üç canlısın canım boşver takma bende aldım ama hiç iştahım kesilmedi aksine açıldı kendimi tutmaya çalışıyorum ama elimde değil bana da doktorum alma normal doğum yapamazsın diyor Ama ben bu ara kayınvalidem gülle ciddi sıkıntılar yaşadım o süreçte stresle daha çok yedim bişey olmaz yani benim arkadaşım 60’la hamile kaldı 98 ile doğuma gitti bilmiyorum bünye ile alakalı bence bir de o alet nasıl bişey Yaa bende merak ediyorum gidip bugün öğleden sonra dinlesem mi ki acaba diyorum 😀
Ay o aleti ben trendyoldan eve aldım ( manyaklıktan :) )cok minnoş birsey☺️ gümbür gümbür sesini duyuyorsun bebişin

Kızlar iyi akşamlar. Bende de akşamları sürekli şişlik oluyor. Midem sanki ağzımda dolanıyorum. İçime hava basmışlar gibi. O da nefes alışverişimi etkiliyor daralıyorum gibime geliyor.

Zaten burnum aylardır tıkalı nefesi sadece ağızdan alıyor gibiyim.
gündüz sorunum yok ama akşam 8 den sonra hava basılmış balon gibiyim.

Bi de benim kız hep sol tarafta ilk günden beri. Şimdi kıpırdamaya başladı yine hep solda. Sanki sağ tarafımda bişey yok boş gibi 😅 ne oluyorsa sol yanımda yaşanıyor 😂

Son olarak sol bacağıma ve kasığıma ağrı vuruyor. Doktordan magnezyum isteyeceğim sanırım sürekli sızlıyor sol bacağım.
Bende akşamları çok şişiyorum az yesem de şişlik oluyor maalesef
Benim bebekte sol da karnımın sol tarafı hafif büyük 😀sola yatamıyorum tam anlamı ile 😀😀

Günaydın kızlar tiroid sorunumdan dolayı düzenli baktiriyorum bu sabah sağlık ocağına gittim gebe izlemdeki gerizekalı tansiyon kilo baktı bana direk sen çok kilo almışsın makarna pilav mi yiyorsun dedi diyorum ki düşük tehlikem vardı ve hareketsizim normalde kahvaltı aliskanligimda yoktu ama şimdi hamile olduğum için düzenli yiyorum üstüne hareketsizlik kilo aldım yok diyor kadın çok alimissin bu kilo bebeklere değil tamamen kendi vücuduna alimissin dikkat et ayy sabah sabah sinirlerimi bozdu totol 8 9 kilo aldım 19 haftaya girdim

Günün tek güzel yanı o tansiyon aleti gibi birşeyle kalp atışlarına bakıyorlar ya bebislerimin kalp atışını duydum minik kurabiyelerim benim ☺️☺️
Bende 8 9 kilo aldım ve kilolu hamile kaldım zaten önemli olan 16 kilodan fazla almamak bebeği riske atacak kadar olursa doktorumuz uyarı yapar zaten ben gebeliğin 1. Ayında maruz kalmaya başladım "çok kilo almışsın şimdiden böyleysen sonra daha çok alacaksın" laflarına zaten 9 haftalık olana kadar 6 kilo almıştım troid bozukluğundan ve hareketsizlikten son 10 haftadır sadece 2 kilo aldım millete anlatmaya çalışıyorum ama dinlemiyolar üstüne üstlük birde gereğinden fazla yorum yapıyolar şuanda beni ve bebeğimi riske atacak bir durum yok çok şükür ama insanların boş boğazlığına sinir oluyorum 2 3 gün kafamı takıyorum ister istemez

kızlsr 1 numara bebek bezi . stok yapacagım bebek de cabuk büyüyor ne kadar alsam acaba
Ben her numaradan bir paket almayı düşünüyorum çünkü hangi numara ne kadar kullanılır bilmiyorum tecrübeli olanlara sorduğumda da herkes farklı miktarda kullanmış ve bebeğin cildi aldığım markayı kabul etmezse diyede korkuyorum

Agrılarım oldugu için cok endişeleniyordum aleti aldım bebişin hareketlerini hissetmeye başladım 😊 aynen oyuncak gibi basit bir sey
Mantıklı aslında canım çok hoşuma gitti benim ama doktorum normal şartlarda bebeği sürekli dinlemek iyi bir şey değil demişti ama sağlık ocağında olduğunu duyunca da dinlemek istedim açıkçası 😀

Ben devletin yaptığı td aşısını yaptırmadım. 30-32 hafta gibi ücretli olan tdab aşısını yaptıracağım, bunda td’ye ek olarak aselüler boğmaca da var. Amaç plasentadan geçen antikorlar ile bebek boğmaca aşısı olana kadar (2. ayda yapılıyor) bebeği boğmacadan korumak. Aynı aşıdan benle birlikte eşime ve kayınvalideme de yaptıracağız. Eşim doktor, hastaneye girip çıkıyor, bir şey taşısın istemiyorum bebeğe. Kayınvalidem de çocuk bakımında bana yardımcı olacak, çevreden taşımasın diye ona da yaptıralım dedik.

Faktör V, mthfr a1298c, mthfr c677t, pai-1 4g/5g genlerinde heterezigot mutasyon bulunmuş.
Doktor ile görüştüğümde kan sulandırıcı iğne kullanmamın şart oldugunu söyledi. Ama kanamada yapabilirmiş. Kadın doğum doktorun karar versin dedi. Mesaj attım. Muayaneye çağırdı iğne başlayacagını soyledi. Bikaç gün içşnre gideceğim. Aranızda şuan veya öncesinde kan suşandırıcı iğne kullanan oldu mu?
Ben kullanıyorum canım 20. Haftamdayim ve 5. Haftada kullanmaya başladım
Evde kendim vuruyorum zor değil

Yaa bana bi sonraki geldiğinde yapalım demişti ama unuttum ben kaçıncı haftada vuruluyor bu aşı

Tosuncuk olcak heralde ben 4.5 kg doğmuşum 😁😁
Ben gitcem pilatese yaa çok hareketsiz bi yaşamım var memurum 8 5 oturuyorum bu şekilde devam edersem normal doğum hayal olur bana
Maşallah maşallah 4.5 kg maşallah 🧿 😀😀 yani sende haklısın aslında hareket için şart . Ama ben 9 kilo verdim başından beri hala da kilo almadım enerjim yok . İşe de gitmiyorum artık evdeyim günlük 15/20 dk da olsa yürüyüş yapıyırum o zaman bile nefes nefese.. ay dedim enerjim yok doktor hanım yapamayacağım Plates😀😀 o da eve top al dedi bakalım belki onu yaparım

Ben devletin yaptığı td aşısını yaptırmadım. 30-32 hafta gibi ücretli olan tdab aşısını yaptıracağım, bunda td’ye ek olarak aselüler boğmaca da var. Amaç plasentadan geçen antikorlar ile bebek boğmaca aşısı olana kadar (2. ayda yapılıyor) bebeği boğmacadan korumak. Aynı aşıdan benle birlikte eşime ve kayınvalideme de yaptıracağız. Eşim doktor, hastaneye girip çıkıyor, bir şey taşısın istemiyorum bebeğe. Kayınvalidem de çocuk bakımında bana yardımcı olacak, çevreden taşımasın diye ona da yaptıralım dedik.
Peki bebekle 2. Ay aşısını tekrar mı yapacaksınız

Günaydın güzel anneler dün tetenoz aşısı olmuştum hiç ağrı sızı şişlik falan yoktu hatta aşı olduğumu unutup sarma yaptım. Ama akşam üzerine yatmışım sabahtır kolum tutuk. Aklımızda olsun dikkat edin üzerine yatmayın felçli gibi geziyorum evde😖😖

X