Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Aa anladım canım. Benimki makat gelişti en son 28. Haftada. Sanırım 32. Haftalarda falan dönüyormuş, bakalım

ben hala progestan fitil kullanıyorum, onun dışında kasılma çok rahatsız ederse endol de alıyorum ama 32'de bırakacağım için endişeliyim. Hani ilacın elimin altında olduğunu bilmek rahatlatıyor sonraki süreç nasıl olur bilmiyorum.

Benim dr perinatolog çok da popi bir tip acıbademde. Ama bayağı rahat davranıyor. Mesela şimdi 30. Haftada çağırdı, sonra da 33'e gün yazdırdı çok yoğun olduğu için erkenden randevuları alıyoruz ben de o rahatlığa güveniyorum herhalde çok sıkıntı olsa daha sıkı takip isterdi fln diyorum.
Eminim ki hepimiz normal olduğunu bilsek ağrıya da kasılmalara da dayanırız. Bizi geren şey belirsizlik. Ben panik olup hastaneye koşturmazsam ya önlenebilir bir aksilik başıma gelirse korkusunu yaşıyorum. Bu konuda bir görüş birliği olmaması da kötü tabii. Kimi sertleşme olursa gel diyor, kimi düzenli sancı olursa kanama olursa gel diyor vs.

Hafta değil, gün sayıyorum. 30-32-34 şeklinde kilit haftalarımı merakla bekliyorum yine de dediğin gibi her geçen gün bir miktar daha rahatladım.

Canım yok kolestrolden olmadı birden bire gözüm karardı cok az görüyordum hafızam kısa süreli gitti o anı hatırlıyorum hala etrafimdakileri tanıyordum ama isimleri aklıma gelmiyordu hastanahaneye gittim gözüm iyice kötüleşti beyaz beyaz noktalar vardı sadece varis çorapları giydirip ameliyata aldılar beyne pıhtı atmış çok kiloda almıştım bebek doğdu ilk bir hafta emzirirken ağzını bulamıyordum gözüm hala görmüyordu bu şekilde oldu

Aslında bebekler başları ağır olduğu için genelde baş aşağı dururmuş. Benimki bir kez makat pozisyonuna dönüp sonra tekrar baş aşağı döndü galiba. 28'den sonra kolayca dönemedikleri için benimki artık baş aşağı kalır diye düşünüyorum Makat gelişi olanlar da dediğin gibi 35'e kadar dönüyormuş.
Progesteron 3 hafta oldu bırakalı, hiçbir değişiklik hissetmedim.
Belirsizlik konusunda o kadar haklısın ki Benim de doktorum oldukça rahat davranıyor. Hatta erken gittiğimde: "Yine noldu bacım?" diyor Onun tavrıyla rahatlamışken biri çıkıp: "Canım sertleşmeler için çok erken değil mi?" diyor, ister istemez yine tedirgin oluyorum. Bence okuduklarımızı ve duyduklarımızı bir kenara bırakıp doktorlarımıza güvenirsek daha rahat oluruz. Dediğin gibi kasılmalar, ağrılar önemli değil; her şeyin yolunda gittiğinden emin olmayı istiyorum sadece. Bu sitede gördüm: Bir hanımefendi de ilk gebeliğinde kasılmalardan çok korkup sürekli adalat ve progesteron kullanmış. İkincide artık alıştığı için umursamayıp hiç ilaç kullanmamış. İki bebeğini de sorunsuz, vaktinde doğurmuş. Darısı başımıza inşallah Eminim 34'te de burada: "Birkaç hafta daha dayanalım." gibi şeyler yazağız Allah bebişlerimizi bize bağışlasın

İnşallah bu kez bir sorun çıkmaz. Zaten tedbir alınmış ama keşke ilk gebelikte de erken fark etselerdi Olsun, evladınızla sağlıklı olun da Doktorların bazı şeyleri önemsememesi konusunda haklısın ama kolestrol sonucunuz normal galiba. İnşallah diğerleri de normaldir. Yine de yerinde olsam bir doktora daha görünürdüm. İçim rahat ederdi. Bebeğini sağlıkla, vaktinde kucağına alırsın inşallah

aslında benimki kafa gelişi ama kendilerini katlayıp tam kafalarının dibine ayaklarıyla vurabiliyorlar En son ne zaman gittin hâlâ makat gelişi miydi?
Geçen hafta makat gelişiydi. Yarın gidicem bir de bakalım. Yarın bir de nst giricem galiba. Heyecanlı ve endişeliyim o yüzden. İnşallah her şey güzel çıkar

Çok tesekkur ederim verdiğiniz bilgiler için size de geçmiş olsun degerlerinizin iyi çıkmasına çok sevindim

Kızlar bunlar o kadar önemli değil telaş yapmayın. Hamilelikte çocuk aldığı için her şeyi bu tarz sonuçlar çok bir şey ifade etmez. Çoğu kan değeri normalden farklı çıkabilir. Doktor da yorum bile yapmaz 3e 5e bakıp stres olmayın

Canım diyete başladığın için ödemin falan azalmıştır dert etme ne güzel hafiflemişsin. Bebek her şekilde alır. Sağlıklı beslendiğin için daha çok bile alabilir hatta

Kızlar park yatak olarak elele madre düşünüyorum. Kullananlar alanlar vs var mı? Ya da memnun olduğunuz bi park yatak markası ?
Nasıl bir şey tercih edersin bilmiyorum ama ben kraft texas aldım yatağı da yanında geldi. Bence iyi bakabilirsin. Eğer civil varsa yakında hediye çeki de veriliyor. Bebeğin başka ihtiyaçlarını da alabilirsin bu sayede

Yururken kasıgıniz aciyor mu ben 2 gündür çok zorlanıyorum bide bugün bana çok üzücü bazi konuşmalar geldi sabahtan beri bebeğim kasilip duruyor ve karnıma adet sancısı giriyor doktora gitmemek için savaş veriyorum ayrıca dahiliyeye gittim gebelik sekeri teshisim onayladı endokrine sevketti diyet verdi diyetisyen. Eğer 1 hafta içinde duzelmezse endokrin insülin baslar dedi. Bi 37. Hafta sağ salim gelse ve güzel bir sonla bitse bu süreç ben çok yoruldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…