Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    40
1000041309.jpg

Görüntü çok net değil ama bende tahmin alabilir miyim günüyle uyumlu 10+6

maşallah kuzum bizim de yengemiz pko ama pcos değil sendrom değilmiş yani sadece overde polikistik görüntü varmis. inşallah ondan da güzel haberleri alırız senin de gözüm aydın dağlıkla sohbetle al kucağına 🩵💘
Amin ALLAH Razı olsun canım benim Rabbim sana ve isteyen herkese evlat sevinci yaşamayı nasip etsin 😊❤️🤲🏻

Yaaa kızlar ne güzel cinsiyetler öğrenilmeye başlanmış 😍😍 herkesin gönlündeki olsun inşallah ama önce sapsağlıklı olsun bebişlerimiz.. dün 10+5 de doktor bize yorum yapmadı. 12+0 da detaylı ultrason bakacağım o zaman bir tahmin yaparız dedi 🤭🤭 ama varsa bir yorumunuz yazabilirsiniz bize de 🤗

Eklentiler

• 586a8164-a87b-41fd-8fd3-f9ff4a5b7b4d.jpeg
    586a8164-a87b-41fd-8fd3-f9ff4a5b7b4d.jpeg
    144,1 KB · Görüntüleme: 81
Yaaa kızlar ne güzel cinsiyetler öğrenilmeye başlanmış 😍😍 herkesin gönlündeki olsun inşallah ama önce sapsağlıklı olsun bebişlerimiz.. dün 10+5 de doktor bize yorum yapmadı. 12+0 da detaylı ultrason bakacağım o zaman bir tahmin yaparız dedi 🤭🤭 ama varsa bir yorumunuz yazabilirsiniz bize de 🤗
Erkek gibi geldi bana 🙈🫠

maşallah kuzum bizim de yengemiz pko ama pcos değil sendrom değilmiş yani sadece overde polikistik görüntü varmis. inşallah ondan da güzel haberleri alırız senin de gözüm aydın dağlıkla sohbetle al kucağına 🩵💘
Pko engel değil gebeliğe düzenli adet görülüyor yumurta çatlıyor kafasına hiç takmasın yani yengeniz pcos da bile doğal gebelik çok oluyorken pcolular daha şanslı ki o normal bir durum

Benimde haftaya perşembe kontrolüm var embriyo transferine göre 12+3 adete göre 13 hafta olacağım inşallah cinsiyeti de öğrenirim çok heyecanlıyım zaman geçmiyor ya sürekli ultrasona girmek istiyorum 🥲

Peki yabancı firmalar daha mı iyidir sizce
Evet canım Türk firmalarının doğruluk payı düşükmüş özellikle Hill sağlık panorama test için en iyisi diyorlar. 425 dolar fiyatı. Bizde oraya yaptırdık yanlış sonuç almak istemiyorum çünkü.
Bu arada bana vitamin olarak da decavit verdi folik asit bitene kadar kullan sonra bunu başlarsın dedi decavit kullanan var mı bulantı yapıyor diyen de var eski konularda arattım çok şükür başta bulantılarım vardı ama şu an çok nadir oluyor
Bana da decavit verdi doktorum ama içerisindeki a vitamini çok yüksek geldi o yüzden kullanmaya başlamadım bir türlü korktum açıkçası 🤷🏼‍♀️
Bugün muayene olduk . Bebiş uyuyordu . Hiçbir şey göstermedi maalesef . Ense kalınlığını bile ölçmedi doktor . Dönmedi bebiş . Geçen hafta ölçmüştü sıkıntı yoktu bu hafta da ince zaten maalesef ölçemiyorum inat etti dönmüyor dedi doktor 😊 12+2 günlük çıktı 5,5 cm .
Fetal DNA ‼️testi için kan verdik . Doktor hemşiresine kanı aldırdı özel bir kutuyla bize verdi . Firmayla iletişime geçtik bize kargo kodu verdi biz gönderdik . 11,500 Tl tuttu bizimki .
Eve gelip hemşire aldığı da oluyormuş ama o zaman 14 ya da 15 bini buluyor bence gerek yok dedi doktorum ( Kahramanmaraş) . Biz bu şekilde hallettik inşallah güzel sonuçlar gelir 🙏🏻
Güzel sonuçlar alın inşallah 🙏🏻 firmanın adı neydi ?

Evet canım Türk firmalarının doğruluk payı düşükmüş özellikle Hill sağlık panorama test için en iyisi diyorlar. 425 dolar fiyatı. Bizde oraya yaptırdık yanlış sonuç almak istemiyorum çünkü.

Bana da decavit verdi doktorum ama içerisindeki a vitamini çok yüksek geldi o yüzden kullanmaya başlamadım bir türlü korktum açıkçası 🤷🏼‍♀️

Canım A vitamini olumsuz etkisi ne

Amin inşallah 🙏🏻 🧡 ben doktoruma çok güvendiğim için hiç sorgulamadım Türk bir firma sanırım siz söyleyince forma baktım Ankara yazıyor .
tecrübeli bir doktor hep bu firmaya gönderiyoruz dedi . İnşallah bir yanlışlık olmaz 🙏🏻🧡

Eklentiler

• 194897B5-F412-4197-A4BB-D39D5E20ABCE.jpeg
    194897B5-F412-4197-A4BB-D39D5E20ABCE.jpeg
    29,6 KB · Görüntüleme: 63
Canım A vitamini olumsuz etkisi ne
İnternetteki bilgi aşağıdaki gibi ,

Gebelerin A vitaminini fazla alması fetüste ciddi anomalilere sebep olabilmektedir.Gebe kadınlara yüksek doz A vitamini verildiğinde düşüklere, bebekte kalp ve kafa anomalilerine rastlanabilir. Gebelikte, günlük A vitamini dozu belirli bir seviyeyi aşılmamalıdır
Amin inşallah 🙏🏻 🧡 ben doktoruma çok güvendiğim için hiç sorgulamadım Türk bir firma sanırım siz söyleyince forma baktım Ankara yazıyor .
tecrübeli bir doktor hep bu firmaya gönderiyoruz dedi . İnşallah bir yanlışlık olmaz 🙏🏻🧡
İnşallah canım , güzel haberlerini bekliyoruz 🌸

İnternetteki bilgi aşağıdaki gibi ,

Gebelerin A vitaminini fazla alması fetüste ciddi anomalilere sebep olabilmektedir.Gebe kadınlara yüksek doz A vitamini verildiğinde düşüklere, bebekte kalp ve kafa anomalilerine rastlanabilir. Gebelikte, günlük A vitamini dozu belirli bir seviyeyi aşılmamalıdır

İnşallah canım , güzel haberlerini bekliyoruz 🌸
Canım bana da yazan baya tecrübeli üniversite hocası şimdi adama içindeki A vitamini fazla mı değil mi bilmiyorum ama internetteki içeriklere göre fazla gibi

Canım bana da yazan baya tecrübeli üniversite hocası şimdi adama içindeki A vitamini fazla mı değil mi bilmiyorum ama internetteki içeriklere göre fazla gibi
Benim doktorum da çok tecrübeli , profesör perinatoloji uzmanı.haklısın , Güvenmek lazım vardır bir bildiği tabi ki ama ne bileyim işte ben çok sorguluyorum 🙈😅

İyi olmuş en azından enfeksiyon riskine karşı bi önlem olur bende artık başlayacağım doğuma kadar Progestan kullanmaya ilkinde de öyleydi fitil olarak çok zor ama ağızdan alınca da sersem gibi oluyorum
Maalesef öyle gece uyurken ağızdan aldım uykumdan zor kalktım beni çok uyutuyor gündüz aldığımda sürekli başım dönüyor bir de

Bugün muayene olduk . Bebiş uyuyordu . Hiçbir şey göstermedi maalesef . Ense kalınlığını bile ölçmedi doktor . Dönmedi bebiş . Geçen hafta ölçmüştü sıkıntı yoktu bu hafta da ince zaten maalesef ölçemiyorum inat etti dönmüyor dedi doktor 😊 12+2 günlük çıktı 5,5 cm .
Fetal DNA ‼️testi için kan verdik . Doktor hemşiresine kanı aldırdı özel bir kutuyla bize verdi . Firmayla iletişime geçtik bize kargo kodu verdi biz gönderdik . 11,500 Tl tuttu bizimki .
Eve gelip hemşire aldığı da oluyormuş ama o zaman 14 ya da 15 bini buluyor bence gerek yok dedi doktorum ( Kahramanmaraş) . Biz bu şekilde hallettik inşallah güzel sonuçlar gelir 🙏🏻
Hangi firmayla anlaşmalıydı doktorunuz? Bana da önerdi doktorum 15.900 fiyat verdi hastane. Belki sizin yaptırdığınız firmayla görüşebiliriz ?

X