Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Ben 1. Sınıf öğretmeniyim bütün gün çocukların peşinde koşuyorum. Eve geldiğimde 7-8 bin adım atmış oluyorum. Evde koşu bandım da var acaba onunla da yurusem mi ama ilk aylar tehlikeli olur mu ?

Geçen biri Hindistan cevizi yağı demişti soğuk sıkım. Hayırlı olsun bu arada. Ama kiloya doğru diyorsunuz dikkat etmek lazım.
Yaa ben de dün kakao yağı ve hindistan cevizi yağı sipariş verdim. (Organik ve soğuk sıkım olmasına dikkat ettim)
Şimdiden cildim gerim gerim geriliyor. Kuruluk desen maşallahı var :)

Bu arada kilo konusu için doktor bugün Max 10, hadi bilemedin 14 kg izin var dedi. 3.aydan sonra düzenli yürüyüş başlayacaksınız falan dedi.. Evlendikten sonra 10 kilo aldım 1bucuk senede kızlar maalesef. Ve kilo vermeden hamile kaldım. Şuan 67 yim.

Şuan açıkçası kendimi hiç kısıtlamadan yiyorum. İştahım yerinde, mide bulantim başlamadı hamdolsun. Canım birşey isteyince yiyorum. Ama böyle abartmadan. Misal dün canım kete acayip istedi. Dün birazını yedim, bugün birazıni:)

Aslında öyle kilolu değilsin . Ama tabi dikkat etmek lazım . Senin cildin şimdiden başladıysa sen bol bol nemlendir birde yaz geliyor iyice kurur . Yukarda biri tüylenme yapar mı bu yağlar yazmış ama ben hiç bilmiyorum inşallah yapmaz zaten hormonlar alt üst sivilceler yeni alıştım tüye alışamam Şuan

Afiyet olsun minige yarasın inşallah Ama kilo konusu hassas. Ben de sizinle aynı kilodayım

Karından ise kız bebiş canım diyetle şekerinde normale biner inşallah korkma yediklerine dikkat et hamur işi yeme canım
Merhaba yorumunuzu gorunce ben de ekledim bugünkü görüntüyü karından bakildi. 7+0

Yorumlarsanız çok mutlu olurum.

Eklentiler

• IMG_20240401_172805.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 65
Canım selam, doktordan yanıt gelince burdan yazarım inşallah. İkimizin aynı çıkmış bu değer
Olur canım çok sevinirim ya. Hafta sonu farklı sebepten dolayı darlamıştım adamı, çarşamba kontrolüm var çekindim şimdi hocam bi değerlerime bakar mısınız demeye

Afiyet olsun minige yarasın inşallah Ama kilo konusu hassas. Ben de sizinle aynı kilodayım
Ben de 67 çıktım dün tartıda göbek çok felaket şişti 4 aylık var gibi yani ama çok fazla da hormon tedavisi aldığım için bi 8 kilo almıştım zaten aşılama döneminde…

Heyecanla beklicem senin gelişmelerini canımm

Ben de 67 çıktım dün tartıda göbek çok felaket şişti 4 aylık var gibi yani ama çok fazla da hormon tedavisi aldığım için bi 8 kilo almıştım zaten aşılama döneminde…
bnmdd öyle yaaa aşilama ile oldu bnmde felaket şişti göneğim basenlerim falan napicaz bunu nasıl aşicaz bilmiyorm acaba diyetsyene mi gitsek yardimci olurlar mi yürüyüş te yapiyorm genel oalrak her akşam ama yok ben hala hormon ilaci devam oda etkiliyo tetikliyo hala kilo alımını

Kuzum 57 kiloydum aşılamaya başladığım zaman ki yazın ne sporlar diyetlerle zayıflamıştım gram göbeğim basenim popom yoktu çok şekilliydi. 3 ay üst üste aşılama denedim 65 kiloya çıktım. Kilo aldırmaz falan diyorlar ama hayır gayette aldım kiiiiii iştahlı biri de değilim vallahi yemek bile yemedim öyle ekmekler hamur işi falan yoktu yani hamile kaldıktan sonra da 2 kilo daha almışım 67 oldum… yani hayatım kaydı ağırlaştım hayatımda ilk defa bu kilodayım boyum da 1.60… Diyetisyene gideceğim eşim götüreyim seni olmaz böyle diyor rahat edemezsin son zamanlarında çok alırsan dedi

Yok ya öyle hamilelik hormonu dışında ekstra yapmaz bence tüylenme. Badem yağı kullansak bak o yapabilir.
Bir dee gebelikte tüylenme hicbisi kullanmasan da olurmuş, ama doğum sonrası dökülürmüş.

Sivilceler geçti bende bu arada canımm. Geçen yazmıştım ne kullandığımı. Eğer istersen yine yazarım.

Kuruluk duruyor ama gelsin bakalım yağlarımız da nemlenelim:))

Ben 1. Sınıf öğretmeniyim bütün gün çocukların peşinde koşuyorum. Eve geldiğimde 7-8 bin adım atmış oluyorum. Evde koşu bandım da var acaba onunla da yurusem mi ama ilk aylar tehlikeli olur mu ?
Bence zaten mesleğiniz fiziksel olarak aktif olduğunuz bir iş olduğu için ilk 3 ay ekstra spor yapmayın. Dinlenmeniz gereken durum oluşursa işinizde zorluk cekersiniz.
Tabi yine dr'ye danışın:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…