Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    162
Hanımlar sizinde karnınızın sert oluyor mu yemek yedikten sonra bebek yukarı doru cıkınca taş gibi oluyo bazende bir tarafı yükseliyor kafası yada poposu top gibi oluyo içerden pıt pıt attığını hissediyorum. ilk oğlumda karnım geç cıkmıştı bu ise erken cıkmasından kaynaklı mı sertleşmesi

Hanımlar sizinde karnınızın sert oluyor mu yemek yedikten sonra bebek yukarı doru cıkınca taş gibi oluyo bazende bir tarafı yükseliyor kafası yada poposu top gibi oluyo içerden pıt pıt attığını hissediyorum. ilk oğlumda karnım geç cıkmıştı bu ise erken cıkmasından kaynaklı mı sertleşmesi
Ben sık sık karnım setlesiyor bebek icerden ittiriyormus gibi tas gibi oluyor 15 20 sn sonra duzeliyor

Popo değil o işte rahim.
Ben sık sık karnım setlesiyor bebek icerden ittiriyormus gibi tas gibi oluyor 15 20 sn sonra duzeliyor
Bu his de aynı şekilde rahim. Geçen gün saygidegermisafirler saygidegermisafirler ile konuşuyorduk çoğu kişi onun kasılma olduğunu bile anlamıyor. Aslında olması normal ama bende ve onda çok sık oluyor maalesef. Rahim kendine yer açıyor sakın endişelenmeyin. Aşırı olması ise rahim ağzını kısaltabiliyor :KK43: Bugün en az 12 kere hissettim. Bazıları çok kısa ve küçüktü onları da sayıyorum. 3 kere falan da bayağı sertleşti. Doktor yine enfeksiyona bağladı progesteron yazdı. Rahim ağzım başta iyiydi, 14. haftada 51 mm olarak ölçmüştü doktorum. "Canavar gibi" demişti 😅 Sonra 22-23 haftada perinatolog 38 mm dedi. Bugün dpktor karından bakarken rahim ağzın kısa dedi ödüm koptu. Sonra alttan bakıp normal dedi mm sormadım ama işte o kasılmalar bebek aşağıdaysa etki ediyor 🥲 Normalde onların olması lazım hem rahmin genişlemesi için hem de doğuma hazırlık için şart. Ama saatte 4ten fazla olursa doktorunuza yazın diyorlar

Benimde öyle sanki cıkacakmış gibi taş kesiliyo gögsüme kadar cıkıyo iş yaparken gece yatmaya yakın hiç rahat vermiyo hareketlenmeleri sıklaştı başka bişi olmasında
Hiç deme ya nefesimi kesiyor :/ Midem bulanıyor nefes alamıyorum. Braxton hicks kasılmaları bu haftalarda başlar zaten. Başlayınca ayaktaysan otur, oturuyorsan kalk. Ilık duş veya su içmek de iyi geliyormuş. Benimki genelde idrara sıkışınca oluyor. Başlaması çok normal ama benimki çok erken başladı ve çok sık oluyor ondan tedirginim🥲

Popo değil o işte rahim.

Bu his de aynı şekilde rahim. Geçen gün saygidegermisafirler saygidegermisafirler ile konuşuyorduk çoğu kişi onun kasılma olduğunu bile anlamıyor. Aslında olması normal ama bende ve onda çok sık oluyor maalesef. Rahim kendine yer açıyor sakın endişelenmeyin. Aşırı olması ise rahim ağzını kısaltabiliyor :KK43: Bugün en az 12 kere hissettim. Bazıları çok kısa ve küçüktü onları da sayıyorum. 3 kere falan da bayağı sertleşti. Doktor yine enfeksiyona bağladı progesteron yazdı. Rahim ağzım başta iyiydi, 14. haftada 51 mm olarak ölçmüştü doktorum. "Canavar gibi" demişti 😅 Sonra 22-23 haftada perinatolog 38 mm dedi. Bugün dpktor karından bakarken rahim ağzın kısa dedi ödüm koptu. Sonra alttan bakıp normal dedi mm sormadım ama işte o kasılmalar bebek aşağıdaysa etki ediyor 🥲 Normalde onların olması lazım hem rahmin genişlemesi için hem de doğuma hazırlık için şart. Ama saatte 4ten fazla olursa doktorunuza yazın diyorlar
Ya ben onlarii bebis hareketi saniyordum hep ya. Bende de baya sık olmaya basladi yarin kontrolum var insallah rahim agzi kisalmamistir

Benimde öyle sanki cıkacakmış gibi taş kesiliyo gögsüme kadar cıkıyo iş yaparken gece yatmaya yakın hiç rahat vermiyo hareketlenmeleri sıklaştı başka bişi olmasında
Ya ben onlari bebis hareketi saniyorum ama kasilma deniyor korktum valla bende baya sık olmaya basladi cunku o sertlesmeler

Ya ben onlarii bebis hareketi saniyordum hep ya. Bende de baya sık olmaya basladi yarin kontrolum var insallah rahim agzi kisalmamistir
kolay kolay kısalmaz hiç korkma 🤍 benim bebek baş aşağı durmuş eahim ağzına değiyor kafası o yüzden kasılmalar rahim ağzını ittiriyor. İnşallah baskı yapmayı bırakır biraz yukarı çıkarır. Genelde 30. haftalarda başlıyor braxton hicks ama birçok kadında 23te falan başlıyor. Yani hiç sorun değil. Sık olmasını doktora söyle ama. Bende 17den beri var o yğzden endişeliyim galiba böbrek yüzünden oluyor benimki :KK43:

kolay kolay kısalmaz hiç korkma 🤍 benim bebek baş aşağı durmuş eahim ağzına değiyor kafası o yüzden kasılmalar rahim ağzını ittiriyor. İnşallah baskı yapmayı bırakır biraz yukarı çıkarır. Genelde 30. haftalarda başlıyor braxton hicks ama birçok kadında 23te falan başlıyor. Yani hiç sorun değil. Sık olmasını doktora söyle ama. Bende 17den beri var o yğzden endişeliyim galiba böbrek yüzünden oluyor benimki :KK43:
Bende de uzun zamandir var yarın kontrolum var doktora soracagim bakalim. Agri vs olmuyor ama midem kasiliyor gibi oluyor o an

Bende de uzun zamandir var yarın kontrolum var doktora soracagim bakalim. Agri vs olmuyor ama midem kasiliyor gibi oluyor o an
yalancı sancıda ağrı olmaz benim de nefesimi kesiyor midemi değişik yapıyor. Bebeğin aşağıya baskı yaptığını hissediyor musun? Bebek baskı yapmıyorsa sorun olmaz tedirgin olma. Hele ki incr yapılıysan rahim bebeğe yer açabilmek için bolca çalışır

Kızlar ben bugün pilatese gittim. Eve geldim yemek yedim/ karpuz yedim. Karnımın sağ orta tarafında 10-15 saniye boyunca tepinme gibi hareket oldu: bebek hareketi olduğunu düşünüyorum ama daha önce hareketler hep aralıklı ve anlıktı. Bu sefer olduğu yerde tepinme gibi uzun sürdü. Bi tedirgin oldum. Normal bişey mi anlamadım. Sizde oluyor mu uzun hareket hisleri. 22 haftalığım tam bugün

Popo değil o işte rahim.

Size bunun bebek hareketi değil de kasılma olduğunu doktor mu söyledi yoksa şu ebeler grubunda mı söylediler?

Kızlar ben bugün pilatese gittim. Eve geldim yemek yedim/ karpuz yedim. Karnımın sağ orta tarafında 10-15 saniye boyunca tepinme gibi hareket oldu: bebek hareketi olduğunu düşünüyorum ama daha önce hareketler hep aralıklı ve anlıktı. Bu sefer olduğu yerde tepinme gibi uzun sürdü. Bi tedirgin oldum. Normal bişey mi anlamadım. Sizde oluyor mu uzun hareket hisleri. 22 haftalığım tam bugün
Karpuz enerji vermiş kaslarını çalıştırmış bebeğiniz ne güzel. Bu haftadan sonra artık hep hissedersiniz.

Benimki de tepiniyor 😂😂 hatta blender, saç kurutma makinesi çalışınca, dyson çalışınca da sanırım ürküyor yine tepiniyor 😂😂

Size bunun bebek hareketi değil de kasılma olduğunu doktor mu söyledi yoksa şu ebeler grubunda mı söylediler?
Bu konuyu daha önce de burada da konuşmuştuk ve doktorumun söylediğini belirtmiştim. Sadece bazı doktorlar "olabilir" diyor ama bazıları "henüz erken" diyor. Tecrübeli anneler o hissi bilir zaten. Sonlara doğru sık sık olurmuş. Ben de bilmiyordum bebek içimde dönüyor falan sanıyordum. Şu resimdeki gibi oluyordu karnım. Sonra bi ara sancılarım var diye acile gittim. Ultrasonda kasılman var karnın taş gibi dediler. Tam o sırada o bahsettiğim his vardı. Sonra çevremdeki tecrübeli annelere sordum hepsi de tarif etti. Doktoruma kasılma şikayetleriyle gittim şu an bi şey yok dedi. Tam kalkarken yine taş gibi oldu karnım nefesim kesildi. Tekrar muayene perdesinin arkasına çağırdım. Karnıma dokundu. "Evet kasılma, devam ederse söyle." dedi. Siz de araştırabilirsiniz. Benim ayaktayken karnım zaten sert onu artık normal ksrşılıyorum. Ama o yalancı sancı dediğim şey olunca uzanırken bile tepecik oluşuyor ve bu tepecik taş gibi sert oluyor. Ne zaman enfeksiyonum veya böbrek şikayetlerim artsa gün içinde sık sıl oluyor. İlişki esnasında da oluyordu diye doktor ilişkiyi yasakladı. Magnezyumu değiştirdi. O doktoruma son gittiğimde karnım yine taş gibiydi mutlaka magnezyuma ve progestana devam etmemi söyledi. Yani uydurduğum bi şey değil bu. Bazı gebeler çok erkenden hissedebiliyor. Son haftalara kadar sık sık olmaması lazım. Zaten o his geldiğinde anlıyorum karnıma bakmama gerek yok. Karnım tuhaflaşıyor, nefesim daralıyor ve midem değişik oluyor. Ablam da aynısını erkenden yaşıyordu.

Eklentiler

• IMG_1981.jpeg
    IMG_1981.jpeg
    36,4 KB · Görüntüleme: 72
Bu da mesela braxton hicks. Zaten o esnada dokunduğunda o kadar sert ki rahim. Bu sertleşmeler kasılma olarak adlandırılıyor işte

Eklentiler

• IMG_1982.jpeg
    IMG_1982.jpeg
    84,9 KB · Görüntüleme: 68
X