Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim 174 çıktı 5 günlük dodex iğne verdi az önce vuruldum ilkini cnm

Amin inşallah O ölçümler yanıltıcı olabiliyor o yüzfen bariz bir fark görmeden sorun görmezler. Sorun olsaydı söylerlerdi zaten. İçinizi ferah tutun Bebişlerimiz vaktinde sağlıkla gelsin inşallah

Merhaba, geçmiş olsun ben belirtli bir saat olarak değil de ilk etapta sabah öğle akşam hem açlık hem tokluk baktım 1 haftalık diyet sonrası. Değerler iyi çıkınca doktorum haftada bir kez ölçüm önerdi. Tabii siz arttırabilirsiniz. Bir gün sabah aç bakarsınız bir gün öğlen tok bakarsınız vs.

Referans değerleri açlık için 90, tokluk için 140 şeklinde. Açlık için tam yemeğe otururken ölç dedi bana diyetisyen. Tokluk için de ilk lokmadan 1 saat sonra demişti.

Bu arada her ana öğün sonrası 10 dk evin içinde yürümemi söylediler, o da ciddi şekilde düşürüyor şekeri bence.

Kızlar bebek çok aşağıda gibi hissediyorum. Özellikle yürürken harekette edince sanki çıkacakmış gibi bir garip oluyor. Normal midir acaba
Hiç sorma özellikle biraz ayakta kalmışsam bebek o kadar aşağıda oluyor ki hemen biraz uzanıyorum. Uzanmak bazen iyi geliyor ama bazen de birkaç gün hep aşağıda oluyor Annemle ablam da öyleymiş ama gittiğim bir doktor bebek rahim ağzına baskı yapıyor dedi. İnşallah normaldir annem hep vaktinde doğurmuş

Karnında sertleşme oluyor aynı zamanda ağrı giriyor hem karnın üstünden hem altından bıçak gibi saplanıyor, adet sancısı da eşlik ediyor 15 20 sn sürüp geçiyor. Benim genelde geceleri oluyor 2 gibi başlayıp sabah 7ye kadar sürüyor. Aralıkları düzensiz oluyor bazen 5 dkda bir bazen 10 dkda bir girip çıkıyor. Enfeksiyonlar tetikliyormuş sancıyı evet ben de tekrar baktıracağım eğer şüpheniz varsa siz de bir nst baktırın içiniz rahat etsin belki başka bir ağrıdır. Nstde yalancı sancılar çıkıyor

sıkıntılı bir durum değil bol su iç dedi. Lökosit yüksek değildi bende 5 gün önce monorol kullanmıştım.
Doktorum hem perinatolog ve prof baya umursamaz davrandı
Benim doktorum da tahlilde bakteri çıksa bile kültürde üreme yoksa çok umursamıyor açıkçası. Dr görüş farklılıkları oluyor herhalde. Her türlü bol su ve probiyotik yiyecekler iyi gelir diye düşünüyorum

Mini aldım ben de canım 1 yaşından sonra evet zor olur kanguru ile taşımak mini olanlar ideal bence

Acaba bebeğin pozisyonu ile mi alakalı? Makat geliş olunca daha mı çok baskı oluyor mesela? Belki doğum pozisyonuna girince daha mı rahatlarız? Rahim ağzı konusunda artık yapılacak bir şey yok zaten hani serklaj vs gibi süreçleri geçtik, belki progestan fitil olabilir kısalma varsa?

Ben günde 2 magnimore 1 de magnorm alıyorum, ilerleyen dönemlerde yalancı sancılar artınca daha çok zorlanmayız inşallah. 37. Hafta dolunca noolur alın artık delirmek üzereyim falan deyip doktorla pazarlık yapmayı düşünüyorum

Benim de kolestrollerin hepsi ve trigliserid çok yüksek çıkmıştı. Doktorum gebelerde zaten yüksek çıkar ben bu değerlere baktırmıyorum dedi ama sağlık ocağında bakıyorlar. Hamile arkadaşım da yeni tahlil verdi onun da çok yüksek çıktı gebelerde olağan bir durummuş

Öncelikle geçmiş olsun. Bu kez bebeğinizi vaktinde, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Aklıma takılan bir şey var. Önceki gebeliğinizde tansiyon yüzünden mi pıhtılaşma oldu? Yoksa gebelik nedeniyle zaten pıhtılaşma sorunu mu yaşadınız? Kolestrolden değildir, değil mi? Benim kolestrolüm gebelik başından beri hafta hafta yükseliyor. Evet, kilo aldım ama ilk gebelikte almama rağmen 8. haftada bile sınırın üstüne çıkmıştı. Aynısını ablam da gebeliklerinde yaşıyormuş ve normal olduğunu söylemişti. Ben de bir doktorun bu konudaki videosunu izleyip rahatlamıştım. Ama 3 hafta önce 330 çıkınca telaşlandım. Doktoruma yazdım. Eklediğim fotoğraftaki gibi cevap verdi. Çok yağlı da yemşyorum ama yine gebelik oluştuğu gibi yükselmeye başladı. 6. haftada yüksekti zaten. Siz kolestrolden bahsedince pıhtılaşma o yüzden mi oldu diye merak ettim. Yağlı beslenmiyorum ama iki saat yemek yemezsem ayakta duramayacak hâle geliyorum. Mecbur yiyorum Kan sulandırıcı sadece oksapar mı kullanıyorsunuz? İnşallah bu kez sorun çıkmaz

Eklentiler

• IMG_2246.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 116
Olabilir belki benim rahim ağzı normaldi en son ama benimkide makat geliş. Büyüdükçe makat geliş olunca ayaklar dayanıyo mu napıyor bilemedim

Benimki 22. haftadan beri doğum pozisyonunda. Doktor da başının rahim ağzına baskı yaptığını söylemişti zaten. Serklajlık durum yok maalesef. Bebeğin başı rahim ağzına değerken gelen yalancı sancılar bebeğin başını aşağı itiyor. Okuduğum kadarıyla serklaj veya progesteron o sırada rahim ağzını koruyamıyor. Eğer sancılar nedeniyle kısalık oluşursa kasılma önleyici ilaçlar kullanılıyor. Şimdilik ihtiyacımız yok galiba. İnşallah ileride de olmaz. Zaten 30'a merdiven dayadık inşallah daha rahatsındır Anlaşılan ikimiz de bol kasılmalı bir gebelik geçireceğiz ama vaktinde doğuracağımıza inanıyorum Zaten 32'den sonra iki haftada bir çağıracaklar. Daha rahat ederiz. Senin bebişin makat gelişi mi? 37 bir olalım da o yalancı sancılar yüzünden şekilden şekle gireceğiz Arkadaşım 35. haftasında: "Gün içinde sadece 1-2 saat karnım yumuşak, geri kalan sürede hep sert." demişti. Yani bu kasılmalarımız sadece başlangıç. İnşallah bebişlerimizi sağlıkla ve sağlıklarıyla taşırız, vakti gelince sağlıklarıyla doğururuz

Pazartesi randevum var o zaman soracağım doktora ben de.Saglik ocağındaki hemşireye dün sordum bebeğin yer açmasından kaynaklı da olabilir dedi. Magnezyum eksikliği ile de ilgisi olabilir mi bilmiyorum.Ne kadar çok şey var ya içimizde bseyler oluyor ama anlayamiyoruz bebislerimiz iyi olsun sağlıklı olsun da inşallah zamanında hepimiz sağlıkla kavuşuruz

Olabilir belki benim rahim ağzı normaldi en son ama benimkide makat geliş. Büyüdükçe makat geliş olunca ayaklar dayanıyo mu napıyor bilemedim
aslında benimki kafa gelişi ama kendilerini katlayıp tam kafalarının dibine ayaklarıyla vurabiliyorlar En son ne zaman gittin hâlâ makat gelişi miydi?

Kızlar ben şeker çıktığından beri aldığım 2 kiloyu da verdim 2 hafta önce doktora gittiğimde gayet iyiydi bebeğin ağırlığı ama kafama çok takıyorum acaba geri kalmış mıdır haftasından diye, kontrolüm de haftaya of

sağlıklı beslenirseniz neden geri kalsın ki. Proteinle gelişiyor zaten. Siz de güçten düşmemek için kilo vermemeye çalışın. İnşallah hiç sorun olmaz

Canım geçmiş olsun idrarde protein + mi yazıyordu bende de öyle yazıyor dr a attım sonucu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…