Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Reflü yatağı konusu geçmiş, biz onun dışında başka hiç bi yerde yatırmadık sadece alt değiştirirken farklı yerde oluyordu. Gece uykusu da aynı şekilde reflü yatağı ile park yatağında aramızda biraz mesafe ile oluyor kolum yetişiyor tabi 😊 Geceleri de gündüzleri de uykumuz güzel şuan kesintisiz 2-3 saat uyuduğu oluyor tek dikkat ettiğim şey uyucağını anladığım an memeden ayırıp yatağına koydum uykuya her zaman yatakta başlıyordu o yüzden sanırım baya alıştık biz hafif uyanır gibi oluyor bazen onda da yatağı hafifsallayınca yine uykuda 😊
Ben daha hiç park yatagında yatırmadım korkudan etraf sağolsun korkuttu aman diyim bilmem ne diyerek🤦🏻‍♀️ eşimle dönüşümlü bekliyoruz oturma odasında koltuğu yatak yaptık reflü yatagını koyduk onda uyuyor ama artık park yatagında uyusa iyi olur çünkü eşim sabahları işe gidecek mecburen fazla dönüşümlü bekleyemicek🤷🏻‍♀️ reflü yatagını park yatagına koyup yatırsam boğulmaz yada başka bişi olmaz dimi kundaklıyor musunuz bide yatırırken

Kızlar 10 gün sonra 40 ımız çıkıyor doktor 40 gun iliski yasak demişti. 40 tan sonra korunmaya basliyoruz demişti. Dogum kontrol olarak ne düşünüyorsunuz? Hap ve prezervatife pek sıcak bakmıyorum. Koldan takılan birşey vardı bu aralar herkes onunla korunuyor spiral mi o mu bilemiyorum siz ne yapacaksınız
Prezervatiften devam biz heralde ya uğraşsız🤣

Kızlar 10 gün sonra 40 ımız çıkıyor doktor 40 gun iliski yasak demişti. 40 tan sonra korunmaya basliyoruz demişti. Dogum kontrol olarak ne düşünüyorsunuz? Hap ve prezervatife pek sıcak bakmıyorum. Koldan takılan birşey vardı bu aralar herkes onunla korunuyor spiral mi o mu bilemiyorum siz ne yapacaksınız
Doktorum 6 aya kadar prezervatif veya iğne, 6 ay sonra spiral takarız dedi. Ben ilk çocuktan sonra deri altı implantı kullandım bence en rahatı o, süresi bitip vücut dinlensin diye prezervatife geçmiştik. Sonuç ikinci çocuk oldu 😅 Pek güvenmiyorum açıkçası ama herkeste farklı olur tabi. Bu sefer spirali deneyeceğim, üçüncüye mecalim yok 🫣

Canlar şu uyku işini nasıl yapıyorsunuz yemin ederim gözümden uyku akıyor 1 2 saat anca uyuyorum sonra eşimden vardiyemi teslim alıp bebemin başındayım emzirdim yatırdım yine yanında da uyuyamıyorum ezerim boğarım diye😔
Gündüzleri olabildiğince uyandırıyorum akşam 10 dan sonra bizimki kendi çoşuyor 1 buçuğa kadar sürüyor en son mama veriyorum kundak yapıyorum 3-3.30 saat uyuyorum sonra bizimki uyanıyor zaten onun düzenine göre uykumu oturtuyorum diyelim 🫣

Ben daha hiç park yatagında yatırmadım korkudan etraf sağolsun korkuttu aman diyim bilmem ne diyerek🤦🏻‍♀️ eşimle dönüşümlü bekliyoruz oturma odasında koltuğu yatak yaptık reflü yatagını koyduk onda uyuyor ama artık park yatagında uyusa iyi olur çünkü eşim sabahları işe gidecek mecburen fazla dönüşümlü bekleyemicek🤷🏻‍♀️ reflü yatagını park yatagına koyup yatırsam boğulmaz yada başka bişi olmaz dimi kundaklıyor musunuz bide yatırırken
Kız yapma öyle kendinizi perişan edersiniz biz uyuyoruz valla üçümüzde aynı anda ben zaten sesine uyanıyorum hemen yanımda mırıldanıyor 😊 ben geldiği ilk günden beri yarım kundak yapıyorum (bazen yapmıyorum) reflü yatağı ile park yatağında yatırıyorum. Ama kundağı sadece gece yapıyorum ayırt etsin diye inşallah faydası oluyordur 😊

Su mesaj içime su serpti. Sarılıktan dolayı bizde hastanede biberonla başladık tabiki alıştı hemen uçla bile emmek istemiyor. Doktorumuz 15 gün sarılıgı hızla atması icin mamada ver dedi, kaldı 1 haftamız. Haftaya ne yapıp edip memeye alıştırmam lazım sagarak vermek okadar zor ki 🥺
eğer tüm çabana rağmen olmazsa hiç üzülme canım, elinden geleni yapmış olursun ama ben alacağına inanıyorum. kendim ümidi kesmiştim çünkü ama dediğim gibi annem çok dirayetli biri, zamanında bizle de uğraşmış o yüzden bana da o cesaret verdi sağolsun. tek yapman gereken sabırlı ve sakin kalmak. çok zor biliyorum ama gerildiğini ya da bunaldığını hissettiğin an bebeği bırak, sakinleşince tekrar al. ikiniz de rahat, gevşemiş olun. ben şu an hem emziriyorum hem de fazlasını sağıyorum. ben de sütüm düzene girsin de sağımdan kurtulayım diye bekliyorum

Kızlar bi sorum var bebeğinizin yüzü kurudu mu kuruduysa ne kullandınız? Bende mustelanın losyonu var ama yüzüne sürülür mü bilemedim

evlendikten sonra 1 yıl prezervatifle korunduk, sonrasında çocuk istediğimiz için bıraktık. açıkçası şimdi yine aynı şekilde korunmayı düşünüyoruz ama yetersiz mi olur, riske mi gireriz bilemedim ya. bayağı dikkatli kullanıyoruz prezervatifi. diğer yöntemler çok meşakkatli geldi bana spiral filan. daha doğrusu doğum sürecinden sonra tekrar herhangi bi işlem için hastaneye gitmeyi gözüm kesmedi kfjfjf

Bebeğimin en sevdiğim iki tane tulumu olduğu gibi kaka lekesi makinaya attım asla çıkmıyor bu e bebekteki leke çıkarıcı spreyi kullanan var mı çıkarır mı kaka lekesini sipariş versem ? Çabuk büyüyorlar diye zaten az kıyafet almıştım olanları dönüyordum sürekli şimdi bunlar da lekenince dışarda giymeye kıyafeti kalmadı 😬
Makinaya atmadan once dererjandan kaka kekesine dokup oyle attı bizimkiler ozaman cıkmıstı. Ama bende toz olan leke cıkarıcılar var kakada denemedim de daha zor lekeler de işe yaradı.

Kız yapma öyle kendinizi perişan edersiniz biz uyuyoruz valla üçümüzde aynı anda ben zaten sesine uyanıyorum hemen yanımda mırıldanıyor 😊 ben geldiği ilk günden beri yarım kundak yapıyorum (bazen yapmıyorum) reflü yatağı ile park yatağında yatırıyorum. Ama kundağı sadece gece yapıyorum ayırt etsin diye inşallah faydası oluyordur 😊
Perişan olduk bile uyku düzenimiz mahvoldu vallahi korku sardı içimi işte başında beklemeyince bişey olur diye ama artık tükendim sanırım park yatagını bi deniyelim🙋🏻‍♀️😔 ben kusar yada eliyle koluyla yüzünü kapatır diye korkuyorum var mı aldıgınız önlemler yanına yastık falan koyuyormusunux dönmesin diye

Perişan olduk bile uyku düzenimiz mahvoldu vallahi korku sardı içimi işte başında beklemeyince bişey olur diye ama artık tükendim sanırım park yatagını bi deniyelim🙋🏻‍♀️😔 ben kusar yada eliyle koluyla yüzünü kapatır diye korkuyorum var mı aldıgınız önlemler yanına yastık falan koyuyormusunux dönmesin diye
Kuzu dönemezler ki şuan yani bizde hiç öyle bişey olmadı reflü yatağının korumalıkları var bende sadece gece yatırdığım gibi aybı şekilde kalkıyor , zaten 2 saatte bir alarm kurulu kontrol etmiş oluyorum . Artık gece uykularını 3 saate çıkardım dünden beri

X