Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Merhabalar, ben tetanoz aşısını ilk gebeliğimde 2 doz yaptırdım sonrasında da belirtilen aralıklarla 5 doza tamamladığım için 10 senelik koruması olduğundan bu gebeliğimde yapılmasına gerek görülmedi. İlk gebeliğinizse ve sonrasında da çocuk düşünüyorsanız aklınızda bulunsun diye yazmak istedim. Birnde sistemde bazen aşıların tamamı gözükmeyebiliyor verilen aşı kartını da saklayın 😃

Merhabalar msjlari okuyunca gördüm de rahim uzunluğu servikal uzunluk mu demek oluyor.21.haftadaki detaylı ultrason sonuclarima bı bakaym dedim servikal uzunluk 39.3 mm yaziyor.Suanda 24.haftadaym normal sanrm doktor hiç bu konuda bsey soylemedi

Merhabalar msjlari okuyunca gördüm de rahim uzunluğu servikal uzunluk mu demek oluyor.21.haftadaki detaylı ultrason sonuclarima bı bakaym dedim servikal uzunluk 39.3 mm yaziyor.Suanda 24.haftadaym normal sanrm doktor hiç bu konuda bsey soylemedi
Evet rahim uzunluğu ve servikal uzunluk aynı şey. Değeriniz çok çok iyi korkulucak birşey yok.

Regenesis max kullanıyorum multivitamin olarak. Omega3 içeriyor. Diyetisyenim hatta içindeki değeri az buldu. Venatura d vitamini kullanıyorum bir damla. Bacağıma kramp girmesi yaşadığım için magnezyumada başladım. Magnesium diasporal kullanıyorum. Onun dışında bebeğin kilosu az olunca doktor solgarın l-arginin takviyesini yazdı o da vücuttaki kan akışım proteinim iyi olsun diye sanırım. Kan sulandırıcılarımı kullanıyorum bide. Sürekli bi ilaç hatırlatması var telefonumda 😁
Ben de regenesis kullanıyorum kokusu bazen midemi bulandırıyor ama 😅 osteocare ve d vit damlası kullanıyorum bir de

Ayy kızlar selam bayadır yoktum ev taşıma işleri bayram falan ki hala taşınamadım ayrı bir konuda bugün bebeğim bize bir sürpriz yaptııı 😁 23+1 haftalığız bugün ve bu zamana kadar cinsiyeti tam göstermemişti ama doktorumuz hep %80 hatta %90 kız diyordu meğerse oğlum olacakmış 🥹 bugün beyefendi sonunda tam net gösterdi hatta doktor resimle kanıtladı 🤭🤣 biz kız diye girmiştik ama pembe kalbimiz mavi olacakmış 💙 kediannesibiri kediannesibiri 🤭🥹

Kızlar bir de sizin bebek hareketleri nasıl yani ne sıklıkta hissediyorsunuz? Ben gun icinde, gece ne zaman elimi koysam bir hareket, bu cocuk ne zaman uyuyor anlamadim:) Daha once tecrube etmis olanlar varsa bebeginiz dogunca nasildi, cok mu hareketli😂?
Benimki de öyle ama anne karnındaki hareketle doğduktan sonranın hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum:)

Biraz rahatlar mısınız bilmiyorum ama benim de en son kontrolde 40lı bir şeylerdi. 2 hafta oluyor. Dün tekrar gittim 30 lu bir şeyler olmuş doktora sordum dedi rahim ağzıyla ilgili sıkıntı yok. Yanlış hatırlamıyorlarsam 36-37 falan dedi. Ben de düşmüş diye düşündüm endişelendim ama doktor sıkıntı yok dedi. Bu farklı bir doktordu il dışında olduğum için kendi doktoruma gidemedim. Cihazlar da farkettiriyordur ama sonuçta bende de kısalma var.
Ya demekki değişken bisey bol su ve istirahatle uyuyanları okudum bende şimdi çok su içmeye çalışıyorum sizde öyle yapın. Kasilmaniz oldu mu sizin?

Ya benim de kısalıyor ama şu andan itibaren önlem alırlarsa seninki hâlâ normal sınırlsrda. Ben de bugün ölçtüreceğim inşallah çok kısalmamıştır :KK43: Bi gebeler grubundan bahsediyordum orada kasılmalarımı anlatınca bi abla özelden mesaj attı. 18. haftadan beri kasılmaları oluyormuş. Doktor bi ilaç vermiş. O ilaçla azalmış. 35. haftada ilaç bitmiş. Eşi şehirde değilmiş 2 gün sonra gelip alırım demiş. Eşi gelmeden kasılmalar yüzünden suyu gelmiş. O ilacı bi soracağım doktora. Zaten kendi doktorumdan başka doktora randevu aldım. Bir bakiym ne diyor sana da haber veririm mutlaka
Sorunca haber verirsen sevinirim canım.tesekkur ederim ❤️ gittin mi kontrole bakcaklar demiştin bugün?

Dün buna benzer bi soru bende sormuştum canım, sağ tarafıma ağrı girip çıktı akşama kadar da bikaç kez tekrarladı doktorum idrar da bi sıkıntı var mı dedi yanma koku gibi.. öyle de bi şikayetim yok dinlenince geçiyorsa kendini gözlemle dedi cumartesi randevum var benimde
Bence cereyanda kalmış olabiliriz, ben de idrarı takip ettim ama herhangi bir sıkıntı yok. Kontrolüm salıydı biz de cumartesiye çektik 🤦🏼‍♀️

Sorunca haber verirsen sevinirim canım.tesekkur ederim ❤️ gittin mi kontrole bakcaklar demiştin bugün?
Gittim abla. ilacın ismi nidicard. Yeni doktoruma sordum şu an gerek görmüyorum dedi. Önce değerlerine baktır dedi kan istedi. Yine gidince değerlerde sorun varsa onları önce düzeltecekmiş. Yüzüme baktı d vitaminini ağzına çekmen lazım bir iki damlayla düzelecek gibi durmuyor dedi. Rahim ağzı kısa görünüyorür dedi başta. Çok korktum. Sonra vajinal ultrason yapacağım dedi. Alttan bakınca rahim ağzı normal ama bebek baskı yapıyor dedi :KK43: Böbrek genişlemesi de varmış. Bol bol dinlen dedi. Kan verir vermez gideceğim baskı devam ediyorsa ilacı isteyeceğim. Sen de ilacı bi araştır ve doktoruna söyle istiyosan.

Gittim abla. ilacın ismi nidicard. Yeni doktoruma sordum şu an gerek görmüyorum dedi. Önce değerlerine baktır dedi kan istedi. Yine gidince değerlerde sorun varsa onları önce düzeltecekmiş. Yüzüme baktı d vitaminini ağzına çekmen lazım bir iki damlayla düzelecek gibi durmuyor dedi. Rahim ağzı kısa görünüyorür dedi başta. Çok korktum. Sonra vajinal ultrason yapacağım dedi. Alttan bakınca rahim ağzı normal ama bebek baskı yapıyor dedi :KK43: Böbrek genişlemesi de varmış. Bol bol dinlen dedi. Kan verir vermez gideceğim baskı devam ediyorsa ilacı isteyeceğim. Sen de ilacı bi araştır ve doktoruna söyle istiyosan.
Rahim agzi kaç çıktı canım söylemedi mi? Evet nidicard biliyorum kasılma önleyici. Allahnizin verirse 3 hafta sonra kontrolüm var ozaman tekrar değerlendirir sanirim sorarim bende teşekkür ederim 🌸 bebeğin bas asagi mi duruyor benimde hep basinc gibi biseu oluyor ama doktorum bas asagida olduğu için dedi başka bisey demedi. Progestan filan vermedi mi hiç?

Rahim agzi kaç çıktı canım söylemedi mi? Evet nidicard biliyorum kasılma önleyici. Allahnizin verirse 3 hafta sonra kontrolüm var ozaman tekrar değerlendirir sanirim sorarim bende teşekkür ederim 🌸 bebeğin bas asagi mi duruyor benimde hep basinc gibi biseu oluyor ama doktorum bas asagida olduğu için dedi başka bisey demedi. Progestan filan vermedi mi hiç?
Progestan zaten kullanıyorum fitil olarak. İki iğne yazmış değişik bi progesteron. 2 hafta içinde tekrar gel dedi ondan az yazdı galiba. Sonuçları alıp gideceğim yanına. Gidince rahim ağzının boyunu da sorarım. Karından 3 kere ölçtü yüzünden ters bi şeyler ferk ettim zaten sonra kısa duruyor deyince çok korktum. Vajinadan normal dedi korkudan boyunu sormayı unuttum :KK43: Bebeğin başı baskı yaptığı için karından kısa görünmüş. Baş aşağı durmaları normal zaten ama baskı yapmaması güzel olurdu 🥹 Baskı yaptıkça her kasılmada rahim ağzını etkiliyor. Bir aydır hep altta baskı hissediyorum. Kaç kere doktora gittiğimi bile saymadım. Önceki doktorum telaşlandırmamak için böyle şeyleri hiç söylemez ama o da karnıma bakınca: "magnezyumu ve progestanı kullanıyosun değil mi?" demişti. Aslında annem ve ablam da bebekleri çok aşağıda taşıyor hatta anneme bir ebe gelirmiş arada masajla bebeği yukarı itermiş. Acaba bilen biri yapsa işe yarar mı 🥲 2 hafta içinde tekrar gideceğim hâlâ baskı varsa o kasılma önleyici ilacı isteyeceğim

X