Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Merhaba, konu hakkında bir bilgim yok ama maşallah artık haftası da iyi olmuş gibi, tedirgin olmayın doktor kontrolü altındasınız zaten, sadece dua edin. Allah hayırla sağlıkla kucaklamanızı nasip etsin 🙏🏻
Teşekkür ederim amin inşallah🙏 evet haftası ilerledi artık ama haftasına göre iki hafta geride kilosu 2170 gram normalde 2600,2800 civarı olması lazmdi inşallah düzelir

Deneyimden ziyade hastaya olan muamele bakarım. Deneyim dediğiniz şey günde baktığı hasta sayısı ile ölçülemez. Baştan savma iş yapanlar ne kadar deneyim kazanmıştır tartışmalı çünkü. Doğum yapan kadına stajyerleri görsün diye bekleyen doktor hasta yanlısı değildir. Çünkü devlette sürekli doğuran oluyor. Bir hastada tüm öğrencileri eğitme çabası anlamsız.
Benim özelde doğum yapan arkadaşlarıma hep doktorları dikiş attı ve iz bile kalmadı.
Önemli olan işini iyi yapan insana denk gelmek ama özelde het hemşire veya doktorun dikişe özen gösterecek zamanı vardır net.
Devlette de özelde de hemşire dikiş atamaz. 2013 te hemşirelik okuyordum zaten sonra bıraktım ama 2013 senesinde hemşirelerden dikiş atma yetkisi alındı.

Dinlen sancın varsa ben dinlenmedim ondan sancıyla hastaneye yatış yaptım 😢 gerçi artık senin bişeyin kalmamış 38e doğru gidiyorsun hayırlısıyla kucağına al inşallah 💕🌸
Amin canım inşallah hepimiz sağlıkla alalim 🙏
Hastayım zaten grip bogaz agrisi geceden beri ateşim de var gebeligin son hafta oglum okuldan getirip yaktı beni 38 gibi sezaryen planlayacaktik inş toparlarım bu şekilde imkansız almazlar beni ameliyata😞
Sen şimdi hastanede misin çıktın mı?

Amin canım inşallah hepimiz sağlıkla alalim 🙏
Hastayım zaten grip bogaz agrisi geceden beri ateşim de var gebeligin son hafta oglum okuldan getirip yaktı beni 38 gibi sezaryen planlayacaktik inş toparlarım bu şekilde imkansız almazlar beni ameliyata😞
Sen şimdi hastanede misin çıktın mı?
Yok canım 3 hafta olacak çıkalı o zaman için diyorum hastanelik oldum diye. Evet iyi olman lazım ki doğumu geçtim doğumdan sonra bebeğinle ilgilenmeye de halin olsun bi hastaneye gidip serum takılsan aslında güzel toparlarsın

Evet turkce sitelerde ve turkiyede niyeyse pek anne karni icin percentileden bahsedilmiyor ama avrupa ve amerikada daha cok onun ustunden yorum yapiyor doktor. Su siteden bakabilirsin. Ilk satirda Gestional Age yazan yere hafta ve gun girip, en alt satirdaki yere de kilosunu yaziyorsun sagindaki butona tiklamayi unutmadan. En altta veriyor sonucu.
Eki Görüntüle 3480672

Benim doktorum bu grafiği videoları ve bebeğin resimlerini her gitmeme Google drive dan bana atıyor.

Evet turkce sitelerde ve turkiyede niyeyse pek anne karni icin percentileden bahsedilmiyor ama avrupa ve amerikada daha cok onun ustunden yorum yapiyor doktor. Su siteden bakabilirsin. Ilk satirda Gestional Age yazan yere hafta ve gun girip, en alt satirdaki yere de kilosunu yaziyorsun sagindaki butona tiklamayi unutmadan. En altta veriyor sonucu.
Eki Görüntüle 3480672
Canım şimdi benimki 42 çocuktan daha kilolu 58 çocuktan daha zayıf mı demek oluyor

Eklentiler

• 1000088637.jpg
    1000088637.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 27
Bende uyuyamam kesinn 🙈 ama bunun sonrası da var onu da düşünüyorum bebişse bakabilmek için uyumamızda lazım 🙈
Ben şimdiden uyuyamıyorum. Dönerken uyanıyorum. Her yerim ağrıyo. Artık hareket dahi edemiyorum. Azıcık iş yapsam sanki bütün gün çalışmışım gibi yoruluyorum. Doğsun istiyorum artık. Öylede uyuyamıcam böylede uyuyamıyorum 😂

Kızlar yaa bugün kontrole gittik. 34. haftadayim şuan, bebek 2,5 kilo olmuş. Doktor yine başladı niye diyete dikkat etmedin, bebek şişko bir bebek, insülin kullanmana rağmen neden böyle... Bu haftada bu kilo fazlamı gerçekten, aşırı moralim bozuldu.
Şiödi baktım 34.haftada tam 2500 grammış bizimkide ve doktorum herşey yolunda dedi. Ki doktorum perinatolog ve profesör. Sakın moralini bozma gayet normal bebeğinin kilosu.

Teşekkür ederim amin inşallah🙏 evet haftası ilerledi artık ama haftasına göre iki hafta geride kilosu 2170 gram normalde 2600,2800 civarı olması lazmdi inşallah düzelir
Aminnn inşallah 🥹❤️ Eğer bir kısıtlamanız yoksa; kırmızı et, beyaz et, ceviz, tam yağlı süt, tam yağlı yoğurt, muz ve avokado kiloda artış yapan besinler aklınızda bulunsun ❤️

Aminnn inşallah 🥹❤️ Eğer bir kısıtlamanız yoksa; kırmızı et, beyaz et, ceviz, tam yağlı süt, tam yağlı yoğurt, muz ve avokado kiloda artış yapan besinler aklınızda bulunsun ❤️
İlk üç aydaki gibi olmuşum be kırmızı eti nede tavuk eti görmeye bile tahammülüm yok ama kuruyemiş süt yumurta muz tüketiyorum sürekli de afedersin yediğim durmuyor ishal olmuşum ilaçlardan olsa gerek çünkü vitaminlere başladıktan sonra böyle oluyorum hep doltoruma söyledim ilaçlarımı değiştirdi bakalım yarın alıp baslicam 😊

Yok canım 3 hafta olacak çıkalı o zaman için diyorum hastanelik oldum diye. Evet iyi olman lazım ki doğumu geçtim doğumdan sonra bebeğinle ilgilenmeye de halin olsun bi hastaneye gidip serum takılsan aslında güzel toparlarsın
Serum da hep ağrı kesici veriyolar başka hicbise yok hamilelere canım ya neyse gece fenalasirsam giderim şimdilik evde idare ediyorum bol vitamin felan almaya çalışıyorum sizlerde dikkat edin kendinize çocuklar arası baya salgın var
Hepimiz iyi olalım ins🙏

Kızlar iyi geceler kusura bakmayın tek tek alıntı yapamadım. Sabah 9 gibi doğum oldu çok şükür bebeğim yanımda şu anda durumu iyi gözetim altında tutuyorlar benim de ağrılarım azalmaya başladı. Dua eden herkesten Allah razı olsun darısı sizlere inşallah sağlıkla zamanında
İyi olmanıza çok sevindim. Bol bol dinlenmeye çalış kısa zamanda daha da iyi olacaksınız 🙏💞

Merhaba arkadaşlar benide alırsanız aranıza çok sevinirim ben 9 senelik evliyim 28 yaş, iki sene önce bir normal yolla gebelik oldu ve malesef farkında olmadan gebeligimin düşükle sonuçlandı bir sene bekledikten sonra tüp bebek karari aldık ve bu sene Şubat 4 bir 5. Gün embriyo transferim oldu son adet tarihim 17 Ocak şuan 35 haftalık olduk şükür. 3 hafta öncesine kadar bebeğin kilosunda herhangi bir sorun yoktu ama bir aydır çektiğim dis ağrısından dolayı yemekten içmekten kesildim ve hem benim hemde bebeğimin kilosunda düşüklük var bugün muayene gittim geçen haftaya göre 100 gram kilo vermiş 2 hafta geriden geliyor dedi kilosu ama kemik gelişiminde ve suyunda herhangi bir sknti olmadigini söyledi yarın da diş çekimim olacak doktorum onay verdi ve bir sürü vitamin çeşitleri yazdı balık tuket dedi bu hafta iki hafta takipte kalalım kiloda bir artış olmazsa sezeryanla almak zorunda kalicaz dedi biraz endişeliyim başına böyle birşey gelen varmı şimdiden teşekkür ederim rabbim sağ salim kucaklarimiza almayı nasip etsin inşallah olmayan herkese en kısa sürece nasip etsin aminnn🙏🤲
Benimde 2 hafta geri kilosu. Takip ediliyor ekstra bir şey yapılmıyor. Takipte olursunuz inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏😇

Kızlar iyi geceler kusura bakmayın tek tek alıntı yapamadım. Sabah 9 gibi doğum oldu çok şükür bebeğim yanımda şu anda durumu iyi gözetim altında tutuyorlar benim de ağrılarım azalmaya başladı. Dua eden herkesten Allah razı olsun darısı sizlere inşallah sağlıkla zamanında
Gözün aydın 🌸

Gözün aydın olsun canım rabbim analı babalı büyütsün. Dikkat edin kendinize 🥰

Maşallah iyi olmanıza cok sevindim. Sağlıkla sıhhatle evinize dönün 🤲 güzel haberler ile bize de dönün 🥰💙

X