2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Bende şimdi kontrolden geldim detaylı için gün aldım . Maşallah kıpırdak bir oğlum var sürekli eli ağzında aç herhalde çocuğum 🤣 burada tetanoz ile ilgili muhabbet geçmişti ben doktora sordum . 2 doz yapıldığı için 20. Haftayı doldurmak iyi dedi . Birde o kartı sakla önündeki 10 yıl rahat et doğumdan sonra da lazım olacak dedi . 17. Haftad tetanoz olacak biri vardı sadece bu kadar bilgi verdi zararı var falan demedi 2 doz için öyle ayarlanıyor dedi
Maşallah maşallah 🧿erkek çocukları kızlara göre daha hareketli herhalde yaa 🥰tetenoz için benim doktorum da 20. Haftayı doldur yaptır demişti yarın yine sorcam ama detaylı için kendi hastanenden mi sıra aldın canım

Bizde yarın kontrole gideceğiz bizim bebekte aynı şeyi bize yapıyor eşim gülüyor iki el kol oynattı sırtını döndü yattı bi trip atan daha mı geliyor bize diyor 😀inşallah bu sefer hem cinsiyetini öğrenmiş oluruz hemde hareketlerini görmüş oluruz inşallah iyidir kendisi de üç hafta oldu görüşmeyeli 😀
Canım benim geçenki kontrol 2.30daydı ben 1 den sonra bir türk kahvesiyle 2 top çikolata yedim. Kontrolde zıplayıp duruyodu doktor çok hareketli naptın böyle dedi🥹🥹😂
Sende bi dene istersen😂

Bende şimdi kontrolden geldim detaylı için gün aldım . Maşallah kıpırdak bir oğlum var sürekli eli ağzında aç herhalde çocuğum 🤣 burada tetanoz ile ilgili muhabbet geçmişti ben doktora sordum . 2 doz yapıldığı için 20. Haftayı doldurmak iyi dedi . Birde o kartı sakla önündeki 10 yıl rahat et doğumdan sonra da lazım olacak dedi . 17. Haftad tetanoz olacak biri vardı sadece bu kadar bilgi verdi zararı var falan demedi 2 doz için öyle ayarlanıyor dedi
Benide sağlık ocağı hemşiresi 20. Haftada cağırdı büyük ihtimal aşı için. Tam o haftada konttolüm var doktorla konyşup öyle vurdurcam hiç konusu geçmedi ama büyük ihtimal vurdurmamı söylicek cünkü cevremdeki bir çok kişi aynı doktorda doğum yaptı hepsi aşıyı yaptırdı

Canım benim geçenki kontrol 2.30daydı ben 1 den sonra bir türk kahvesiyle 2 top çikolata yedim. Kontrolde zıplayıp duruyodu doktor çok hareketli naptın böyle dedi🥹🥹😂
Sende bi dene istersen😂
Ayyy benim de yarın 2 buçukta tamam deneyeceğim canım bunu geçen ki dondurma yedirdi doktor bi tık hareketli idi bu sefer kahve çikolata deneyeyim 🥰

Merhabalar kızlar 19+0 da detaylıdan çıktım az önce herşey yolunda şükür 21cm 315 gramcık kızım ☺️
Tetanoz aşısı için 24. Haftada bilgi vericem dedi sağlık ocağında yaptırma orda 2 karışımlı yapıyorlar ( tetanoz + başka bişe daha söyledi ama hatırlamıyorum) biz hastane 3 karışımlı yapıyoruz biz yapcaz aşıyı dedi bana

Maşallah maşallah 🧿erkek çocukları kızlara göre daha hareketli herhalde yaa 🥰tetenoz için benim doktorum da 20. Haftayı doldur yaptır demişti yarın yine sorcam ama detaylı için kendi hastanenden mi sıra aldın canım
Ben kliniğe gidiyorum canım bulunduğum şehirde adını çok duyduğum bir doktor vardı kendi doktorum da onu önerdi ondan aldım ben tamamen tercih meselesi hastahane tercih etmedim

Benide sağlık ocağı hemşiresi 20. Haftada cağırdı büyük ihtimal aşı için. Tam o haftada konttolüm var doktorla konyşup öyle vurdurcam hiç konusu geçmedi ama büyük ihtimal vurdurmamı söylicek cünkü cevremdeki bir çok kişi aynı doktorda doğum yaptı hepsi aşıyı yaptırdı
Bilmeyerek soruyorum yaptırmamak neden ki? Ben hiç sorgulamadım tamam yaptırayım dedim ama tercih etmeyenlerde var zararı falan mı var neden ki ? Bilgin varsa paylaşır mısın benle de

Bizde yarın kontrole gideceğiz bizim bebekte aynı şeyi bize yapıyor eşim gülüyor iki el kol oynattı sırtını döndü yattı bi trip atan daha mı geliyor bize diyor 😀inşallah bu sefer hem cinsiyetini öğrenmiş oluruz hemde hareketlerini görmüş oluruz inşallah iyidir kendisi de üç hafta oldu görüşmeyeli 😀
Ayy çok heyecanlı hadi bakalım güzel haberlerini bekliyorum ama bence senin bebişte kız 🩷

Bilgilendirme için teşekkürler beybi

Ben kliniğe gidiyorum canım bulunduğum şehirde adını çok duyduğum bir doktor vardı kendi doktorum da onu önerdi ondan aldım ben tamamen tercih meselesi hastahane tercih etmedim
Anladım canım bende üniversite hastanesine gideceğim büyük ihtimalle en iyi cihaz orda ve özel bi klinikte demişlerdi özel klinik ücretini öğrenip birde üniversite ücretini öğreneceğim ona göre karar vereceğim

Bilmeyerek soruyorum yaptırmamak neden ki? Ben hiç sorgulamadım tamam yaptırayım dedim ama tercih etmeyenlerde var zararı falan mı var neden ki ? Bilgin varsa paylaşır mısın benle de
Yok benimde bir bilgim yok valla bazen görüyorum yaptırmak istemeyenleri bende ondan yaptırırım yazdım. Nedenini bilmiyorum neden istemiyorlar 🥲

Kasım ayında benimde bebeğim doğacaktı ama geçen hafta bugün kalbinin durduğunu öğrendim. 16. Haftamız olması gerekirken 12. Hafta ortalarında kalmışız. Fetal Dna ve SMA testi de yaptırmıştık hiçbir sorun çıkmamıştı. Gayet sağlıklı demişti doktor. Kanamali bi gebelik geçiriyordum ama son 2 haftadır gayet iyiydim. Ağrım sızım kanamam kalmamıştı. Kendimi de çok iyi hissediyordum muhtemelen 2 hafta ölü şekilde içimde kalmış ama bana hiç zarar vermemiş akilli bebeğim. Sadece sarımsı akintilarim oluyordu bebeğimin suyu bile bitmiş idrarla kendiliginden atmış. Yani bende en ufak bir belirti vermedi sadece kendimi daha iyi hissediyordum. Suni sancı ile 6 saatte doğumumu yapıp gömdük oğlumu. Dogururken de beni hiç yormadi oğlum çok akilli bir bebekti. İlk gebeligimdi. Başına daha önce böyle bir durum gelen oldu mu acaba. Yani hersey yolundayken kalbi neden durdu bebeğimin kese bile bozulmamisti etrafında kanama alanı yoktu gerçekten düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Canım o kadar acıyor ki kocaman bir boşluk açıldı içimde. Gözümün yaşı asla dinmiyor asla aklımdan çıkmıyor kendimi suçluyorum yeterince sevemedim mi temizlik yaptım ondan mu oldu gerektiği gibi beslenemedim mi hergun aklıma farklı şeyler geliyor çok zor durumdayım.
Merhaba ben de bugün bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim… 12 haftalıkken durmuş oysa çok sağlıklı gidiyorduk gen testi bizde yaptırdık bizimki de erkekti :KK43: doktorumuz bile ağladı çok zor bir durum yarın kürtaj olacağım

Merhaba ben de bugün bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim… 12 haftalıkken durmuş oysa çok sağlıklı gidiyorduk gen testi bizde yaptırdık bizimki de erkekti :KK43: doktorumuz bile ağladı çok zor bir durum yarın kürtaj olacağım
Başınız sağolsun çok üzüldüm Allah kalbinize ferahlık versin inşallah sizi cennette bekliyor meleğiniz mutlaka kan pıhtılaşması idrar yolu enfeksiyonuna patolojiye de bebeğe de baktırın inşallah tez zamanda Rabbim kucağınızı doldursun

Başınız sağolsun çok üzüldüm Allah kalbinize ferahlık versin inşallah sizi cennette bekliyor meleğiniz mutlaka kan pıhtılaşması idrar yolu enfeksiyonuna patolojiye de bebeğe de baktırın inşallah tez zamanda Rabbim kucağınızı doldursun
Allah razı olsun :KK43: mutlaka baktıracağım bunlara sağolun bu tavsiyeler önemli benim için

Benim alta değilde kasıklara giriyo canım oturunca geciyo
Bende bir iki gündür dışarda işlerim çoktu ondanmıdıe nedir bugün artık hem alttan hem kasıklarımdan sancı oldu ya bi korktum ama inşallah kötü bişey değildir

X