Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kesinlikle öyle. Tek basinayken odaklanmak daha kolay zihnini başka şeyler ile doldurmuyorsun tek bir amacın var ha çok sıkıldın zaten izin isteyince çıkarıyorlar o an tehlikeli durumda değilsen. Hep dediğim gibi doğumu ben yapıp parayı hastaneye veremem o parayla en olmadı bi bilezik alır koyarım kenara çocuklarımın geleceği için kafalarımız aynı seninle

Amin kuzum inşallah Benim endişem orada terkedilmiş gibi kalmak. Yapı olarak ben stresliyken yalnız kaldığımda kafada kuran ve daha çok panikleyen biriyim. Hamileliğimden dolayı panik atak bozukluğu tedavimi aniden kesmek durumunda kaldım öyle söyleyeyim Ha dediğin gibi ebeler ilgiliyse, o hanımefendinin dediğinin aksine saatte bir değil senin dediğin gibi gelip gidip kontrolleri sağlayıp destek oluyorlarsa zaten özele ihtiyaç duymam. O parayı çocuğuma ayırırım tabi her anne gibi.
Duş fikri mantıklı geldi ya, ben de çantama şampuan duş jeli havlu falan koyayım bari madem faydası olacak

Yok canım benimde öyleydi üzülme dün kudurası tuttu

Ya canım benim sağlıkla doğur inşallah ay ben çok duygulanıyorum böyle. Kalp atışlarını konuşup doğumun bu kadar yaklaşması falan duygusal bir hamişim şuan gerçekten
Ben de çok duygusallaştım sanırım 10 gün sonra bebislerime kavusacağım hem korkuyorum hem heyecanlıyım hem eski hayatıma veda ediyo gibi hissediyorum cok karısık duygular icindeyim

Yok canım benimde öyleydi üzülme dün kudurası tuttu
Teyzesi yesin onun kudurukluğunu maşallah annesi hep iyi olun
Ben de çok duygusallaştım sanırım 10 gün sonra bebislerime kavusacağım hem korkuyorum hem heyecanlıyım hem eski hayatıma veda ediyo gibi hissediyorum cok karısık duygular icindeyim
Ah canım benim sağlıkla kavuş bebişlerine inşallah

lilyrosey evet artık hazırlamam lazım benimde bugün tamamliyim hatta ne olur ne olmaz bide geçen kontrolde cuma günü işte makat geliş dedi doktor 2 hafta sonra tekrar gel eğer dönmemiş olursa sezeryana gün vericem dedi çok korktum ya diğer çocuklarımda hep 30. Haftada baş gelişti bu neden dönmedi bilmiyorum sezeryandan çok korkuyorum Rabbim hayırlısını versin tabiki. Şimdi dönmesi için egzersizler varmış onlara başlicam bakalım.
Eşimle durumlarda ne iyi ne kötü o mahçup ben öfkeli yani hiç bişey eskisi gibi değil artık ona karşı ağzıma geleni söyleyen bi insan oldum eskiden kırıcam diye ödüm kopardı şimdi umrumda değil. Şuan bana karşı iyi ama hiç bişey yaşattıklarını unutturmicak belkşde şuan bana karşı susması alttan alması güzel davranması hamileliğin son zamanları diyedir bilmiyorum artık ona hiç güvenmiyorum çünkü bu şekilde de nasıl yaşanıcak onuda bilmiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun

Hepimiz iyi olalım canım o kadar sıcakki Rabbim korusun sağlıkla doğuralım. Çıktınmı izne ne yapıyorsun
Daha çıkmadım kuşum 32 çalışabilir aldım nasipse 37 ye kadar çalışacağım ki bebeğime kalsın 5 hafta inşallah halledebilirim
Sen ve çocukların önemlisiniz bir kere vazgeçebileceğini gösterdin. Bir şeye ihtiyacın olursa söyle olur mu biz hep yanındayız

Daha çıkmadım kuşum 32 çalışabilir aldım nasipse 37 ye kadar çalışacağım ki bebeğime kalsın 5 hafta inşallah halledebilirim
Sonrasında devam etmeyecektin sanki kuzum ? Bende çalışabilir aldım ama çok eksiğim var devam edebilirmiyim bilmiyorum. Biryandan maaş alırım iyi olur ama çok sıcak ben tesettürlüyüm sabah 6 buçukta kalkmak zor geliyor

Sene 2012 de kızıma özelde doğum yaptım sadece 1 asgari ücret parası vermiştim o zaman çok zor gelmemişti çünkü özeller gerçekten uygundu e şimdi öyle mi sadece doğum 20 bin lira e bunun bi aksilik olduğunu düşün Allah korusun uzun kalman gerekirse küvez durumu olursa yada epidurali bilmem nesi iğnesi ilacı yatak parası derken 30 bini geçer gerçekten şu şartlarda özelde doğum yapmak çok zor tabi ben kendim için söylüyorum hani 20 yada 30 bin beni zorlamaz diyenlerde olabilir öyle bi imkanım olsa bende özelde isterim herkes ister. Ama şu şartlarda mecbur devlet hastanesi en güzeli napalım

Ay canım benim hiç terkedilmiş olurmusun sakın öyle düşünme kapıda eşin ailen sabırsızlıkla seni beklicek dualar edicek senin için bebek için emin ol onlar için daha zor beklemek. Sevdiklerinin orda olduğunu düşün dediğim gibi arada bir görmek istiyorum de izin verirler zaten ama içerde de yalnız değilsin senin canından can var seninle aynı sancıyı çeken sen stres olursan oda olur bebeğini strese sokmak istemezsin dimi elini karnına koy bebeğinle konuş bi kaç saate kucağına alacağını düşün o mis gibi kokusunu duyacağını düşün ona odaklan asıl onun sana ihtiyacı var bunu unutma

lilyrosey ah kuşum benim Allah razı olsun hepinizin desteğini o dönemde yüreğimde hissettim çok çok dua ettim hepinize
Evet oda artık herşeyin farkında bundan eminim gözü de korktu zaten artık arkama bile bakmadan silip atacağımı biliyor dimdik durduğumu gördü yaşadı çünkü ama düşünüyorum da ne gerek vardı. Tmm kendimi ezdirmedim yaptığı ufacık hareketi burnundan fitil fitil getirdim ama ne gerek vardı diyorum bazen. Geçen bana diyo ki eskiden beni işe öperek uğurlardın şimdi kapıyı biran önce örtüp gidiyosun diyo dedimki bu duruma sen getirdin neden şimdi üzülüyorsun ki. Yani değermiydi kirpiği yere düşse kıyamazdım şimdi günlerce görmesem aramam.
Sadece çocuklarıma odaklandım hayırlısıyla bi doğurayım da herşey daha güzel olucak eminim ona karşı hislerim düzelir mi bilmiyorum bakıcaz

Kızlar benim israr kültüründe mantar cıktı. Birde bu progestan fitil falan acayip tahriş yaptı müthiş bir acı duyuyorum yanıyor kaşınıyor acıyor. İç çamasırı degsin istemıyorum. Zaten akıntı da cok ama akıntı oldukça daha da yanıyor sanki. Progestanı agızdan almaya basladım biraz sakinleşsin diye. Ama şimdide sanki vajina dışı kesilmiş gibi akıntıyla birlikte cok hafif pembelikler var kan mı emin olamıyorum da hiç karsılastınız mı

Söylediklerin çok hoş çok teşekkür ederim, iyi geldi ilk doğum korkuları işte inşallah sağlıkla sıhaatle atlatırız doğumlarımızı da bebeklerimize kocaman sarılırız

Canım çok geçmiş olsun. Mantar enfeksiyonunda zaman zaman hafif kanlı akıntı olabilir diye duydum ama sen yine de o mevzuyu doktoruna sor ne olur ne olmaz.
Tahriş olduğu için kaşıntı çok olur malesef. Olabildiğince kaşıma kendi haline bırak ve nemli tutma oranı. İmkanın varsa hava alsın ince ve pamuklu çamaşırlar giy. Bu tahriş yanma kaşıntı için krem falan yazmadı mı doktorun. Onu da ekstra olarak bi danış istersen. Böyle durumlarda krem yazılıyor diye biliyorum çünkü

Birtek devlette gordum ben yasak olayını farklı yerlerde şehirlerde hiç öyle bişey duymadım hatta devlette poliklinik nst sinde yasak koymuyor dogum katında yaak diyorşar cihaz yanlış ölçüyor falan dio
Bana da o garip geldi. İnternette falan görüyorum nstye bağlıyken rahat rahat fotoğraf video çekenler bile varken. Aynı cihaz değil mi ki, bi yerde bişey olmazken diğer yerde yanlış ölçüyor. Tuhaf

Bana da o garip geldi. İnternette falan görüyorum nstye bağlıyken rahat rahat fotoğraf video çekenler bile varken. Aynı cihaz değil mi ki, bi yerde bişey olmazken diğer yerde yanlış ölçüyor. Tuhaf
Ben ozeldeyim iki kez girdim şuana kadar biri doğumhane katında biri doktor muayene odasının katında ikisinde de telefona karisilmadi sadece yanıma eşimi almadılar o kadar , telefon kullanma gibi bu uyarida yapılmadı

Hakkısın sorayım

Kızlr İstanbulda doğum 50 bin tl

2-3 gundur bu durumdayım fitil yazıp yollamıştı sünnet cocugu gibi dolasmak istiyorum evde. Progestanı da 2 gundur agızdan almaya basladım. Biraz rahatlasın diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…