Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 42,2%
  • erkek

OY: 78 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    147
2 günde kesinti olmuyor ama 3 güne geçince kesiyorlarmış canım ben de 3 gün raporlu olduğum ay öğrendim. İyi olmazsam mecburen alırım da olursam idare edicem bir şekilde. Ödeme yapılması şöyle oldu 2750 gibi bir kesinti yapıldı 750 ödeme yapıldı. Totalde 2 bin kestiler yani. Benim çalışma ücretim günlük 2 bin değil gerçekten. Şok olmuştum.
Benim çalıştığım zaman 3 gün ve üzeri için SGK ödemeyi ayriyeten yapıyordu 8 ay öncesine kafadar yani. Bak şu sitede de böyle söylüyor. Kesintisiz 3 gün ve üzeri rapor varsa devlet ödemek durumunda, ben muhasebeciye de ayrıyeten raporumu atıyordum ama. Bi incele istersen çiçeğim.

Dün benim de öyleydi. Ben de 27. Haftadayım. Sanırım zamanla daha azalacak. Bugün daha hareketliydi mesela. Az uyuduğumda özellikle çok hareketsiz oluyor. Ya da yorgun olduğumda falan o da yorgun oluyor gibi. Ertesi gün bi bak bakalım güzel dinlen kendine gelecektir
Ay Allah razı olsun inşAllah öyledir 🥹🤲🏼

Dikiş yerine gelmiyomuş ya hiç, dikişler çok aşağıdaymış zaten oraya denk gelmesi için düşük ötesi bel giymek lazımmışş
Dikiş yerinden ziyade tuvalete gittiğinde eğilip doğrulmak zorunda kalmamak için gecelik daha rahat oluyor. Kist ameliyatı olmuştum ben gecelik çok daha rahat oluyor, ameliyattan sonra tuvalete çıkmış olmamız gaz idrar vs çok önemli sanırım doktorlar hemşireler hep sormuştu. Bir de bol bol serum veriyorlar ameliyat öncesi sonrası o yüzden idrara çıkış biraz fazla olmuştu bende. Ama sezaryen doğumda durum farklı olur mı bilmiyorum tabi tecrübeli anneler daha iyi bilir ama 3 tanecik dikişim vardı benim pijamayı çekmek için eğilmek zor geldi ilk gün sanırım o yüzden gecelik öneriyor herkes

Taytlar gelince yorum yapın kızlar. LCW aklımda şu anlık. Kendime hmden ve mangodan hamile kotu almıştım iki akşamdır serin diye kot giyeyim dedim. Elbiselerim kalp ben kot nasıl zor bir şey hamilelikte bir de mangodan s almışım neyime aldıysam popomdan geçmedi. Bedeni küçük olan varsa gönderebilirim de daha hiç giyilmedi zaten geçmedi malum yerden 😁 tayta hızlı bir geçiş yapmam lazım en acilinden.

Kamu spotu: Kot almayın!

Ben hamile pijaması aldım 1 tane bugün, geçen sene önden düğmeli büyük beden bi pijama takımı da almıştım. Anam güzel bi gecelik bi de evde giymelik gri pijama takımı aldı, bi tane düzgün sabahlıklı takım alcam ben sadece. Şu an 3 tane var, 2 tanesi evde 1 tanesi hastanede ilk gün giymelik gecelik. Hepsi doğumdan sonra da kullanılıyormuş emzirirken falan, arkadaşım 3-4 tane al demişti
Yani şu olur demi mesela Penti Lilah Pantolon Pijama Takımı Fiyatı, Yorumları - Trendyol bide şu yolladığım fotodakini almayı düşünüyorum ama kullanışlı olur mu

Eklentiler

• IMG_3140.jpeg
    IMG_3140.jpeg
    55,8 KB · Görüntüleme: 29
X