Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    113
Allahtan memnunum ben kv den . Hiç öyle kv gibi değildir anne gibidir hiçte rahatsız olmadım bu güne kadar aksine çok yardımcı olur fikrime saygı duyar . Ama yalnız kalmak istediğim bir dönemdeyim ondan herhalde telaş yaptım o kadar uzun süre ee kayınpederimde olacak .. eşim konuşur halleder ya onlarda anlar bence. Ben karışmam . Saygı duyar sadece düşüncesi biran çok gerdi beni
Kayınpederle zor olur tabi çünkü rahat olmak istersin. Gelecekse tek gelmesi ve doğumdan sonra gelmesi daha iyi olur. Ama en azından saygılı ve anne gibi olmasıda çok güzel o zaman hiç kafanı takmana gerek yok eşin konuşunca muhakkak anlar ☺️

Yaparken kasmışsındır kendini canım . Benimde öyle olmuştu hatta sanki top gibi kalmış yayılmamıştı ilaç. Bacağını serbest bırak ayakta yapma o zaman kaslar devreye giriyor otur bacağının en gevşek hissettiğin yerine yap. Zamanla zaten algılıyorsun ilk kez bir bölgeye vurunca insan kasıyor kendini
Kesinlikle canım, bugün öyle deneyeyim bı. Teşekkür ederim

hahahahha inşallah çiçeğim valla bende napcam bilmiyorum biz aynı şehirdeyiz hep bi laf sokma trip. he diyip geçiyorum ama inşallah kalmak istemez . şimdi bile tıkanıyorum alerjim var nefes alamadım, ay dedim. Bana 9 ay olunca napcan çok dedi , hep bi moral bozma vallahi :KK70:
Ayyy bizde aynı şehirdeyiz bana gel burda kal kırkın çıkana kadar diyor asla dedim bende ben tesettürlüyüm rahat edemem dedim salonda yatar kalkarsınız diyor hayır dedim çocuğum kendi evine düzenini kursun isteyen gelir burda görür bakmak isteyen gelir dedim benim bakıma da ihtiyacım yoktır öyle koku hassasiyeti yaşadım midem bulandı eşimle bi şekilde idare ettik sağolsun hamile kaldığım günden beri asla makine boşalttırmaz çamaşır sepeti kaldırtmaz bi annem olsa bana yeter ama inat işte ille muhalefet olacak

Aynen ilk hareketler tam olarak bende de öyle patlama hissi gibiydi 😍 bebek sola tutunduysa hareketlerden dolayı oluyor canım o ama bir kaç güne geçiyor genelde
Aynen canım bebek sola tutundan bu his aslında hep vardı doktora diyordum oda hissetmen imkansızdı ama benim minik mucizem hep ben burdayım üzülme tedirgin olma dercesine hep kendini hissettirdi inşallah bu patlamalar da kendisidir 🥹🥹🥰🥰

Benimkilerde 1 ay kaldı bir zararları yok aslında kayınbabamın yersiz konuşması dışında ama kendi evim kendi düzenim asla rahat edemedim en uzun 1 aydı ve bence kimsenin evinde o kadar uzun süre kalınmamalı yani kendi ailen dışında ayaklarını uzatıp yatmayı kafama göre yatıp kalkmayı evde pijamalarımla gezmeyi özlemiştim kocam işe gideceği için saat 10-11 gibi uyumaya gidiyordu kayınbabam kızım sen yatma diyordu falan inanılmaz sinirlerim bozuluyordu ki ben kocamla ayrı ayrı yatağa girmem beraber yatarız bunun gibi bir sürü dengesiz laflar lohusalıkta inşallah kendimi frenleyebilirim ve patlamam 😒
Yeni doğum yapmış kadının yanında kayınbabadının ne işi olur oda tabi ayrı bir durum kızlarında kalabilir onlarda bakar Yanyana oturuyorlar ama inşallah fikirsizlik yapmazlar
Ayy gülesim geldi hakkını helal et canım bizde bebeği 3. Görmeye gidişimizde kv kp bizle gelmek istedi ben de minicik bir şey zaten bizde birşey görüp anlamıyoruz ultrason videosunu size gönderiyoruz dedim olsun görelim dedi hayır dedim bende ben oraya masaya uzanıp karnımı açıyorum şeyime kadar dedim dedim kp min yanında muayene falan olamam dedim ne var doktorda erkek baban o senin diyor eşim geldi anlattım ona kalk gidelim anne kendince hayal dünyasında yaşıyor yine diyor numarada kp gelmek istemedi adam olmaz çocuklar gitsin gördün gelsin diyor ama kadın cins

M

Şimdi arama yaparken gördüm sizi detaylı ultrason icin bende o doktora gitmeyi düşünüyorum siz gittiniz mi acaba
17 temmuzda gideceğim randevu aldım. Ama 2 arkadaşım gitti o arada ve hepsi çok memnun kaldı başkasını düşünme sakın dediler. O yüzden bende ona gideceğim. Muayene için 2800 dendi diye hatırlıyorum

Kan sulandırıcı kullananlar için yazım biraz uzun olacak ama umarım açıklayıcı olabilirim kusura bakmayın şimdiden😅 kan pıhtılaşmasında önemli olan bi kaç değer var mesela paı-faktör 5 önemli, ve kanda bakılan antifosfolipid testi önemli. Diğerleri pıhtılaşma kapsamında geçmiyor.. özellikle mhtrf genlerinin mutasyonu pıhtılaşmadan ziyade homosistein durumla ilgili birşey. Mesela bu gende sorun varsa vücudun b vitaminlerini sindirmesi ve kullanmasıyla alakalı bir durum bu. Özellikle bu kişilerin b9(folik asit) kullanımını aktif formda(folat) kullanması gerekir. Homosistein bakıldığında sorun varsa vücudun sentetik b vitaminlerini işleyemediğinin kanıtı oluyor. O yüzden genelde b vit aktif form kullanılması gerekir. Hani folik asit otizm mi yapıyor muhabbeti varya aslında buraya dayanıyor. Mthrf genlerinde sorun olanlar sentetik folik asit kullanıp vücut bunu işleyemeyince beyinde folik asit birikmesi oluyor tıkanıklık başlıyor bebeğede gitmiyor anladığım kadarıyla. Benimde mthrf genimde sorun var doktorların çoğu iğne kullanmanın gereksiz olacağını söyledi. Olmayan birşeyi tedavi edemezsin dedi. Perinatoloji her ihtimale karşı başladı ama ben bir süre sonra bıraktım sadece corasprin olarak devam ediyorum. Gerçekten gerekli olan kişiler dışında (pai-faktör 5, varis yada vücutta pıhtı atımı, antifosfolipid gibi)yapılan bilimsel çalışmalarda kan sulandırıcı ilaçların sağlıklı doğumla çok bağlantısı olmadığı yönünde

Ben de de PAI GEN MUTASYONU 5G-4G pozitif çıktı. tüp bebek olduğu için doktorum doğuma kadar risk almayalım oksapara devam edelim dedi.
periontolojiye 13 temmuzda (21 haftalık) randevu aldım bakalım ne diyecek.

ben de kıpırtısını 17. haftalıkken hissetmeye başladım şuan 18+5 olduk artık dışardan da hareketleri belli oluyor. çok şükür.
doktorum zayıf olduğum için yağ dokun çok az bu nedenle de hem ultrason net görünüyor hem de kıpırtıları erken hissedersin demişti.

bir de benim de ilk günden beri sol tarafta bebek. kıpırtıda hep solda oluyor ya da göbek deliğine yakın yerde.

Ayy gülesim geldi hakkını helal et canım bizde bebeği 3. Görmeye gidişimizde kv kp bizle gelmek istedi ben de minicik bir şey zaten bizde birşey görüp anlamıyoruz ultrason videosunu size gönderiyoruz dedim olsun görelim dedi hayır dedim bende ben oraya masaya uzanıp karnımı açıyorum şeyime kadar dedim dedim kp min yanında muayene falan olamam dedim ne var doktorda erkek baban o senin diyor eşim geldi anlattım ona kalk gidelim anne kendince hayal dünyasında yaşıyor yine diyor numarada kp gelmek istemedi adam olmaz çocuklar gitsin gördün gelsin diyor ama kadın cins
Ayyyy sinir gerçektenn deli ederler akıllı insanı hayret ediyorum cinnet geçirir bu insanlarin içinde adam bu ne saçmalık ne alaka ko yanında karnımı açicamda oldu olcak doğunca da emziriyim ulu orta açik yanlarında nerde edep haya tövbee ne cinsler sen adres ve topluca çökelim gırtlağina bunların

Tabi canım ne işi var merak ediyorsa fotosunu gösterirsiniz bende istemem kayınbaba doktorla bir mi Allah aşkına nasıl bir düşünce tarzı o işini yapıyor bende memlekete gidicem aklıma da geliyor kayınbabam karnıma elini falan koymaz inşallah hiç sevmem öyle şeyleri mesafe her zaman iyidir herkes yerini bilmeli bence

Ayyy bizde aynı şehirdeyiz bana gel burda kal kırkın çıkana kadar diyor asla dedim bende ben tesettürlüyüm rahat edemem dedim salonda yatar kalkarsınız diyor hayır dedim çocuğum kendi evine düzenini kursun isteyen gelir burda görür bakmak isteyen gelir dedim benim bakıma da ihtiyacım yoktır öyle koku hassasiyeti yaşadım midem bulandı eşimle bi şekilde idare ettik sağolsun hamile kaldığım günden beri asla makine boşalttırmaz çamaşır sepeti kaldırtmaz bi annem olsa bana yeter ama inat işte ille muhalefet olacak
çocuk evinde olmalı ya . başka yere nasıl gelin kalın diyorlar anlamıyorum :KK70:

Yuh kp ne işi var ne garip insanlar

Bana doktor gebelikte bir yer mutlaka ağrır demişti . Benim dişim tuttu galiba senin de kuyruk sokumu ağrıyor. Doktor bana yürüyüş ağrı yaparsa yürüme demişti . Maalesef hamilelik boyunca geçmiyor o ağrılar sende uzanmak iyi geliyorsa uzan yürümek zorluyorsa hiç kendini yorma canım
Artık yürüyüşlere başlayayım demiştim ilk gün 5 bin adım sonra 6 bin sonra 7 bin yavaş yavaş arttıracaktım ama yok iki gün sabrettim ama çok ağrıdı yatmaktan başka iyi gelen bişey yok normalde günlük 10 bin adım atıyordum ama mecburen yatıcam gibi görünüyor 😓 inşallah sizinde ağrılarınız diner

Ben çocukken düşmüştüm,
Büyük ihtimal yanlış kaynadı,
Bazen sıkıntı versede umursamadım şimdiye kadar
Şuan bende 20 haftalıgım ve sıkıntısını çekiyorum,
Doktorumun önerisiyle hamilelere uygun bi Fizyoterapiye başlıyacagım ben.
Mr da anlaşılamaması canımı sıktı halbuki çıkıktan anlayan bi teyze daha ertesi gün dedi çektir bunu mr da çıkmaz sonra sorun olur umursamadım dr daha iyi bilir diye ama güvenmek lazımmış

Tetanoz aşısı oldunuz mu dün benimle beraber olacak biri vardı bugün biraz şişti dokununca ağrıyor sizde de öyle mi olmuştu
Aaa bende olucam haftaya dr iki sefer olmam gerektiğini söyledi bi haftaya yani 20 haftalıkken diğerini de bi ay sonra siz nasıl oldunuz ikisini birden mi

Tabi canım ne işi var merak ediyorsa fotosunu gösterirsiniz bende istemem kayınbaba doktorla bir mi Allah aşkına nasıl bir düşünce tarzı o işini yapıyor bende memlekete gidicem aklıma da geliyor kayınbabam karnıma elini falan koymaz inşallah hiç sevmem öyle şeyleri mesafe her zaman iyidir herkes yerini bilmeli bence
Ultrason videosunu falan eşim hemen atıyor baksınlar diye ben de sevmiyorum mesafe en güzeli ama bu ara kendi çocuğu gibi davranıyor kadın bıktım elinden bende milletin içinde senin karnın biraz fazla büyüdü gibi ama kalçan zaten genişti falan dedi sende yok diye kıskanma dedim en sonunda

X