2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Ah kızlar bir şok da bizden 🥹 12.haftada doktorum kızınız geliyor burdan dönmez demişti. Halası babaannesi kızımız oluyor diye hediyeler almıştı ama bugün öğrendik ki oğluşumuz olacakmış. Çok tuhaf hissediyorum o kadar alışmışım ki kız fikrine erkek annesi nasıl olurum diye düşünüyorum 😅
Kız denilip erkeğe dönen çok gördüm duydum
Sağlıkla gelsin İnş
Bende erkek içime doğuyordu bir ihtimal kız mı diyordum erkek duyunca şok oldum 😂

Aa büyüdüğü için demekki😍 benim 8. Haftada kendisü dedi stresliydim net şekilde gör için rahat etsğn diyip alttan baktı. 10. Hafta iğneler yüzünden karnımda oluşan ödemden karından bebeğin kalp atışını göremedik ufak bi kalp kriziyle alttan bakmak zorunda kaldı. 12. Haftada da cinsüyeti sordum illa karından görünmez bu hafta alttan görebilirim ama seni rahatsız etmiyim dedi. Bişey olmaz bu zamana kadar hep baktınız zaten diyip baktırdım😂 15 tede rahim ağzı için bakar artık birdaua karına döneriz heralde😂😂😂
Bu kadar sık kontrole giden bi benim sanıyordum neyse ki yalnız değilmişim😁 şimdi 2 hafta sonra bidaha gidicem belki 10 günlük kontrol süresinde giderim doktoruma sorup😁

Bu kadar sık kontrole giden bi benim sanıyordum neyse ki yalnız değilmişim😁 şimdi 2 hafta sonra bidaha gidicem belki 10 günlük kontrol süresinde giderim doktoruma sorup😁
Doktor kendisi 12. Haftaya kadar 2 haftada bir cağırdı 12den sonra 3 haftaya cıkardı. Ben aslında aralarda giderim diyodum 2 haftada uzun geliyodu ama baktımki her kontrolde stres olup tansiyonum cıkıyo en iyisi otur evinde gününü bekle dedim😂😂😂

3. Bebeğini bekleyen anneler bir sorum olacak da aklıma çok takıldı. Eğer iki çocuğunuzun yaşları yakınsa ilk başlarda nasıl oldu uyku olayları falan? Benimkilerin arası 3 yaş olacak da en çok taktığım konu bu uyku olayı oğlumun uyku düzeni yeni oturuyor ve ben yalnız bir anneyim annemde kaynanam da yakın değil bana eşim de gece çalışıyor sabah dönüyor öğle uyuyor tek bakmam gerekecek yani uyutma olayı çok zor oluyor mu acaba?
Benim iki oğlumun arası 2 yıl 8 ay ama Allah kolaylığını verdi. Büyük oğlum doğduğundan beri uykuyu sevmez küçüğü uyku konusunda daha iyidi. Bakalım 3. Oğlum nasıl olcak. İki abisi evde kavga ederken ben nereye düştüm diyecek ki 🤣

Ahaaa benimde bak şimdi kafama soru işareti düştü. Doktordan baştan beri kız dedi test erkek çıktı. Ama kaç kez gittik organı göremedik yakın tekrar randvu var yine göremezsek 🤣 bende senin yoldan gideceğim😂😂
Valla diğer 2 oğlumda da erkenden erkek olduğu soylendi, bunda şimdi ultrasona göre 15+4 ken kız demesi aşırı kafamı karıştırdı ama ultrason cihazı kötüydü falan diyorum, ya kız olsun erkek olsun sağlıklı olsun da hiç farketmez ama biraz interneti kurcalayinca korktum ya cinsiyet anomalisi vs gibi şeyler okuyunca, eşim de ben her baktığımda kanser çıkıyorum interneti boşver diyo 🙈

3. Bebeğini bekleyen anneler bir sorum olacak da aklıma çok takıldı. Eğer iki çocuğunuzun yaşları yakınsa ilk başlarda nasıl oldu uyku olayları falan? Benimkilerin arası 3 yaş olacak da en çok taktığım konu bu uyku olayı oğlumun uyku düzeni yeni oturuyor ve ben yalnız bir anneyim annemde kaynanam da yakın değil bana eşim de gece çalışıyor sabah dönüyor öğle uyuyor tek bakmam gerekecek yani uyutma olayı çok zor oluyor mu acaba?
Benim ogullarimin arasında 3 yaş var. Yaşlar yakınsa ilk yıllar çok zor oluyor açıkçası, yani ben ilk başlarda 1 çocuk tek şeyse 2 çocuk 4 falan demiştim ama büyüdükce çok kolaylaştı, şimdi ikisi birlikte oynuyor, tek olsa daha zor olurdu diyorum.

Doktor kendisi 12. Haftaya kadar 2 haftada bir cağırdı 12den sonra 3 haftaya cıkardı. Ben aslında aralarda giderim diyodum 2 haftada uzun geliyodu ama baktımki her kontrolde stres olup tansiyonum cıkıyo en iyisi otur evinde gününü bekle dedim😂😂😂
AA benim ki kalp atımını duydu bundan sonra 4 haftada bir dedi ama hiç 4 hafta beklemedim ben de 2 haftada bir gittim 😁😁

Ben de 3. Yu bekliyorum. 2 oğlum var bu da erkek gibi. Gönül kızdan yanaydı ama biliyorum ki cinsiyet fark etmiyor canımdan çok seveceğim.
Hiç birimiz farklı cinsiyeti tutturamamisiz 🙃 Benim de 2 oğlum var 3. de oglanmis ve ben çok alıştım bu fikre, evladın her türlüsü nimet, şükürler olsun onları yaradana🤲

Kontrollerim hiç 2 haftayı geçmedi, ilk başlarda çok daha sıktı, bi yerden sonra bana biseyler oluyo zaten, hareketlerini hissedene kadar böyle gider 🙈

Benim iki oğlumun arası 2 yıl 8 ay ama Allah kolaylığını verdi. Büyük oğlum doğduğundan beri uykuyu sevmez küçüğü uyku konusunda daha iyidi. Bakalım 3. Oğlum nasıl olcak. İki abisi evde kavga ederken ben nereye düştüm diyecek ki 🤣
😂 Benim oğlum da uyku konusunda sıkıntılı zorla uyuyor kıyamet koparıyor 🤦 umarım uykuyu seven bir kardeşi olur

Bir de ben en başından beri kız hissediyorum diyorum eşime falan çevremde ki herkes erkek diyor şimdi de 10. Hafta da 12’de 13’de öğrenemeyince de hee biz zaten kız diyorduk diyorlar 😀doktora da 10. Hafta da pembe şal örtmüşüm 13. Hafta da pembe tunik giydim doktor diyor napyn sen beni mi manifestliyorsun yok hocam evrene mesaj diyorum bende 😀
Bende başından beri kız hissediyordum hatta kocama meraklanmaya gerek yok canım bebeğimiz kesin kız demişliğim var oda kız çıkınca çok şaşırdı nasıl bu kadar emindin diye hatta ben haftada bir kalbini duymayınca tedirgin oluyordum arada devlet hastanesine gidiyordum her seferinde cinsiyet sormayı unutuyordum kalbi atınca aklımdaki herşey uçuyordu sen devlet hastanesinde öğrendin kız olduğunu bana söylemedin kesin diyor hahah 😂😂😂

X