Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ya ben çok tecrübesizim bir şeyler aldım ve dün annemi çağırıp gösterdim bazılarına iade oluşturduk ama onun beğendiklerinden birkaçını buraya atiym. Tulum daha çok aldım çünkü çok lazım oluyormuş. Takımların sırtı açılıyormuş ama tulum hep üstünde kalabiliyormuş. Marka takıntım yok daha çok çok satılan ürünlerin yorumlarına baktım. Bu attıklarımın kumaşlarını çok sevdim mesela. Yorumlarda zaten belirtiyorlar. Ateş ölçerin dışında gıda termometresi falan da aldım. Tırnak için törpü aldım ama daha makas seti almadım. Reflü yatağı pierre cardininkini çok övmüşler ve biz çok kusuyormuşuz diye nolur nolmaz aldım. Çok korkuyorum gece kusmalarından. Zıbınlar aldık seninki gibi ve kısa kollu olanlardan. Bir de alt üst takımlar aldık. 10lu hastane çıkışı aldım bir de yedek olsun diye 5li aldım. Bunlar benim aldıklarım annemin aldıklarını da atarım istersen

Eklentiler

• IMG_2157.jpeg
    185,4 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_2158.jpeg
    210,8 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_2159.jpeg
    101,2 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_2160.jpeg
    44,6 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_2161.jpeg
    58,5 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_2162.jpeg
    88 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_2163.jpeg
    79,3 KB · Görüntüleme: 62
Baş dönmesi yaşayan var mı ya? Tansiyonumu ölçüyorum normal ama böyle çok hafif sersem gibi hissediyorum bazen böyle
Dikkat et birkaç gün yavaş hareket et sağa sola dönerken. Ben vertigo olduğumda -ki çok şiddetliydi yerimden kalkamadım, gözümü açamadım, sürekli kustum- tansiyonum düştü sanmıştım. Gebelik hormonları tetikleyebiliyormuş.
Vertigodur demiyorum, o öyle hafif bir baş dönmesi sersemlik yapmıyor mahvediyor insanı ama yine de dikkatli hareket et diye uyarayım dedim.
Sıcaklardan, hormonlardan da olabilir tabii ki. Artık bebeklerimiz büyüdü, damarlarımıza baskı yapıyor sırt üstü uzanınca, onunla da alakalı olabilir.

Tecrübeli anneler Bir konuda yardımınızı istiyorum.Göğüs pompası, göğüs ucu pedi, göğüs kremi falan lazım oluyor mu? Annem alma diyor. Zaten sütyen kullanmıyorum ev içinde kendimi bildim bileli. Dışarı çıkarken ped lazım olur ama diğerleri lazım olmaz diyor. Göğüs pompası da gerekmiyor krem yerine de emzirdikten sonra kendi sütünü sürersin diyor. Ben emin olamadım size sormak istedim. Sonra acil gerekirse falan bulamam bir anda. Bir de alt açma bezi almış annem ama alt açma minderi gördüm trendyolda. Lazım mı o? Yerdımcı olursanız çok sevinirim

Ay bendede var o vertigo. Bi kere yaşadım felakeeet. Zaten hızlı hareket edemiyorum. Senelerdir alıştım olmasın diye korkuma sürekli yavaş yavaş hareket ediyorum. Assla ani hareketler bana göre değil hemen başım döner. Allah kimseye yaşatmasın beter bir şey

Tecrübeli değilim ama okuduğum kadarıyla gümüş kapak mutlaka al derim. Meme uçları yara oluyormuş çünkü, gümüş kapak iyileştiriyormuş ve yara olmasını engelliyormuş.

Evet çok beterdi, iki kulakta birden oynamıştı benim kristaller. Üstelik öncesinde yoktu. Kimse yaşasın istemem, hele hamilelikte çok çok zor. Manevraları bile yavaşça yapmak zorunda kaldılar.

Güzel anneler 14. Haftadayız

2 gündür rahim kasılmam oluyor. Bebiş karnımın sağ tarafına tepe gibi toplanıyor. Yamuluyor göbeğim. Normal mi bu kadar erken bunun olması?
canım benim nerelerdesin? çok uzun zamandır yazmadın merak ettim, mesaj attım ama görmedin sanırım iyisin değil mi?

Kızlar merhabalar bişey soracağım size, aranızda duphaston ve proluton kullananınız var mı? Doktorunuz herhangi bir yan etkiden bahsetti mi?

Ben de alıp beğendiklerimden attım sana canım. Bu tarz alt üst takım, tulum, battaniye vs başlıyorsun gerisi geliyor zaten. Düz zıbın da alırsın 3lü 5li yenidoğan için çok bişey almaya gerek yok sanırım. Ben 1 yaşlara bile geçtim ilk bebeğim ve aşırı özeniyorum İndirim gördükçe alıyorum büyükte olsa

Ayy hepsi çok güzel Sağlıkla giysin inşallah bebişiniz. Zor olmayacaksa isterim tabi.. Baya fikir vermiş oldunuz

Yaa hepsi çok güzel.. çok güzel fikir vermiş oldunuz kızlar teşekkür ederim düz zıbın dediğin böyle bir şey mi? Kıyafetlerin altına böyle bir şeyler mi giydirmeliyim birde uyku tulumu almışsın ya gece sadece uyku tulumu ile mi yatıracaksın? Bilemediğim için soruyorum

Eklentiler

• IMG_1808.jpeg
    44,2 KB · Görüntüleme: 53
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…