2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
En mantıklısıni yapmışsın canım bende sordum bı kaç arkadaşıma biri sütyen dedi biri atlet bilmeyince insan kafası karışıyor ama sen netlestirdin sağolasın
Kremide eczaneden alıyım ya
Bebeklerin gelme zamanına az kaldı 🥰
E bebek yakınsa ordan al canım bende ünternetren almıştım pahalı geldi e bebekte çok uyguna aldım yada kendi sisteminden de alabilirsin

Günaydın kızlarr 35.haftaya merhaba dedim bende:))
Cok mide yanması yaşıyorum bu aralar yaa rennie gaviscon da pek işe yaramaz oldu
Günaudınn canım bende 32’ye girdim benim mide suyum ağzımda resmen geceleri yatınca hele mahvediyor beni kalkıyorum yatakta oturup geçmesini bekliyorum resmen 🥹 tahin yiyorum o biraz bastırıyor

Kızlar bugün işten izin aldım,ilçemdeki aile sağlığı merkezi-Ketemden gebelik sonrası eğitime randevu aldım eşimle gidicez,emzirme, tutuş, gaz vs gebelik sonrası için gösterecek.Aklınıza gelen var mı başka neler sormalıyım ? Şunu da sor dediğiniz ? Akıl akıldan üstündür

Kızlar bugün işten izin aldım,ilçemdeki aile sağlığı merkezi-Ketemden gebelik sonrası eğitime randevu aldım eşimle gidicez,emzirme, tutuş, gaz vs gebelik sonrası için gösterecek.Aklınıza gelen var mı başka neler sormalıyım ? Şunu da sor dediğiniz ? Akıl akıldan üstündür
Yenidoğan bakımı, lohusalık da dikkat etmen gerekenleri sorabilirsin. Sağım nasıl yapılmalı? Doğumdan ne kadar süre sonra çalışmaya başlayacaksın bilmiyorum ama bazen sağmak mastit ya da hiperlaktasyona sebep oluyormuş. O konuda bilgilenebilirsin

Yenidoğan bakımı, lohusalık da dikkat etmen gerekenleri sorabilirsin. Sağım nasıl yapılmalı? Doğumdan ne kadar süre sonra çalışmaya başlayacaksın bilmiyorum ama bazen sağmak mastit ya da hiperlaktasyona sebep oluyormuş. O konuda bilgilenebilirsin
Aynen cnm insanın aklına gelmiyor malum not alayım en iyisi ?

4-5 aylıkken döneceğim cnm süt sağımı yapacağım süt iznim olacak sormam gerek sağım işini

aynen canım o sansı dedikleri genital bölgede asla hissediylmiyor ordan gelcek gibi düşünüyor herkes ama ilgisi yokk bu sancı bir bel agrısı böyle kemiklerinin açıldığını hissediyorsun belden vuruyor kanala girdikçe kemikler açılıyo sanırım ondan sansıyı belde ara yani
Ya öyle mi peki gerçek doğum sancıları da öyle mi ? Regl olur gibi kasıklarda mi hissedicez yoksa belimizde mi olacak. Yoksa vajinaya mı gelecek bu sancı nasıl birşey onu bile bilmiyorum ben 🥹

Eveeet düşündüğüm gibi geçen hafta yanlış ölçmüş doktor 33 haftada gittim 35 haftalık çıktı sen haklıymışsın bir yanlışlık olmuş dedi haftan ileri bebeğin kafası büyük kafa geliş ve 2.8 kiloya yakın dedi şekerin olabilir şeker başta çıkmayıp sonradan da çıkabiliyor diyetle ilerleyelim dikkat et sürekli dedi. Neyse ki suyu fazla değil bu iyi bir şey dedi. Ben kuruntumda haklıymışım anlayacağınız haftası ileriymiş. Ama bana 35 e göre değil kendi adet haftana göre takibini yap iri bir bebek olarak düşün dedi. 33+4 den hesaplamaya devam yani bir sonraki randevuya 37 ye çağırdı anlamadım nst için 35 de gel demişlerdi önceden de 36 da gitmeyi düşünüyorum sizlere ne dediler ona göre alayım randevu bende

Bebegı yatakta yatış pozisyonları

Yaa benim bebeğim çok hareketliydi 2-3 gündür daha az Hareket ediyor eskiden gece lavaboya uyandığımda bile hareket halindeydi şimdi ara ara hissediyorum
Canım bunu ben de çok net hissettim hatta endişelenip doktora gittim doktor da büyüdü artık dedi ama bıçak gibi kesilir mi dedim kesilir dedi. Bir yerde okudum 34 ten itibaren o kadar çok insan hareketlerin azaldığını söylemiş ki. Çok belirgin tekmeler hissederdim artık hissedemiyorum resmen tekme falan sadece kıpırdanma hissedebiliyorum

X