Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Elele baby bonte 6in1 park yatak siparişi verdim birkaç gün önce. Yarın kargoya verirler diye umut ediyorum. Alacaklar vardı, aldınız mı? Nasıl? Kargoya zamanında veriyorlar mı?
Bende ayni modeli aldim cok hizli teslim ettiler, genelde icindeki pelus oyuncaklarin eksik oldugu yazilmis forumlarda ama bende hic sknti sorun olmadi. Suan icin cok memnunum. Annem bile bebk icin cok genis ve rahat gorunuyor dedi
Sadece yaninda yedige ettikleri yatak cok icin ben onun icin ek yatak ayarladim.

Peki kramplar için magnezyumun hangi formuydu? Magnezyum sitrat sanırım nette öyle çıktı. Doktoruma yazsam mı başlıyım mı diye acaba
benim kasılmalar geçmediği için doktor bana dört bileşenli magnezyum verdi. Magnefect diye geçiyor. Bi gebeler grubundayım ordaki ebeler saf magnezyum formu olan "ingiliz tuzu"nu öneriyor. O tuz galiba saf magnezyum sitrattan oluşuyor. Hap içmekte zorlandığını söylemiştin. O tuzdan alıp her gün bir çay kaşığı bir bardak suya karıştırıp içebilirsin. Ama kasılma şikayetlerin falan çok yoksa direkt magnorm al doktor onu yazar zaten

Şimdiden kaburgalarım acıyor ama her şey yolunda gitsin de razıyım🥹 Hepimiz vaktinde ve sağ salim kucağımıza alırız inşaklah
IMG_1673.jpeg

benim kasılmalar geçmediği için doktor bana dört bileşenli magnezyum verdi. Magnefect diye geçiyor. Bi gebeler grubundayım ordaki ebeler saf magnezyum formu olan "ingiliz tuzu"nu öneriyor. O tuz galiba saf magnezyum sitrattan oluşuyor. Hap içmekte zorlandığını söylemiştin. O tuzdan alıp her gün bir çay kaşığı bir bardak suya karıştırıp içebilirsin. Ama kasılma şikayetlerin falan çok yoksa direkt magnorm al doktor onu yazar zaten
Evet hap içemiyorum. Mag4 önermiş ama içemeyeceğimi söyledim. Magnorm, diasporal hepsi olur dedi. Mag4 le magnorm eşdeğer değil gibi anlamadım ya. Magnorm bi işe yaramıyormuş gibi geliyor bana

Evet hap içemiyorum. Mag4 önermiş ama içemeyeceğimi söyledim. Magnorm, diasporal hepsi olur dedi. Mag4 le magnorm eşdeğer değil gibi anlamadım ya. Magnorm bi işe yaramıyormuş gibi geliyor bana
Doktorum bana magnesium quatro önerdi, hap değil çiğnenebilir emilebilir tablet. Magnezyumun 4 çeşidi var içinde

İyi akşamlar herkese
Kızlar alışverişler ne durumda neler aldınız ?

Malum alınacak listeleri çoook uzun Allah kolaylık bol kazanç versin hepimize paramız bereketli olsun yoksa bu işler zor valla 😅
Selamlar ☺️🌸

Ben alışverişe ilk evlendiğim yıllarda hatta belki nişanlılık zamanında başlamış olabilirim. Aynı durumu evlenirken de yapmıştım, uzun süre kullanılmış denenmiş ve kaliteli olduğundan emin olduğum eksiklerimi çok önceden tamamlamıştım, çok faydasını gördüm. Şimdi bebek için aldıklarımdaki fiyat farkına bakınca inanamıyorum. Trendyol üzerinde bulabildiğim satın almış olduğum ürünleri bir koleksiyonda topluyorum. Linki bu şekilde: https://www.trendyol.com/koleksiyonlar/athenam-k-cfd558c6-1e71-43ac-bce6-047fdfc97d38

Yanı sıra bebek arabası, oto koltuğu ve pusetler için aşağıdaki ürünleri satın aldık. Bunları da bir kasım indirimde sipariş etmiştik.

Oto Koltuğu:

Bebek Arabası:

Puset:

Aparatları:

Tüm bunların yanı sıra, zamanla ağırlaşacağımı da düşünerek ve temmuz başında İkea'ya zam geleceğini de duyduktan sonra bayram tatilinde evde kalarak bebeğimizin odasını düzenlemeye karar verdik. Uzun süre kullanabileceği ve kullanışlı bir şeyler istiyordum. Kiracı olduğumuz için de demonte edilebilir olması önemliydi. PAX serisinin dolap sistemlerinden de çok memnun kalmıştık. Hal böyle olunca dolabımızı Ikea'dan ihtiyacımıza yönelik tasarlayarak satın aldık. Yanı sıra mağazaya gidene değin Hemnes serisinin büyük şifonyeri konusunda çok kararlıydım. Ancak mağazada inceledikten sonra çekmecelerde stoperlerin olmadığını gördük. IDANAS serisinin yine büyük şifonyerini aldık. Şimdilik oda çok içimize sinecek şekilde oldu, Chiconun beşiğini koyduğumuz alana park yatağını yanımızdan ayırdıktan sonra koyacağız. İlk kızımız beşiği denedi bile :)

Umuyorum herkes bu süreci gönlüne göre ve bereketle geçirir. Hepimizin sağlıklı bebişleri, güzel telaşlı hazırlanmaları olsun
1719234462208.png

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.19.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.19.jpeg
    132,9 KB · Görüntüleme: 90
  • WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.20.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.20.jpeg
    100,3 KB · Görüntüleme: 92
  • WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.21.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.21.jpeg
    119,4 KB · Görüntüleme: 90
  • WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.24.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.24.jpeg
    118,7 KB · Görüntüleme: 89
  • WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.20 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.20 (1).jpeg
    97,4 KB · Görüntüleme: 84
  • WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.25.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-24 at 16.05.25.jpeg
    84,8 KB · Görüntüleme: 88
Kızlar oğlumun ismi Akif olacaktı ama ben bu aralar Esat ismini de düşünüyorum. Akif Esat olursa fesat kelimesi oluşuyor 😄 Esat Akif te uyumlu değil gibi. Esatin yanına isim önerebilirmisimiz 🥰
İlla çift mi istiyorsun sadece Esat da güzel Akif de. Ama ikisi arasında Akif derim . 🙃Ben de Ali Ege düşünüyorum 🤩

İlla çift mi istiyorsun sadece Esat da güzel Akif de. Ama ikisi arasında Akif derim . 🙃Ben de Ali Ege düşünüyorum 🤩
Ali Ege'de çok güzel bir isim. Aslında ben illa iki isim istemiyorum ama eşim ilk oğlanın iki ismi var bunada haksızlık olmasın diyo. Sanki miras bölüyoruz, niye haksızlık olacaksa 🤣

Yarın kontrolüm var ama benim bebek oynasa karnım kasiliyor sancı oluyo korkuyorum ne duycam DİE düşünmekten stresten ishal oldum ayıptır söylemesi 🙄 off
Ya içini rahat tut benim de kasılmalarım var aslında birçok gebenin var bazıları onun kasılma olduğunu bile anlamıyor. Bebek hareketleri sanıyorlar, mide kasılması sanıyorlar veya fark etmiyorlar. Bazıları ise gerçekten kasılmaları geç hissediyor. Ama araştırabilirsin 16. haftadan sonra başlaması normal. Anneden anneye değişir lütfen çok takma kafana. Yabancıların sayfalarına bakıyorum çoğu kasılmaların farkında ve cidden erken haftalardan beri hissettiklerini aöylüyorlar. Kasılmaları, karın kramplarını çok düşünme adet sancısı bile bazen normal çok olursa doktora gidersin❤️

Kızlar oğlumun ismi Akif olacaktı ama ben bu aralar Esat ismini de düşünüyorum. Akif Esat olursa fesat kelimesi oluşuyor 😄 Esat Akif te uyumlu değil gibi. Esatin yanına isim önerebilirmisimiz 🥰
O fesatı nasıl fark ettin😂 Ya ben de erkek olsa akif diye tutturmuştum ama sonradan eşimin akif diye akrabası olduğundan bıraktım. Bence çok güzel isim. Esad aslan demek galiba yanına daha mülayim bir isim tercih edebilirsin yoksa çocuğun evi yıkar😅 Sen esat deyince aklıma direkt beşşar esad geldiğinden öneremiyorum djhdjd ama mülayim bir isim yanına güzel olur bence

Bence de işe yaramıyor hatta beni kötü yapmıştı. O ingiliz tuzunu trendyoldan aldım ama henüz denemedim. Ayaklarını onunla yıkasan şişliğe falan da iyi geliyormuş ama berrawst berrawst in önerdiği bana da öok mantıklı geldi

Bende yaramadı magnimore aldım iyi geldi snra kramplar başlayınca b6 vitamini ekledi iyisi geldi kramplara geçti ama yinede sabahlari ayaklarımi çok esnetirsem kramp girer gibi oluyor

O fesatı nasıl fark ettin😂 Ya ben de erkek olsa akif diye tutturmuştum ama sonradan eşimin akif diye akrabası olduğundan bıraktım. Bence çok güzel isim. Esad aslan demek galiba yanına daha mülayim bir isim tercih edebilirsin yoksa çocuğun evi yıkar😅 Sen esat deyince aklıma direkt beşşar esad geldiğinden öneremiyorum djhdjd ama mülayim bir isim yanına güzel olur bence
Bende Beşar Esadtan dolayı biraz tereddüt ediyorum aslında. Birde yurtdışında yaşıyoruz, burda daha sıkıntılı sanki 🥲 mahir isminide çok seviyorum ama eşim beğenmiyor, ben akiften devam edeyim en iyisi ☺️

Selamlar ☺️🌸

Ben alışverişe ilk evlendiğim yıllarda hatta belki nişanlılık zamanında başlamış olabilirim. Aynı durumu evlenirken de yapmıştım, uzun süre kullanılmış denenmiş ve kaliteli olduğundan emin olduğum eksiklerimi çok önceden tamamlamıştım, çok faydasını gördüm. Şimdi bebek için aldıklarımdaki fiyat farkına bakınca inanamıyorum. Trendyol üzerinde bulabildiğim satın almış olduğum ürünleri bir koleksiyonda topluyorum. Linki bu şekilde: https://www.trendyol.com/koleksiyonlar/athenam-k-cfd558c6-1e71-43ac-bce6-047fdfc97d38

Yanı sıra bebek arabası, oto koltuğu ve pusetler için aşağıdaki ürünleri satın aldık. Bunları da bir kasım indirimde sipariş etmiştik.

Oto Koltuğu:

Bebek Arabası:

Puset:

Aparatları:

Tüm bunların yanı sıra, zamanla ağırlaşacağımı da düşünerek ve temmuz başında İkea'ya zam geleceğini de duyduktan sonra bayram tatilinde evde kalarak bebeğimizin odasını düzenlemeye karar verdik. Uzun süre kullanabileceği ve kullanışlı bir şeyler istiyordum. Kiracı olduğumuz için de demonte edilebilir olması önemliydi. PAX serisinin dolap sistemlerinden de çok memnun kalmıştık. Hal böyle olunca dolabımızı Ikea'dan ihtiyacımıza yönelik tasarlayarak satın aldık. Yanı sıra mağazaya gidene değin Hemnes serisinin büyük şifonyeri konusunda çok kararlıydım. Ancak mağazada inceledikten sonra çekmecelerde stoperlerin olmadığını gördük. IDANAS serisinin yine büyük şifonyerini aldık. Şimdilik oda çok içimize sinecek şekilde oldu, Chiconun beşiğini koyduğumuz alana park yatağını yanımızdan ayırdıktan sonra koyacağız. İlk kızımız beşiği denedi bile :)

Umuyorum herkes bu süreci gönlüne göre ve bereketle geçirir. Hepimizin sağlıklı bebişleri, güzel telaşlı hazırlanmaları olsun Eki Görüntüle 3443598
Maşallah çok güzel bende bir çok şeyi aldım internetten malesef doktor evde yatış verdi kanamam olduğu için önceden 1 2kere ebebek gitmiştim iyi ki gitmisim hamilelikte hiç bise bellek olmuyor çünkü her an bişe olabiliyor bizde başladık odayı düzenlemeye şuan duvar kağıdı ve duvar paneli takılıyor dolap kurulu 2temmuzda çilek den sifonyer almıştım o gelcek raf ve süsleri trendyoldan soylemistim evimizin dış cepesi yapılıyor bu hafta bitiminde temizlik yapilcak camlar battı temizlikten snra kiyafetlerini yikamaya bqslicam

Bende Beşar Esadtan dolayı biraz tereddüt ediyorum aslında. Birde yurtdışında yaşıyoruz, burda daha sıkıntılı sanki 🥲 mahir isminide çok seviyorum ama eşim beğenmiyor, ben akiften devam edeyim en iyisi ☺️
bence de akif çok güzel🥹 Sağlıkla gelsin inşallah❤️ Yahya ismi de çok hoşuna gidiyor anlamı nedeniyle. İbranice "Allah lütufkârdır" demek. Hz. Zekeriyya'nın yıllarca çocuğu olmamış. Bir gün dua etmiş Allah'a. Sonra ona haber gelmiş.
Biz seni Yahyâ adında bir oğulla müjdeliyoruz ki, daha önce hiç kimseyi ona adaş yapmış değiliz.”
Tabii ben evladın Allah'ın hediyesi olduğuna iman ettiğim için oğlum olursa bu ismi koymayı çok isterim. Kız olursa da Zehra olacak inşallah

Son düzenleme:
Bende ayni modeli aldim cok hizli teslim ettiler, genelde icindeki pelus oyuncaklarin eksik oldugu yazilmis forumlarda ama bende hic sknti sorun olmadi. Suan icin cok memnunum. Annem bile bebk icin cok genis ve rahat gorunuyor dedi
Sadece yaninda yedige ettikleri yatak cok icin ben onun icin ek yatak ayarladim.
Sevindim buna. Yatağın ince olacağını tahmin ediyordum zaten. Gelse de kursam, çok heyecanlıyım 🤗

X