2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Canım bunu ben de çok net hissettim hatta endişelenip doktora gittim doktor da büyüdü artık dedi ama bıçak gibi kesilir mi dedim kesilir dedi. Bir yerde okudum 34 ten itibaren o kadar çok insan hareketlerin azaldığını söylemiş ki. Çok belirgin tekmeler hissederdim artık hissedemiyorum resmen tekme falan sadece kıpırdanma hissedebiliyorum
Evet aynı öyle ilk hareket hissettiğim dönemdeki gibi hissediyorum sadece

Canım benim karaciğer enzimlerim yükseldiği için 20.haftada doktor prilamı bıraktırdı ve 1 hafta ne yiyebildim ne içebildim. Sonra alıştı vücudum ilacı bırakmak istiyorsan sabretmen gerekiyor ama zaten şurda 1 ayımız kaldı bırakmak için de zorlanmana gerek yok. Ben artık yiyemiyor oluşumu kabullendim normalde çooook iştahlı birisiyim ama alıştım 😅 vitaminleri bile içemiyorum malesef ben. sadece akşamları çok kalabalıkta özenli yemekler varsa kendimi zorlayıp büyük porsiyon tüketebiliyorum yoksa da hiç yani 😬 tek önemsediğim şey bebişin kilosu sağlığı
Bu durumun en güzel yanı kilo almamissindir öyle düşün 😁😁 benim ilk 4 ay bile kusarken iştahım tavandi 😁😁😁

Kızlar madlen çikolatalar için etiketi nerde bastiriyorlar ya bilginiz varmı online olarak alabilcegim biryer yada kirtasiyeler filan çıkartıyor mu ben tasarlasam sticker şeklinde basarlarmi

Kızlar madlen çikolatalar için etiketi nerde bastiriyorlar ya bilginiz varmı online olarak alabilcegim biryer yada kirtasiyeler filan çıkartıyor mu ben tasarlasam sticker şeklinde basarlarmi
Çıkarırlar canım. Büyük kırtasiyeler oluyor ya böyle tez kitapçığı falan basan. Oralarda çıkartırlar

Canım bunu ben de çok net hissettim hatta endişelenip doktora gittim doktor da büyüdü artık dedi ama bıçak gibi kesilir mi dedim kesilir dedi. Bir yerde okudum 34 ten itibaren o kadar çok insan hareketlerin azaldığını söylemiş ki. Çok belirgin tekmeler hissederdim artık hissedemiyorum resmen tekme falan sadece kıpırdanma hissedebiliyorum
canım aynısını yasadım hastanede de yatışım yapıldı bu yüzden. doktor ultrasonda bir sorun gormedigi için bir mudahelede bulunmadı. ama yine de onemli bi durummuş takip et dedi

canım aynısını yasadım hastanede de yatışım yapıldı bu yüzden. doktor ultrasonda bir sorun gormedigi için bir mudahelede bulunmadı. ama yine de onemli bi durummuş takip et dedi
Evet canım tam da aslında senin yatışının yapıldığı gün yaşadım. Senden okuyunca endişelendim ama nst normal usg normal olunca öylece kabullenmek zorunda kaldım 😔 çok fazla yemek yiyemediğim için de sanırım enerjisi düşük bebeğin. Hareketlerini nasıl takip ediyorsun devamlı aktif mi bebeğin şuan mesela

Ben sezeryandan korkuyorum ya ameliyat bana pek cazip gelmiyor ama tabi normal olmazsa sezeryan olacak rabbim hakkimizda hayırlısını versin sağlıklı bir şekilde bebeklerimizi kucagimiza almayı nasip etsin canım
Bende korkuyorum sezeryandan daha doğrusu ruhum daralıyor o perde beni şimdiden sıkmaya başladı
Görüyorum fotoğrafları boğazından perde çekmişler kadının elleri nerde bu kadınların bebek doğduğunda dokunmuyormu anneler bebeklerine bunlar beni boğuyor ruhumu sıkıyor o perde
inşallah sağlıklı sıhhatlı normal doğumla elime alırım bebeğimi 🥰
Kızlar memur olan var mı aranızda atanmışım luan ben şok oldum napcam agsgshd
Ay tebrik ederim hayırlı uğurlu olsun ben memurum milli eğitimde
İnşallah il dışına atanmadın 🙏🏻
Nereye hangi il hangi kurum
Kaç haftalık hamilesin rapor sunman lazım başlar başlamaz 😄

Evet canım tam da aslında senin yatışının yapıldığı gün yaşadım. Senden okuyunca endişelendim ama nst normal usg normal olunca öylece kabullenmek zorunda kaldım 😔 çok fazla yemek yiyemediğim için de sanırım enerjisi düşük bebeğin. Hareketlerini nasıl takip ediyorsun devamlı aktif mi bebeğin şuan mesela
benim nst sıkıntılıydı ama senin nst iyiymiş.doktor ultrasonda bebegin hareket ettigini gösterdi ben hissetmedim. bazen hissetmeyebilirsin dedi.uzan iki elini karnına koy oraya odaklan hem beyninle hem dokunarak o şekilde takip et dedi.bende de eskiye gorr baya bi azalma var normalde sabah uyanır uyanmaz gözle görünür büyük hareketleri olurdu gece uzanınca ya da şuan onlar yok cok hafif elimle dokununca hissediyorum🥹

Bende korkuyorum sezeryandan daha doğrusu ruhum daralıyor o perde beni şimdiden sıkmaya başladı
Görüyorum fotoğrafları boğazından perde çekmişler kadının elleri nerde bu kadınların bebek doğduğunda dokunmuyormu anneler bebeklerine bunlar beni boğuyor ruhumu sıkıyor o perde

Ay bende senin gibi düşünüyorum ama nasip işte elleri yanlarda oluyor canım bebeğe falan sariliyosun benim arkadaşlar sağolsun hepsini gösterdiler 🤣

benim nst sıkıntılıydı ama senin nst iyiymiş.doktor ultrasonda bebegin hareket ettigini gösterdi ben hissetmedim. bazen hissetmeyebilirsin dedi.uzan iki elini karnına koy oraya odaklan hem beyninle hem dokunarak o şekilde takip et dedi.bende de eskiye gorr baya bi azalma var normalde sabah uyanır uyanmaz gözle görünür büyük hareketleri olurdu gece uzanınca ya da şuan onlar yok cok hafif elimle dokununca hissediyorum🥹
Benimde dünden beri hareketleri azalmadı ama daha az hissediliyor minik minik artık dönüyor ediyor ama eskisi gibi sert değil Bi sorun var acaba korkar oldum pazartesi kontrol var en son pazartesi gitmiştim yine

İyi akşamlar kızlar ailelerden uzak şehirde yaşıyorum doğuma annem kaynanam kayınbabam gelecek ben kayınbabamın gelme şokunu atlatamamışken az önce arayıp şümdiden gelesim var dedi gelinini yalnız bırakmak istemiyormuş keşke bu iyi niyet tutumunu azıcık da bu kız rahat eder mi kayınbabası evdeyken kafasına göre yatar kalkar mı son ayında yatılı misafir ister mi diye de düşünse benim bildiğim ilk önce kızın annesi gelir kendimi toparlayınca kaynana gelir ama yokkkk bunlar her şeyin en ortasında olacak hiç bir şeyden geri kalmayacaklar erkek ailesi ya hak görüyorlar bu zihniyeti kim çıkardıysa kulaklarını bol bol çınlatıyotum mezarlarında ben lohusa lohusa evde cümbür cemaat olacak diye şimdiden stres oldum kayınbabam bir ay önceden gelecek sonrada 1 ay daha kalır etti iki ay kafayı yedirtecekler kaynana gibi zaten acayip fikirsiz ne konuştuğunu genelde bilmez bana sabır dileyin

İstanbulda hastaneye.. şuan 32+5 im şuan eşimin yanında çalışıyorum ordan istifa edeyim agsggs çalışamaz raporu da almıştım onu tekrar suncam herhall

İyi akşamlar kızlar ailelerden uzak şehirde yaşıyorum doğuma annem kaynanam kayınbabam gelecek ben kayınbabamın gelme şokunu atlatamamışken az önce arayıp şümdiden gelesim var dedi gelinini yalnız bırakmak istemiyormuş keşke bu iyi niyet tutumunu azıcık da bu kız rahat eder mi kayınbabası evdeyken kafasına göre yatar kalkar mı son ayında yatılı misafir ister mi diye de düşünse benim bildiğim ilk önce kızın annesi gelir kendimi toparlayınca kaynana gelir ama yokkkk bunlar her şeyin en ortasında olacak hiç bir şeyden geri kalmayacaklar erkek ailesi ya hak görüyorlar bu zihniyeti kim çıkardıysa kulaklarını bol bol çınlatıyotum mezarlarında ben lohusa lohusa evde cümbür cemaat olacak diye şimdiden stres oldum kayınbabam bir ay önceden gelecek sonrada 1 ay daha kalır etti iki ay kafayı yedirtecekler kaynana gibi zaten acayip fikirsiz ne konuştuğunu genelde bilmez bana sabır dileyin
Kuzum eşinle konuştun mu? Bazen onlar ailesi oldukları için mahrem konusunu düşünemiyolar. Bunu anlatsan yani sürekli emzirme tuvalet halinde olacağını her şeyi geçtim ayağını uzatıp dinlenmen gerektiğini anlatsan anlar mı?

Kesinlikle eşinle paylaşmalısın bunu o müdahil ollsun çünkü gerçekten bana göre de çokkk abes bir durum inşallah çözülür

Başakşehir çam sakura hastanesindeki eczaneye direk girer girmez ücretsiz izin verirler mi acaba bebişi büyütebilmem için
Kaç haftalıksın? 37den sonra analık izni kullanıyorsun. Doğumdan sonra da 8 hafta iznin olacak. Hemen göreve başlatıyorlar mı onu bilmek lazım. Yani bizdeki gibi güvenlik soruşturması, zimmete geçme falan gibi muhabbetler varsa süreci takip etmek lazım

Ben etiketler çarşıda matbaada yaptırdım daha çok davetiye falan yapan yerler yapıyor ya da tez basan yerler de yapabilir. Ama trendyolda falan da gördüm hatta baya uygundu fiyatı kendi tasarımımızı basıyorlar mı onu bilmiyorum sorulabilir hem çarşıyla falan uğraşmamış olursun
Ay ya ne kadr düşüncesiz adam zaten son haftalarda agırız yani… bir de doğum yaparken sonrasında adamın ne işi var ki ben kayınvalideyle bile rahat edemem bence eşinle konuş o güzel bir dille konuşsun bir süre annesi bakacak kendini toplayınca gelin desin

Benimde dünden beri hareketleri azalmadı ama daha az hissediliyor minik minik artık dönüyor ediyor ama eskisi gibi sert değil Bi sorun var acaba korkar oldum pazartesi kontrol var en son pazartesi gitmiştim yine
Hareket için ebe endişelenirsen bir şeyler ye soluna yat bir saat takip et dedi 10 defa hareket etmesi gerek demişti benim de çok kıpır kıpır değil insan endişeleniyor

X