2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Bebek hareketlerini hisseden annelerimiz hep aynı yerde mi hissediyorsunuz? Yani bazen sağ bazen sol taraf değişiyor mu??

Sanki sol tarafımda bişeyler hissediyorum ama hep aymı yerlerde bebek mi başka bişey mi anlayamıyorum asla
Benimki değişiyor. 2 tane olunca hangisi ne tarafta bilemiyorum 😀😀

Benimki çok zor gösterdi hatta dr kız deyince kesin mi dedim sustu eşim ona göre alışverişe başlayacağız dedi hoca da netleşsin sonra alın dedi şimdiden almayın dedi anlamadım ben kızdır diye düşünüyorum ama neden öyle dedi anlamadım
Bütün doktorlar aynı diyo canım. Bende 14. Haftada öğrendim %90 kız dedi ama değişedebilir dedi. Tam 5 yada 5.5 ayda netleşir dedi. Netsizligi hiç sevmem bende ona göre isim bulcam alışveriş yapcam😀 şuan kız dediği için kıza göre isim belirledik ona göre seviyoruz bebisleri. Bu kontrolde artık netleşir diye düşünüyorum benimde 17. hafta içinde olacaz çünkü 😊

Bütün doktorlar aynı diyo canım. Bende 14. Haftada öğrendim %90 kız dedi ama değişedebilir dedi. Tam 5 yada 5.5 ayda netleşir dedi. Netsizligi hiç sevmem bende ona göre isim bulcam alışveriş yapcam😀 şuan kız dediği için kıza göre isim belirledik ona göre seviyoruz bebisleri. Bu kontrolde artık netleşir diye düşünüyorum benimde 17. hafta içinde olacaz çünkü 😊
Hepsi mi kesin değil diyor alışveriş için erken dedi anlam veremedim gördüysen neden erken olsun galiba gene tam görmedi de büyük ihtimal olarak yorum yaptı kızlar da geç gösteriyor diye benim yılan hikayesi oldu :))

Bebek hareketlerini hisseden annelerimiz hep aynı yerde mi hissediyorsunuz? Yani bazen sağ bazen sol taraf değişiyor mu??

Sanki sol tarafımda bişeyler hissediyorum ama hep aymı yerlerde bebek mi başka bişey mi anlayamıyorum asla
Ben bir kaç gündür hissediyorum canım, bazen sağda bazen solda bazen ortada hissediyorum. Ama hissettiğim yerler genelde aynı noktalar. Özellikle karpuz yediğimde daha belirgin hissediyorum 🤤

Kızlar biraz özel olacak kusura bakmayın ama kimse

Benim de oğluşum geliyormuşş ❤️ ya ama etrafımdakiler hep (daha haberleri yok) kız olsun, kız başka, kız gibisi yok vs diyorlar üzülüyorum
Sağlıkla gelsin canm bakma sen çevrene insanlar hep çok bilir

Ya benim doktorum vajinal bakmıyo kesinlikle . Yoksa teklif edecektim ( daha önce etmişliğim var 🙈) 😊 inşallah bugün gösterir miniğim. İnanın sağlıklı olması yeterli ama artık merak hat safhada 😂
Eşim pipi gördüğünden emin doktor ben görmedim sen nasıl gördün diyo
Benim ki de emin olmak icin baktı canm oda normalde hep göbekten bakar:)
Eee ne oldu doktor söyledi mi cinsiyet için bişey
Son adeti 18 şubattan 20 şubata aldı. 15+2 den selamlar evet cinsiyetimiz netleşti prensesim kızım geliyor 🤲🌷❤️🧑
Yaaa maşallah maşallah canmm çok sevındım sağlıkla gelsin Prensess inşallah

Kızlarr fetal dna sonucum temiz geldi çok şükür 😍🥹🥹🥹
Ayyy maşallah kuzum çok sevindim sağlıkla gelsin bebeğiniz inşallah 😍

Kızlar size de oluyor mu ben sabahları inanılmaz yorgun kalkıyorum, böyle sanki tüm gece dayak yemişim gibi öyle bir agırlık be halsizlil oluyor daha önceki gebeliklerimde hiç olmamıştı, bi 10 dk kendime gelemiyorum. Neden oluyor acaba merak ediyorum.
Ayyyy canm bende öyleyim yaaa her yerim ağrıyor kalkınca sabah
Snra gün içinde iyi oluyorum
Ama akşam a enerjim yine bitiyor

Hepsi mi kesin değil diyor alışveriş için erken dedi anlam veremedim gördüysen neden erken olsun galiba gene tam görmedi de büyük ihtimal olarak yorum yaptı kızlar da geç gösteriyor diye benim yılan hikayesi oldu :))
Valla doktordan doktora değişiyo benim 5 sene önce doktor kızımda 11+2 iken kız dedi emin misinz dedim evet demişti kızım oldu bunda 13 kız 14 erkek 16. Haftada kız dedi kızdır diye düşünüyorum 16. Haftada nettir diye düşünüyorum ama doktor güvenimi sarstı yani bu kadar emin olmuyorsa bir problem olsa onu da görmeyecek Allah korusun olmasın da hiç bir şey o yüzden değiştireceğim doktorumu

Kızlar size de oluyor mu ben sabahları inanılmaz yorgun kalkıyorum, böyle sanki tüm gece dayak yemişim gibi öyle bir agırlık be halsizlil oluyor daha önceki gebeliklerimde hiç olmamıştı, bi 10 dk kendime gelemiyorum. Neden oluyor acaba merak ediyorum.
Aynen böyleyim tam olarak güzelde uyuyorum aslında ama hep dayak yemiş gibi kalkıyorum. 10 dk da kendine geliyorsan iyi bence ☺️

Ben bir kaç gündür hissediyorum canım, bazen sağda bazen solda bazen ortada hissediyorum. Ama hissettiğim yerler genelde aynı noktalar. Özellikle karpuz yediğimde daha belirgin hissediyorum 🤤
Ben emin olmamakla birlikte arada bir syeler hissediyorum bebektir diye düşünüyorum benim genelde sağda aynı yer oluyor

Ben emin olmamakla birlikte arada bir syeler hissediyorum bebektir diye düşünüyorum benim genelde sağda aynı yer oluyor
Yani bağırsak hareketlerinden farklı gibi canım, zaten daha çok kasık bölgesinde oluyor göbek kısmında değilde. Zaten doktor ultrasonla bakarken inceledim hareket hissettiğim yerde bakıyor bebeğe. İlk olarak bendede sağ olarak başladı iki gündür sol ve ortada hissettim ☺️

Kızlar mevsimsel alerji için doktora giden yada çözüm bulan var mı ?
Ahh benim yaram o🤣
Bütün gece burnum tıkalı
Sabahları da hapşırmak tan burun akıntısından bir hal oldum
Ama doktora gitmedim
Kendi doktorum deniz suyu burun spreyi verdi
Birde daha yeni hava nemlendirme makinesi aldk birde onu denicem

Benim kızz normalde de hareket etmiyor ya ondan herhalde canm en son muayene de zor hareket etti
Benimde öyle canım hep muayene sonuna doğru uyanıyor oda çok belirgn hareketler değilde esneme gerinme gibi. İlk hissetmem stresliyken oldu mesela. Bebeğide etkiledi demekki baya, şu iki gündür en çok karpuzda oluyor, stres, yemek yemek ve karpuz bu üçünde genelde hissediyorum

Benimde öyle canım hep muayene sonuna doğru uyanıyor oda çok belirgn hareketler değilde esneme gerinme gibi. İlk hissetmem stresliyken oldu mesela. Bebeğide etkiledi demekki baya, şu iki gündür en çok karpuzda oluyor, stres, yemek yemek ve karpuz bu üçünde genelde hissediyorum
Bizimkiler tembel bebeler sanirim:)
Doğdukları zaman da inşallah hep böyle yatar uyurlar:)).
Anladm kuzum

Valla doktordan doktora değişiyo benim 5 sene önce doktor kızımda 11+2 iken kız dedi emin misinz dedim evet demişti kızım oldu bunda 13 kız 14 erkek 16. Haftada kız dedi kızdır diye düşünüyorum 16. Haftada nettir diye düşünüyorum ama doktor güvenimi sarstı yani bu kadar emin olmuyorsa bir problem olsa onu da görmeyecek Allah korusun olmasın da hiç bir şey o yüzden değiştireceğim doktorumu
Bende pembe şeyler sipariş ettim ama dr bekle ileriki haftaları dedi gerçekten anlam veremedim kesin değil Demekki

X