Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bu arada özel hastanede işlem yaptırdığınızda mutlaka detaylı faturanızı isteyin. Sgknın belirlediği ücretten fazla alamazlar fazlasını şikayet edip geri alabilirsiniz. Ben merak edip doppler usg fiyatına baktım böyle çıktı şimdi değil ama hastaneyle işim bitince şikayet edip geri alacağım

Eklentiler

• IMG_0255.png
    IMG_0255.png
    134,7 KB · Görüntüleme: 78
Ya hastaneye de ayrı gıcık olmaya başladım zaten. Geçen gün serviste yatarken bebekler durgunlaştı diye doppler ultrason istedi doktorum sadece 30 saniyelik bir işlemden 3000₺ aldılar. Bugün aynı işlemi kontrole gittiğim doktor kendi ultrasonundan yaptı ücretsiz bir şekilde. Doktorumdan çok memnundum çok ilgili bir kadın gece gündüz ilgilendi benimle doğumu önlemek için. Ama şimdi tam tersi bir doktorun eline düştüm. Bu saatten sonra başka doktorlar da kabul etmez diyorlar
Canım bence detaylı fatura iste bazen usulsüz işlem yapıyo özel hastaneler madem ücretsiz de yapılabilecek bir işlemmiş neden 3000 tl almışlar az para değil yani. Kim diyo başka doktorlar kabul etmez diye ya bu senin en doğal hakkın. İçine sinmeyen bir doktorla devam etmek zorunda değilsin.

Canım bence detaylı fatura iste bazen usulsüz işlem yapıyo özel hastaneler madem ücretsiz de yapılabilecek bir işlemmiş neden 3000 tl almışlar az para değil yani. Kim diyo başka doktorlar kabul etmez diye ya bu senin en doğal hakkın. İçine sinmeyen bir doktorla devam etmek zorunda değilsin.
Detaylı fatura istedim hala göndermediler oyalıyorlar ama peşini bırakmayacağım. Enayi yok karşılarında

Merhaba ben şu an aday öğretmenim ve adaylığı. 1 Eylül'de kalkacak. Ama 1 Eylül'de hamileliğimin 37+0 ına denk geliyor. Bu durumda ne olur bir bilginiz var mı? 37. Hafta raporunu 37. Hafta dolunca mı alacağım yoksa 37+0 da mı almam lazım? Bir de 40 günlük raporu doğum yaptığım doktordan almak zorunda mıyım farklı bir doktordan da alabilir miyim?
40 günlük raporu tek seferde alamazsın.
Tek hekim raporu hakkı 1 mali yıl içinde 40 gündür. Onu da 5’er 5’er al ki haftasonu girip de boşuna gitmesin günlerin. İstediğin yerden alabilirsin raporu. İdare Mebbis’e işleyecek. Bu arada doğum sonrası analık izin biriminden sonra almaya başlayacaksın. Okula başlamak istemiyorsan tabi. 1 Ocak’ta sıfırlanır, o sene için tekrar 40 gün hakkın olur. Hepsini bitirme ki okula başladığında çocuk için alman icap edebilir.
**Adaylıkla 37. Hafta zorunlu doğum izninin alakası yok, kadrolulardan bir farkın yok. 37+0 içinde lütfen Mem’e ve doktorlara danışmaktan çekinme. Mem her zaman öğretmenine hizmet etmek ve yardımcı olmakla sorumludur. Üslüba dikkat edilerek her zaman danışılmalı, en doğru bilgi edinilmelidir.

40 günlük raporu tek seferde alamazsın.
Tek hekim raporu hakkı 1 mali yıl içinde 40 gündür. Onu da 5’er 5’er al ki haftasonu girip de boşuna gitmesin günlerin. İstediğin yerden alabilirsin raporu. İdare Mebbis’e işleyecek. Bu arada doğum sonrası analık izin biriminden sonra almaya başlayacaksın. Okula başlamak istemiyorsan tabi. 1 Ocak’ta sıfırlanır, o sene için tekrar 40 gün hakkın olur. Hepsini bitirme ki okula başladığında çocuk için alman icap edebilir.
**Adaylıkla 37. Hafta zorunlu doğum izninin alakası yok, kadrolulardan bir farkın yok. 37+0 içinde lütfen Mem’e ve doktorlara danışmaktan çekinme. Mem her zaman öğretmenine hizmet etmek ve yardımcı olmakla sorumludur. Üslüba dikkat edilerek her zaman danışılmalı, en doğru bilgi edinilmelidir.
Ki zaten 32. Haftada çalışabilir alındıysa otomatik olarak 37. Hafta zorunlu izin başlıyor mu onu bilmiyorum. Bizde prosedür tam nasıl göreceğiz. Benim de bu konuda kesin bilgim yok, henüz 32 yarın oluyorum. 32+3’te doktora gidip danışıp öğreneceğim.

Sizinde kocalarıniz böyle mi 1 senedir kullandığımız tül perdeye taktı içerisi gözüküyor dedi actirmiyor , haftaya eve misafir gelicek o zaman almamız lazım diyorum bakariz diyor yani gecistiriyor. Bak acicaklar diyorum annen gelicek diyorum sen oturmazsin orda diyor ay deliricem şimdi yaaa 1 senedir kullanıyorsun neyi taktın yani offf

IMG_6263.png
Fikir sahibi olan var mı acaba? Traveller kullanışlı değilmiş. Buna ek olarak ayrı puset almayı düşünüyorum ilk aylar için

Eki Görüntüle 3460833 Fikir sahibi olan var mı acaba? Traveller kullanışlı değilmiş. Buna ek olarak ayrı puset almayı düşünüyorum ilk aylar için
Pierre cardin vovo var bende aynı tip. bebe kucakta tek elle bagajdan çıkarıp açabiliyorum kapanınca da bayağı küçük oluyor arka kısmı tamamen yatabildiği için yenidoğandan itibaren kullanılabilir ama pek sanmıyorum konforlu olacağını. Puset de başa bela bence zaten kendini ağır bir de çocuğu koyup taşımak işkence. Puset bunun için sığar mı taşımak için bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Pierre cardin vovo var bende aynı tip. bebe kucakta tek elle bagajdan çıkarıp açabiliyorum kapanınca da bayağı küçük oluyor arka kısmı tamamen yatabildiği için yenidoğandan itibaren kullanılabilir ama pek sanmıyorum konforlu olacağını. Puset de başa bela bence zaten kendini ağır bir de çocuğu koyup taşımak işkence. Puset bunun için sığar mı taşımak için bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Eşim puset istiyor. Bende ilk zamanlar puset kanguru kullanırız diye düşündüm bebek arabasını bebek biraz toparlanınca

Ben dolaptan ikinci el doona almayı planlıyorum bebek arabası için değil de araç koltuğu olarak daha çok lazım bana. Bir yaşından sonra da satar o paraya araç koltuğu alırım abisinin bebek arabasına terfi eder bebe de 🤪

Sizinde kocalarıniz böyle mi 1 senedir kullandığımız tül perdeye taktı içerisi gözüküyor dedi actirmiyor , haftaya eve misafir gelicek o zaman almamız lazım diyorum bakariz diyor yani gecistiriyor. Bak acicaklar diyorum annen gelicek diyorum sen oturmazsin orda diyor ay deliricem şimdi yaaa 1 senedir kullanıyorsun neyi taktın yani offf
1 senedn beri aklı neredeymis ki yeni mi fark etmiş içerisi nasıl görünebilir tül perdeden onu anlamadım apartmanlar çok mu yakın birbirne

Ben dolaptan ikinci el doona almayı planlıyorum bebek arabası için değil de araç koltuğu olarak daha çok lazım bana. Bir yaşından sonra da satar o paraya araç koltuğu alırım abisinin bebek arabasına terfi eder bebe de 🤪
Doona çok ağır yaa geçen gördüm kadın tek başına taşıyamıyordu puset şeklindeyken

X