Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Bi yan etkisi oldu mu peki ? Ben daha olmadım da yarın kontrolüm doktora tekrar soracağım tek doz demişti olmak istemiyorum ama emin de olamadım
Ben de yan etkilerden korkuyorum. Herkesin su gibi içtiği ilaçlar birilerinde ağır yan etki yapabiliyor. Nasıl emin olabilirim :KK43:

Şeker testini benim doktorum sıvı içirmeden sadece günlük kahvaltımın ardından yaptırıcak. Ben başka ülkedeyim ve normalde de türkiyedeki gibi yapılıyor burda da o test ama benim doktorum mantıklı bulmuyor o yöntemi. Burada epey de ünlü bir profesör o yüzden güveniyorum.

Kızlar şeker yüklemesi ile ilgili konuşuyorsunuz sanırım geçen gittiğimde (3 Haziran ) doktor bana normal tok karna glukoz testi falan yaptı ama tok karna yani o şekerli içecekten içmeden. 1 temmuzda randevum var doktora 26 haftalık olacağım aç ya da tok mu gelmeliyim dedim. Farketmez yazmış galiba bana yapmayacak o testi anlamadım ki niye.
Aç karnına ve tok karnına mı baktı kan değerine canım ? Bana da bir açlık kan şekerime baktı sonra kahvaltı yap gel 1 saat sonra dedi tokluk kan şekerine baktı değerler iyi gerek yok şeker yüklemesine dedi :)

Kızlar ben de 21+2 deyim şuan. Sizler hangi ilaç ve takviyeleri kullanıyorsunuz? Mesela b12 kullanan var mı aranızda? Benim kullandığım multivitaminin içerisinde folik asit de varmış acaba kötü bir yan etkisi olur mu, doktor verdi sonuçta

Kızlar ben de 21+2 deyim şuan. Sizler hangi ilaç ve takviyeleri kullanıyorsunuz? Mesela b12 kullanan var mı aranızda? Benim kullandığım multivitaminin içerisinde folik asit de varmış acaba kötü bir yan etkisi olur mu, doktor verdi sonuçta
niye olsun ki bazı doktorlar sona kadar folik asit kullandırıyor

İyi geceler kızlar, az önce sağ tarafımda şiddetli bir ağrı ile uyandım. Ağrı önce böbrekte olunca enfeksiyon sandım yine ama ağrı sonrasında, sağ kaburga, karın ve sağ bacağıma vurdu. Şu an 26+1’deyim. Doktoruma yazdım ama muhtemelen saat geç olduğu için cevap veremedi, ben de bu saate aramak istemedim. Ağrı beni öldürecek gibiydi ama parol aldım 10 dakika sonra hemen geçti. Bebiş şu an hareket ediyor, tekme atıyor. Bu ağrılar neden olabilir ki? İnternette bebek büyüdüğü için bu ve benzeri ağrılar olabilir yazmış. Benim gibi olan var mı acaba?
Dün buna benzer bi soru bende sormuştum canım, sağ tarafıma ağrı girip çıktı akşama kadar da bikaç kez tekrarladı doktorum idrar da bi sıkıntı var mı dedi yanma koku gibi.. öyle de bi şikayetim yok dinlenince geçiyorsa kendini gözlemle dedi cumartesi randevum var benimde

X