Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
İlaç ve serum sonrası 10 mm ölçüldü ve eve gönderdiler , biz elimizden geleni yaptık evde dinlen diye . Yeni döndük , yatmaya devam edeceğim. Belim hala çok kötü ona da sıcak tut ve paracetamol al dediler . Umarım daha da kısalmaz 😞
çok geçmiş olsun canım kaçıncı haftaydı senin? bir de lavaboda vs zorlanıyor musun ya da ne kadar hareket ediyorsun bu süreçte acaba bununla ilgisi var mı yoksa kısalacağı varsa kısalıyor mu bu rahim ağzı ya.. inşallah bebişin en sağlıklı doğacağı vakte kadar dayanır, dualarım sizinle ❤️❤️

Kızlar kısmetse normal doğum istiyorum ama tabi her şey yolunda olursa. perine masajı yapan daha önceki doğumunda yapmış olan var mı? 36. Haftama girdim yapmalı mıyım ama tırsıyorum da
Ben de her şey yolunda giderse normal doğum düşünüyorum. Doktorum pilates, squat ve yürüyüş yap dedi. Nasıl nefes almam gerektiğini bilirsem daha kolay olurmuş. Pilates yoga çok yardımcı olur dedi sen de düşünebilirsin.

Kızlar kısmetse normal doğum istiyorum ama tabi her şey yolunda olursa. perine masajı yapan daha önceki doğumunda yapmış olan var mı? 36. Haftama girdim yapmalı mıyım ama tırsıyorum da
Canım yanlış biliyorsam birisi beni düzeltsin ama ben perine masajını normal doğum destekleyicisi olarak değil de normal doğumda kesi olmadan doğum yapabilmeyi, oranın esnekliğini sağlayan bi masaj diye biliyorum. Normal doğum için daha çok pelvis hareketler ve bebeği kanala yönlendiren hareketler daha etkili diye biliyorum. Açıkçası başlarda perineyi ben de mutlaka yaparım diyodum ama şu an fitil atarken bile o kadar zorlanıyorum ki oraya masaj fikri çok uzak bana 🤦🏻‍♀️ 34ü doldurayım doktor onay verirse bol bol pilates ve pelvis hareketler çalışıcam inşallah

Hepsi çıktı, ben Türkiye satıcısından aldım bence iade et hemen hepsiburadadan aldım ben
Ben de aynı yerden aldım. Acaba ben mi yanılıyorum. İçinden çıkanların fotosunu atayım.

Eklentiler

• IMG_20240705_122951.jpg
    IMG_20240705_122951.jpg
    109,9 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20240705_122454_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_20240705_122454_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 43
Bir iki arkads almis kac yil once. Yani kimi kabul edio kimi etmio. Biizm okul etmiomus. Bilmiyorm ki. Risk aldm basim yanmaz insallh. 32 yi aldm ama okula haber vermedim bile
Bizim idarede beni sıkıştırıyor hocam çalışır olmuyorsa diğer raporu al maaş değişikliği mi ne zamanı gönderecekmiş . Kafam karıştı iyice

Bizim idarede beni sıkıştırıyor hocam çalışır olmuyorsa diğer raporu al maaş değişikliği mi ne zamanı gönderecekmiş . Kafam karıştı iyice
Yaa. Maas degisikligi derken. Zaten normal maasimizi alacaz ek derssiz. Ne degisio ki

Geçmiş olsun canım inşallah vaktinde gelicek kuzu kaç haftalık oldun
32+4 oldum bugün , umarım vaktimde gelir kuzum 🩷
Canım insallah bir an önce kavuşacaksın bebeğine en önemlisi emin ellerde çok şükür sağlıkla büyüyor suan onu düşün 🙏🏻💜

Bu sertleşmeler tabi ki önemli ben hastanede yatınca daha iyi anladım hepsi kasılma aslında ama önemli olan kaç dakikada bir olduğu öyle 10 dk 12 dk ya da yarım saatte bir falan oluyorsa ya da sadece arada hiç önemi yok eğer 4-5 dkda bir oluyorsa açıp saat tutuyordum ben o zaman doktorunuza yazın o düzenli kasilma oluyor o zaman bakmaları lazım.

Canım şimdi bu özel hastanelere verdiğimiz ücretin bir kısmını da olsa alamaz mıyız sgkdan ya ben devlet memuruyum
Biliyosun 1 gece yattım valla nerdeyse bir maaş verdim içime oturdu helal olsun bebis için tabi ki ama çok uçmuş ücretler insanlar bu paralara doğum yapıyor ya.

Hareketleri çok takma bazen durgun bazen aşırı oluyor ben de çok takıyorum biliyosun ama geçen benim hareketsiz dediğim zaman nstde kıpır kipir çıktı yeter ki 2 saat içinde 10 hareket olsun dedi doktorum. Tokken ve dinlenme pozisyonunda.

Canım çok geçmiş olsun insallah bir şey olmaz baksana benim hiç rahim kısalığı vs bise yoktu birden sancı çıktı 3 dk da bir mecbur ciğer geliştirici olduk ben de korkuyorum açılma başlarsa diye ama geleceklerse yapacak bir şey yok bakıyorlar doktorlara güvenmek lazım biraz bizim bebekler sabırsız çıktı sanırım çok var grubumuzda böyle.
Buarada kiloya takılan arkadaşlarım hiç takılmayın yeğenim 2400 doğru 37. Haftanın içinde dogdu beslenemeyince aldılar önemli olan ciğer gelişmeseydi zaten 37 yıl geçtiği için ciğerleri d gelişmiş ne iğne vurmuşlardı ne de kuveze aldılar o sebeple korkmayın dışarda daha çabuk kilo alıyorlar zaten. Önemli olan riskli haftaları geçirmek.
Evet ben elimden geleni yapacağım, umarım o da uslu uslu büyür içerde , ondan yana bir sıkıntı yok aslında sorun benim rahim ağzımda ☹️
Sen gönlünü ferah tutmaya çalış hemen kendi doktorunla görüşürsün zaten kesin başka ilaçla da destekler, hiç kalkmadan yatmaya çalış sırt üst yatabiliyorsan tam popona ve ayaklarının altına yastık koy
Sırt üstü yatamıyorum belim çok kötü , o geçse yatmak sorun değil ama yatakta sağdan sola bile dönemiyorum.. neyse morel bozmak yok 🥰

Son düzenleme:
32+4 oldum bugün , umarım vakti de gelir kuzum 🩷

Evet ben elimden geleni yapacağım, umarım o da uslu uslu büyür içerde , ondan yana bir sıkıntı yok aslında sorun benim rahim ağzımda ☹️

Şırt üstü yatamıyorum belim çok kötü , o geçse yatmak sorun değil ama yatakta sağdan sola bile dönemiyorum.. neyse morel bozmak yok 🥰
Bel ağrınızın sebebi bel fıtığı mı

Geçmiş olsun. Üzüldüm. Birden mi düşmüş. Sadece yatarak geçse bile az kaldı inşallah.
Evet birden düştü , bir de anlamadım hiç ağrım vardı ama normal ağrı sandım karnım büyüdüğü için.. rutin kontrolde çıktı
canim nasil oldun ? cok gecmis olsun :KK43: bolca dinlen kalkma
Evde dinlenmek iyi geldi , endişe etmeden yatmaya, pozitif olmaya çalışıyorum 🥰
Çok geçmiş olsun canım senle bizim haftamız yakın.inşallah daha en az 1 ay dayanacak bebişin
Inşallah ya , temmuzu çıkarsam diye dua ediyorum 🤲

Son düzenleme:
Bel ağrınızın sebebi bel fıtığı mı
Bunu da yazayım da kimseyi korkutmak istemem, bel ağrım ile rahim ağzımın kısalmasının alakası yokmuş , belimi incittim ya da üşüttüm sanırım o yüzden ağrıyor , NTS’de kayda değer sancı çıkmadı , bel ağrısı normal dedi doktor :)

Bunu da yazayım da kimseyi korkutmak istemem, bel ağrım ile rahim ağzımın kısalmasının alakası yokmuş , belimi incittim ya da üşüttüm sanırım o yüzden ağrıyor , NTS’de kayda değer sancı çıkmadı , bel ağrısı normal dedi doktor :)
Çok geçmiş olsun canım kendine dikkat et inşallah son ayımız vaktinde gelsin miniğin

çok geçmiş olsun canım kaçıncı haftaydı senin? bir de lavaboda vs zorlanıyor musun ya da ne kadar hareket ediyorsun bu süreçte acaba bununla ilgisi var mı yoksa kısalacağı varsa kısalıyor mu bu rahim ağzı ya.. inşallah bebişin en sağlıklı doğacağı vakte kadar dayanır, dualarım sizinle ❤️❤️
32+4 daha :/ lavaboda zorlanmıyorum , ilk başlarda kabızlık problemim vardı, doğal lif aldım eczaneden onu düzenli kullandım şimdi iyi, çok hareket etmiyorum , zaten 21. Haftamda işten ayrıldım , ama son günler temizlik vs diye yordum kendimi biraz . Gerçi ben 2 sene önce rahim ağzından ameliyat oldum, bir de bebiş de normalden büyük olunca ikisi birleşti böyle oldu sanırım.

İyiyim canim çıktım evdeyim dinleniyorum ciğer geliştirdi de yaptılar yarın kendi doktoruma muayene olacağım bakalım ne diyecek. Çok sağol 🙏🏻 sen nasılsın ?

İyi çok şükür canım . Ben de evdeyim dinleniyorum aynı şekilde. 🌸
Inşallah hepimiz vaktinde kucağımıza alırız. Sizlerin kaç hafta oldu ?

X