Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
ben de tam anlayamadım sağdaysa kız soldaysa erkek diye biliyorum karından bakılan ultrasonda ama emin değilim bizi aydınlatııııın 😍😍😍🥹
Kesenin içinde bebek solda duruyorsa erkek sagda ise kız diyorlar genelde tutuyor. Aslında plesenta ile alakalı durum karışık yani 🥰🥰

Selam kızlar nasılsınız? Nasıl gidiyor hamilelik? Benim hiç enerjim yok bitik durumdayım kolumu kaldıramıyorum o derece. Yarın Dr randevum var. 9+1 bugün. Açık kahverengi akıntı var onun için gideceğim. Bakalım herşey yolunda dır inşallah.

Bılemeyecegım vala Guzel sonuclar alın ınsaAllah. Sence yapılmalımı ? Yoksa gerek yokmu
Ben ilkinde ikili test yaptırdıktan sonra içim rahat etmediği için yaptırdım. İkili test risk analizi ya riskli çıkmıştı, gebeliği sonlandırıp sonlandırmamak değildi benim için konu yani bi şey varsa bileyim doğana kadar hazırlığını yapayım araştırayım bileyim / ya da sonlandırmak da tercih elbette. Çok şükür temiz geldi rahat ettim. Yaptırmasam o ikili sonucuyla doğana kadar kendime eziyet edecektim acaba diye diye. O sebeple ben şart olduğunu düşünüyorum çevremdeki herkese de öneriyorum.

Kızlar aranızda tüp bebek ile hamile olan var mı?haftanızı neye göre hesapladınız. Son adet tarihi mı transfer günü mü. Ben 6 haftalık sanıyodum kendimi meğer transfer gününe göre hesaplanıyomuş daha 3+4 olmuşum çok minnakmış minik mucizem🙃😊
Benim önceki gebeliğimdi, sat a göre hesaplandı doğum. Sonuçta yumurta oluşmaya adetin 1. Günü başlıyor embriyo rahme döllenme günlerinde koyuluyor aynı hesap 🫠 tam da zamanında doğdu sat a göre

CanıN istedigi zaman ye canım ben yedim şeker sıkıntım yoktu haftada börekleri götürdüm şuan son ayımda oldugum için yemiyorum. Abartı yemedikten sonra sıkıntı olmuyor
sizin kaçinci ay az kalmiş sanirim😊 Sağlıklw kucağimiza aliriz inşAllah hepimiz🌸 bn şuan 6+3 olmama rağmen. cok şiş hissediyorum kendimi bide dün gece uyumadan epeyce su içtim mekik dokudum wc ile oda arasi sabah uyandım yine ağzim kuru bi şekilde uyandım o kdr da su içerim ki 4 lt bile bulur bazen ama normalde de böyleydim ben hep cok içerdim progestan da aliyorum ağizdan üstelik onu yapti ne oldu ne bitti anlamadim çok şişim karnım elim ayağim bile cuma diyetisyene gideceğim bakalım

sizin kaçinci ay az kalmiş sanirim😊 Sağlıklw kucağimiza aliriz inşAllah hepimiz🌸 bn şuan 6+3 olmama rağmen. cok şiş hissediyorum kendimi bide dün gece uyumadan epeyce su içtim mekik dokudum wc ile oda arasi sabah uyandım yine ağzim kuru bi şekilde uyandım o kdr da su içerim ki 4 lt bile bulur bazen ama normalde de böyleydim ben hep cok içerdim progestan da aliyorum ağizdan üstelik onu yapti ne oldu ne bitti anlamadim çok şişim karnım elim ayağim bile cuma diyetisyene gideceğim bakalım
35. Haftamdayım canım erken dogum riskim var her an gelebilir bende ilk 3 ay peogesteron kullandım kanamadan dolayı son 3 aydırda vajinal kullanıyorum erken dogum riskinden dolayı. Bende şişlik olmadı canım şuan yüzümde var bşraz oda son ayım ondan insilün direnci
Var mı sende

35. Haftamdayım canım erken dogum riskim var her an gelebilir bende ilk 3 ay peogesteron kullandım kanamadan dolayı son 3 aydırda vajinal kullanıyorum erken dogum riskinden dolayı. Bende şişlik olmadı canım şuan yüzümde var bşraz oda son ayım ondan insilün direnci
Var mı sende
yok oda yok baktirdim açlik tokluk ikisine de bakıldı acaba yeni mi oluştu demek progestan yapmiyor o halde Cok geçmiş olsun bu arada sağlıkla br an önce kucağina almak nasip olsun

P
Benimde sat 17 subat gunumuz ayni ben keseyi 5+2de gordum bu carsambaya bebegi gormek icin cagirdi ama cok korkuyorum goremessem diye sen gordunmu bebegi kese icinde
Perşembe günü muayene olacağım. Geçen hafta (perşembe) gittiğim de kalp atışını vajinal ultrasonla göstermişti dr bana sadece çok ufak diye sesini dinleyemiyoruz haftaya da sesini dinleriz demişti.

Selam kızlar nasılsınız? Nasıl gidiyor hamilelik? Benim hiç enerjim yok bitik durumdayım kolumu kaldıramıyorum o derece. Yarın Dr randevum var. 9+1 bugün. Açık kahverengi akıntı var onun için gideceğim. Bakalım herşey yolunda dır inşallah.
Merhaba ben de 7ci haftami doldurdum bu gun. 5+4-den beri kahverengi bazen acik pembe akintim oluyor. 6+2 oldukta ultrasonda gayet normaldi her shey. doktor progesteron iyne ve fitil yazdi. akintidan dolayi chok korkuyorum.

Kızlar sabaha karşı çok kanamam oldu acile gittim doktor alttan baktı kese bozulmuş kürtaj dedi çok üzgünüm kanamam durdu eve geldim belki düzelir diye napacagimi bilmiyorum. Kürtaj olmak istemiyorum bebeğim iyi olucak biliyorum. Beklicem evde
Canım çok geçmiş olsun, bende 11 haftalık yaşadım ve yapılıcak birşey olmadığı için kürtaj oldum zaten kanama esnasında muhtemelen düşmüştü çok beklemek sana zarar olabilir. Farklı bir doktor görüşü aldıktan sonra kararını ver, sonra ki hamileliklerini de düşün , kanama enfeksiyon sonra tüplerde rahimde sorun olmasın çok dikkatli davran. Çok zor bir süreç Allah sabırlar versin inşallah🙏

yok canım doktor belirtilerimi anlatınca direkt idrar yolu enfeksitonudur dedi :KK70: daha cok başları olduğu için ilaçta vermedi bol bol su iç dedi gerçektende deli gibi su içtim dakka başı tuvaletteydim yaban mersini özü vardı evde sodayla karıştırıp onu içtim bir bardak iki güne atlattım şükür.
değerleri giç bilmiyorum valla onun gakkında yorum yapamıycam sizin doktorunuz ne dedi?
Benim dün çıktı tahlillerim bugün görüşeceğiz doktorla, bilmiyorum enfeksiyon var mi, normalde çok su içerim ama ramazanda azalıyor tabii. İftar sahur arası 2 lt bitirmeye çalışıyorum. Bakalım inşallah yoktır enfeksiyon.

Doktorla yorumladınız mı. Çünkü ben geçen senelerde test verince yüksek çıkmıştı bu değer hamilelikte normal demişti. Hamile olunca o normal sayılan değerler bazen değişebiliyormuş.
Bugün görüşeceğim doktorla, inşallah normaldir benim de ama alt normalde karaciğerle alakalı, gebelik öncesi baya bozmuştum beslenmemi kötü yiyordum, inşallah sıkıntısız bir şeydir.

Kızlar sabaha karşı çok kanamam oldu acile gittim doktor alttan baktı kese bozulmuş kürtaj dedi çok üzgünüm kanamam durdu eve geldim belki düzelir diye napacagimi bilmiyorum. Kürtaj olmak istemiyorum bebeğim iyi olucak biliyorum. Beklicem evde
Canım çok geçmiş olsun ama farklı bir doktora da git bence

Çok üzüldüm inşallah her şey yoluna girer, farklı bir doktora başvurmakta acele edin lütfen

X