Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Toplanma hissi dönem dönem bende de oluyor ama benim şöyle o his oluyor sonra bebek hareket ediyor ona hazırlık gibi hissediyorum sanki bi çok kez oluyor ama kısa sürüyor benim çok üzerinde durmadım durmalimiyim bilemedim sen yazdıktan sonra 😬 tansiyonun düşmüş bence senin canım ayaklarını kaldırıp duvara doğru biraz dinlen bence 🧿🙏
Öyle yaptım canım anca kendime geldim şükür 🙏❤️ sen kontrol zamanı bi doktoruna sor istersen ama bisey yoktur inşallah merak etme 🌸

Çok geçmiş olsun bende de oldu bugün🥺 Hatta seninkine benziyor. Sebep aynı mı acaba. Sabah kalktığımda iyiydim. Bir - iki kez toplanma oldu. Çok sık değildi. Saat 3 gibi yemek yerken sol yanım hafif acımaya başladı. Uzanmaya gittim ama saatte 3-4 kez yalancı sancı geliyodu. Pencereleri falan kapattım çünkğ bu sıcakta bile üşüyordum. Hem terliyordum hem üşüyordum. Sebebini bir bulsam azalacaklar da doktorlar uğraşmadığı için sebebini tahminle bulmaya çalışıyorum🥲
Aynen canım valla yoruldum artık sebebi bisey demiyor ben çok sıkıldım bu durumdan enfeksiyonda yok 4 litre suda içiyorum ben anlamadım zehir oldu günler bana 😔 aynısını yaşamışsın gerçekten

Aynen canım valla yoruldum artık sebebi bisey demiyor ben çok sıkıldım bu durumdan enfeksiyonda yok 4 litre suda içiyorum ben anlamadım zehir oldu günler bana 😔 aynısını yaşamışsın gerçekten
acıkınca ya da hazımsızlıktan oluyor desem değil çünkü acıkınca kasılmalar oluyor ama üşümüyorum. Bazı günler soğuktan nefret ediyorum ve sık sık kasılıyorum. Kan vermiştim yarın doktora göstereceğim. İnşallah yaşadığımız önemli bi şey değildir moralini yüksek tutmaya çalış abla ❤️ Belki kansızlıktan oluyor çünkü bende de kansızlık var :KK43: Allah bebişlerimizi koruyacak inşallah. Sağlıklı valtinde doğacaklar inşallah

Benim göğüsler düzdü daha yeni hafif bi kıvrım oluşmuş🥲 Olsun düz olmasından iyidir. Ben de hiç sorun görmğyorum ama niye böyle kilo aldım demiyor da değilim. İnşallah şekerden değildir doktorum da ölçtürmedi ama eve şeker cihazı almıştım sık sık kontrol ederim artık. Sen kaç kiloydun önceden? Bence gebelere kilo çok yakışıyor😍
Ben 55.8 ile kaldım. Ben de şekere baktirmadim. Sorun görülmedi bazen 2 kilo alıp veriyorum sıcaklardan galiba ödem durumu mahvediyor beni. Göğüslerim aldı başını gitti :KK66: süt dolunca daha da agirlasacak biliyorum öbür gebeliklerimden Allah yardımcımiz olsun bu sıcakta 🥲

Ben 55.8 ile kaldım. Ben de şekere baktirmadim. Sorun görülmedi bazen 2 kilo alıp veriyorum sıcaklardan galiba ödem durumu mahvediyor beni. Göğüslerim aldı başını gitti :KK66: süt dolunca daha da agirlasacak biliyorum öbür gebeliklerimden Allah yardımcımiz olsun bu sıcakta 🥲
amin sağlıkla doğsunlar da sırt ağrısına da razıyım ağırlığa da 🥹

Bugün sürekli sertlesme ve toplanma yaşadım doktora gitmedim artık napcagmi sapıttım ilaçta alıyorum yarin sabah gitsem mi diye düşünüyorum. Gün icinde kac defa oluyor sizlerin? Birde duşa girdim yüzüme su gelince nefessiz kaldım zaten sabahtan bir nefes darlığı vardı sonra elim ayağım titremeye başladı boncuk boncuk ter döktüm ayaklarım soğudu buz kesti daha yeni kendime geliyorum bu nedir başına gelen var mı 😔
Geçmiş olsum canım yakın zamanda aynı şeyleri yaşadım. İdrar testi ver idrar yolu enfeksiyonu tetikleyebiliyor onun dışında magnezyum eksikliği tetikleyebiliyor ve de susuzluk. Benim doktorumun dedikleri bunlardı. Suyu arttırdım, saşe antibiyotik kullandım, magnezyumu 2ye çıkardık rahatladım. Bir de doktorum çok dondurma soğuk su tüketiyor musun diye sormuştu onlar da tetikliyor sanırım. Umarım sen de yakın zamanda şifanı bulursun 🙏🏼🙏🏼🌸

Bugün sürekli sertlesme ve toplanma yaşadım doktora gitmedim artık napcagmi sapıttım ilaçta alıyorum yarin sabah gitsem mi diye düşünüyorum. Gün icinde kac defa oluyor sizlerin? Birde duşa girdim yüzüme su gelince nefessiz kaldım zaten sabahtan bir nefes darlığı vardı sonra elim ayağım titremeye başladı boncuk boncuk ter döktüm ayaklarım soğudu buz kesti daha yeni kendime geliyorum bu nedir başına gelen var mı 😔
Bende gün için de yaşıyorum bazen 4 ya da fazlası. Ama bu olayı gördüğüm kadarıyla hepimiz yaşıyoruz bu haftalarda. Herkes yaşadığına göre normal bir olay bence. Biz fazla evham yapıyoruz. Doktorumda normal dedi

Bende gün için de yaşıyorum bazen 4 ya da fazlası. Ama bu olayı gördüğüm kadarıyla hepimiz yaşıyoruz bu haftalarda. Herkes yaşadığına göre normal bir olay bence. Biz fazla evham yapıyoruz. Doktorumda normal dedi
Benim erken donemde başladı ve rahim kisalmaya başladı hastanede yattım oyuzden tedirginim

Geçmiş olsum canım yakın zamanda aynı şeyleri yaşadım. İdrar testi ver idrar yolu enfeksiyonu tetikleyebiliyor onun dışında magnezyum eksikliği tetikleyebiliyor ve de susuzluk. Benim doktorumun dedikleri bunlardı. Suyu arttırdım, saşe antibiyotik kullandım, magnezyumu 2ye çıkardık rahatladım. Bir de doktorum çok dondurma soğuk su tüketiyor musun diye sormuştu onlar da tetikliyor sanırım. Umarım sen de yakın zamanda şifanı bulursun 🙏🏼🙏🏼🌸
Sanada geçmiş olsun canım benim 🌸🌸 amin inşallah 🤲❤️ benimde magnezyum günde 2 ye çıktı idrar yolu enfeksiyonu vardı ama baya oldu bitmiş ama haklısın suyu soğuk içtim bu aralar vede benim evim aşırı güneş alıyor 4 litre su içiyorum kendi su sisem var ama yinede terden bütün su gidiyor oda tetikliyor malesef 🙄

acıkınca ya da hazımsızlıktan oluyor desem değil çünkü acıkınca kasılmalar oluyor ama üşümüyorum. Bazı günler soğuktan nefret ediyorum ve sık sık kasılıyorum. Kan vermiştim yarın doktora göstereceğim. İnşallah yaşadığımız önemli bi şey değildir moralini yüksek tutmaya çalış abla ❤️ Belki kansızlıktan oluyor çünkü bende de kansızlık var :KK43: Allah bebişlerimizi koruyacak inşallah. Sağlıklı valtinde doğacaklar inşallah
Amin canım inşallah 🤲❤️ yarın güzel haberlerle gel 🌸

Benim de gün içinde sık sık oluyor. Bazı günler çok fazla oluyor ve o esnada bebeğin aşağı baskı yaptığını hissediyorum. Doktor da ultrasona bakıp baskı var demişti. Diğer günler günde 10 kez oluyor ama baskı çok hissetmiyorum. 36. haftaya kadar dayansam yine yeter 🥹 Hangi haftada doğum olmuştu ilk gebelikte? Bu kez adalat kullanıyor musun? Şu an böbreklerim ağırmıyor diye daha iyiyim ama ağrılarım başlarsa yine gidip dediğin o ilacı soracağım. Fakat dediğim gibi sancı durdurucu serum bile kasılmaları dindirmedi sancıyı bebeğe bağlamadılar :KK43: Tek bildiğim karnımın hep sertleştiği
36 da doğum yaptım, 32 den itibaren hep yattım. Sadece tuvalete gittim. Nidilat kullandım kısa süre sonra adalata devam ettim. Suyum geldi 36 da doğuma alındım.
Şimdi adalat kullanmıyorum doktora gidicez bakıcaz duruma göre kasılmalarım çok fazla yok ama 30 dan sonra başlar kesin☹️ aynen öyle 36 ya kadar dayansak yeter

Kasilmalaraniz nasıl oluyordu rica etsem tarif edermisiniz? Kaçıncı hafta doğum yaptınız?
36 ya kadar zor dayandım ilaçlarla.
Full yattım. Kasılmalar oldugunda karnınız çok sertleşir sanki bebek bir yere toplanıp sıkışmış gibi hissedersiniz. Bu 30 saniyeden 1 dakikaya yakın sürer tekrar eder gün içinde sürekli. Taş gibi olur karnınız kasıldığında. Ben bunu normal sanıyordum meğersem normal değilmiş

Sanada geçmiş olsun canım benim 🌸🌸 amin inşallah 🤲❤️ benimde magnezyum günde 2 ye çıktı idrar yolu enfeksiyonu vardı ama baya oldu bitmiş ama haklısın suyu soğuk içtim bu aralar vede benim evim aşırı güneş alıyor 4 litre su içiyorum kendi su sisem var ama yinede terden bütün su gidiyor oda tetikliyor malesef 🙄
Evet ben de en az 3 litre su içiyorum diye kendimi savunduğumda ne kadar terliyorsun peki dedi doktorum 🙈🙈 İdrar rengimizin normal su rengine çok yakın berraklıkta olması gerekiyormuş. Günde 3 5 defa tekrarlayan kasılmalar zaten herkesde oluyor onlar rahatsız edici değil ama sürekli olduğunda ve sancı yaptığında ciddi anlamda tüm hayatını etkileyebiliyor. Umarım doğuma kadar bir daha yaşamam o geceleri 😅🙏🏼🥰

Kızlar dün şeker yüklemesi yaptırdım açlık 92 1. Saat 167 2. Saat 165 cikti doktor sinirdasin dikkat et dedi sadece ama burda yapanlara bakınca yüksek geldi değerler

X