2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kızlar selam. Ya aranızda gebelik kolestazını duyan var mı? Yüzüm boynum kaşınıyor kızarıklık döküntü oluştu. Karaciğer enzimlerime baktırdım sınırda bir yükseklik var. Perinatolog normal dedi ama safra enzimlerime baktırmam gerekmiş daha baktırmadım. ALP değerim 130 çıktı o biraz korkuttu beni. Alkalen fosfataz değeri de karaciğerle alakalıymış ama gebelikte de plesanta ürettiği için yüksek olabiliyormuş. Anlamadım gitti. Cildiyeye de randevu aldım ama daha 1 hafta var. Var mı hiç duyan eden başına gelen

Geçen yazmıştım sağlık ocağı doktoru halimi beğenmeyip kan tahlili istemişti daha yeni çıktı sonuçlarım B12 110a düşmüş çok düşük hemen geldim doktora açılmasını bekliyorummm

Kadın doğum doktorumu aradım Normal olduğunu söylediler aynı ilaçlarına devam et dedi ama bazı kişilerde okudum iğne yada ek ilaç başlatılmış içim rahat etmedi

Stres yapmanda normal canım haklısın anlıyorum, çok kilo almamışsın gerçekten, bundan sonra dikkat ettikten sonra hiçbir sıkıntı olmaz Allahın izniyle

Kızlar nasılsınız nasıl gidiyor gebelikler bir arkadaşımızın fetal dna sonucu çıkacaktı çıktı mı?

Öyle canım elimden geleni yapcam, yarın da endokronoloji doktor randevumuz var bakalm, dualarınızı bekleriz
Canım inşallah sağlıkla kucağımıza alacağız gebelik şekerinde yediğine içtiğine dikkat ettiğin takdirde bir şey olmuyor diye biliyorum içini ferah tut

Evet ya belirtisi oluyor su fazlalığı , bebek iriliği, anne kilosu, genetik vs. gibi. Hiçbirimizde çıkmasın inşallah
Kuzu hiç belirti vermeden de bebekte şeker olabiliyor. Gecenlerde doğum yapam bi kız vardı diyetisyen hatta. Doguma gittigi göbek benim 2. Ayımdaki göbek kadar ancadır. O bedene o cocuk sıgamaz mümkün değil aşırı zayıf bi kız 0 beden resmen doguma bile gobeksiz gitti. Kimse anlamıyodu hamile oldugunu ama bebekte şeker cıkmıstı şeker yuklemesi zamanı. Saydıklarının hiçbiri yoktu kadında. Olabiliyor yani. Ben oyuzden riske atmam şahsen. Şeker yuklemesi yaptırmıyorsam bile açlık tokluk vs diger şeyleri yaptırırım. Cünkü gebelik şekeri bambaşka birşey.

Gebelik şekeri anneye veya bebeğe nasıl bir zarar veriyor acaba anlatabilirmisiniz rica etsem bilgim yok bu konuda da normalde seker direncim vardı

Yalnız bebekte şeker çıkmıyor canım gebelikte şeker çıkıyor yani gebelikte anne yeterli insülin salgılamıyor, daha sonra doğumdan sonra düzelmede oluyor çoğunda şeker normale dönüyor, bu dediğin başka bir durum mu yanlış mı yazdın bilemiyorum.Doğrudur tabi illa istisna da vardır anne ile doktorun karar vermesi gereken birşey ama benim doktorumda dediğim görüşte takip ettiğim bazı doktorlarda benzer şeyleri yazmıştı şu şartlar varsa gerek duymuyorum şeklinde , açlık tokluk vs zaten bir kaç sefer bakılıyor canım bakmayan doktor yoktur heralde hele şeker yüklemesi yapmadığına kesin bakarlar ,benim de normal mesela onlar ama ekstra bende yaptıracağım çünkü kilo meyilim var ailemde de var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…