Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    171
Kızlar günaydın ben düşünmeden uni baby nin yenidoğan çamaşır deterjanı ve yumusatıcısını aldım iyi yapmış miyim baska marka mı almalıydım ? 33. Haftanın içindeyken yıkayacagım 0-3 aylık olan giysilerini ve hastane çantasıni hazırlayıp kaldıracağım

Kızlar günaydın ben düşünmeden uni baby nin yenidoğan çamaşır deterjanı ve yumusatıcısını aldım iyi yapmış miyim baska marka mı almalıydım ? 33. Haftanın içindeyken yıkayacagım 0-3 aylık olan giysilerini ve hastane çantasıni hazırlayıp kaldıracağım
Unı baby ıslak mendılıde güzel cnm ben kullandım ama sakın bebısın yanlısıkla yüzüne degdırme kıp kırmızı yapıyor o konuda sevmedım ıslak mendılını gercı bebısten bebısede degısıyor

Yani benim agrı sancı gibi değil sadece karnımda o malum sertlik komple. Ayaktayken özellikle. Yatımca duzeliyorsa sıkıntı yok dedi. Normal dedi. Yatarken degerlendirilirmiş. Korkutucu olan kasılıp bikaç dkika sonra gecip 20 dk sonra baslayıp tekrarlıyorsa tehlikeli dedi. Agrım yoktu sonra ultrasonda bişey gordum dedi oyle nst ye yolladı belkide benim şikayetimden yolladı bilmiyorum ama kasılma cıkmıs. İlerlemeden durdurmak lazım dedi yuruyus yapma yat dedi.
Anladım kuzum dinlen bol bol özel ihtiyaç dışında çıkma yataktan Allah yardımcın olsun

Bnde üni baby aldım herkes çok iyi diyordu kullanıp göreceğiz bakalım

Benim de ayaktayken sertleşiyor:dua: Allahım bütün bebişlerimizin zamanında sağlıkla doğmasını nasip etsin inşallah..
Amin kuşum ya her hafta farklı farklı şeylere takıyoruz kafayı dahada ufaklar hayırlısıyla 37 haftayı bir geçsem rahatlarım biraz sonra ne zaman gelirse gelsin

Bebek nasıl aşagıda oluyor benimde poposu aşagı tarafa donmus ters duruyo mus oyuzden de zor olur dedi. Ama asagıda yukarıda demedi pek
Karnımın yukarısında değil ultrasonda bile bakarken sadece alt kısımdan bakıyor doktor sen düşün işte nerdeyse rahim ağzında gibi bu sefer oraya aşırı baskı yapıyor normal konumlanması gereken yerde değilmiş bebeğin pozisyonundan bahsetmiyorum karnımdaki konumundan bahsediyorum

merhaba aarkadaşlar 27+6haftamdayım ve suyum geldi hastaneye yattım lütfen dua edin n herşey yolunda gitsin suyum geldiği için bebeğimin suyuda azalmış doğumu ertelemeye çalısıyo doktorlar lütfen dua edin bebeğimin sağlığına zarar gelmeden doğumu erteleyelim lütfen sizin dualarınız kabul olur
Çok geçmiş olsun hiç merak etme bebekler yaşam sınırını geçti hiçbir şey olmayacak inşallah dualarımız seninle 🙏🏻

merhaba aarkadaşlar 27+6haftamdayım ve suyum geldi hastaneye yattım lütfen dua edin n herşey yolunda gitsin suyum geldiği için bebeğimin suyuda azalmış doğumu ertelemeye çalısıyo doktorlar lütfen dua edin bebeğimin sağlığına zarar gelmeden doğumu erteleyelim lütfen sizin dualarınız kabul olur
Oyy kuzum benim Allah seninde bebeğinin de yardımcısı olsun inşallah tez zaman da ikinizde sağlığınıza kavuşursunuz çok zor anlıyorum ama stres yapmamaya çalış çok önemli

dualarımız seninle canım.. Allah zamanında doğurmayı sağlıkla kucağına almayı nasip etsin , ikiniz de iyi olursunuz inşallah 🤲

Sonrasında çok ağrısı oluyor mu canım o dikişlerin? Otururken yatıp kalkarken falan?
Canım 1 hafta zorluyor, zorlamıyor dersem yalan olur ama benim bebek iriydi dikişte nispeten çoktu, sonra o kadar hızlı iyileşiyor ki çabucak toparlıyor hiç acı sızı kalmıyor kalmadı benim

Yatakta sertleşiyorsa mutlaka doktora soylee oyle durumda nst ye git dedi bana. Benim ayaga her kalktıgımda sertleşmeye baslamıstı. Ama nst de genede cıktı sancı. 🥲 ya gerçekten stres sıkıntı sebep oluyor galiba bu hafta cok stres evham yapmıstım
Benim hep yatarken oluyo :KK43:

Benim de ayaktayken sertleşiyor:dua: Allahım bütün bebişlerimizin zamanında sağlıkla doğmasını nasip etsin inşallah..

Ayy grup bu hafta zirveyi oynuyor desene. Kendimden biliyorum stres bebegi cok kötü etkiliyor 🥲 yapma diycem ama ben bile çözemiyorum zorlanıyorum ama strese girdikçe rahim bebeği dısarı yollamaya çalışıyor Allahım yardımcın olsun. Doktorlar gerekli mudahaleyi yapıcaktır sen emin ol.
Karnımın yukarısında değil ultrasonda bile bakarken sadece alt kısımdan bakıyor doktor sen düşün işte nerdeyse rahim ağzında gibi bu sefer oraya aşırı baskı yapıyor normal konumlanması gereken yerde değilmiş bebeğin pozisyonundan bahsetmiyorum karnımdaki konumundan bahsediyorum
Yaa benimde nst cekilirken asagıdan bagladı. Cumartesi tekrar cekilicem orda da söyle alttan bağlasınlar dedi. Acaba oyle bişey mi var benimde. Haftaso daha cok buyuk değil oyuzden alttan baglasınşar dedi ama

Yatakta sertleşiyorsa mutlaka doktora soylee oyle durumda nst ye git dedi bana. Benim ayaga her kalktıgımda sertleşmeye baslamıstı. Ama nst de genede cıktı sancı. 🥲 ya gerçekten stres sıkıntı sebep oluyor galiba bu hafta cok stres evham yapmıstım

Ayy grup bu hafta zirveyi oynuyor desene. Kendimden biliyorum stres bebegi cok kötü etkiliyor 🥲 yapma diycem ama ben bile çözemiyorum zorlanıyorum ama strese girdikçe rahim bebeği dısarı yollamaya çalışıyor Allahım yardımcın olsun. Doktorlar gerekli mudahaleyi yapıcaktır sen emin ol.

Yaa benimde nst cekilirken asagıdan bagladı. Cumartesi tekrar cekilicem orda da söyle alttan bağlasınlar dedi. Acaba oyle bişey mi var benimde. Haftaso daha cok buyuk değil oyuzden alttan baglasınşar dedi ama
Haftaları küçük olduğu için zaten nst şuan aşağıdan bağlanıyor bide kalp atışını bağlamıyorlar benim hep sadece sancı olanı bağlıyorlar

Canım pek temiz içerikli değil uni baby. İstersen onu kendi kıyafetlerinde kullan, bebeğe siveno baby me gibi temiz içerikli deterjan al. Instagramda mühendisinoğlu diye bir sayfa var tek tek bebekler için içerikleri değerlendiriyor ben çok faydalanıyorum bi bak istersen epeyce alternatif var

Canım ben granül sabunla yıkayacağım yumuşatıcısız ilk üç dört ay. Sonrası için bence hiç fark etmez

Ay bir anda neyin içinde oluverdik daha dün kıyafetleri temizledin ütüledinni canta hazırladınmı diyorduk🥲
Evet ya zaman nasıl hızlı geçiyor anlayamıyor insan sağ sağlim kavusalim yavrularımıza inslalh bugün 4 buçukta randevum var uzun zaman sonra kızımızı göreceğiz bakalım ne kadar büyümüş 🥰

Benim ikisinide bagladı. Ayy şu agustosa bi geleydik valla agıstosun orta sonlara
Ağustos ortasına gelsek zaten hepimiz rahatlıcaz bence ya zaman su gibi akıp geçer inşallah havalarda sıcak bide rahatsız olduğumuz için bi yere çıkıp gezemeyince de evde zaman geçmiyor bunalıyoruz daha çok

Kızlar benim de baskı hissim oluyordu aşşağıda dün kontrolüm vardı herşey yolunda dedi , dinlenince geçiyorsa korkma dedi, geçmiyorsa önemlidir bir az uzan biraz iş yap dedi, 2 litre kan dolaşıyor karnın da baskı normal dedi nst ye falan bağlamadı, bebek 1200 gram iri bir bebek olmayacak bu diğeri gibi dedi, kızların kibarlığı mı yoksa oğlum sağolsun ben çok dinlenemiyorum ondan mı bilmiyorum tabi😂

Benim hep yatarken oluyo :KK43:
benim yatarken de oluyor, tam kalkmaya çalıştığım anda da oluyor. idrara sıkışınca, gaz birikince veya uzun süre aynı pozisyonda yatınca da oluyor. şimdiye kadar tespit ettiklerim bunlar 😬 zaten ayakta pek durmadığım için o zamanki sertleşmeyi pek anlayamadım. üstelik saatte bir hatta saatte 2-3 kere geldiği de oluyor ve bu yeni değil, 19. haftadan beri düzenli olarak yaşıyorum. yani çok da kuralı yok gibi canım ya

X