Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Ya içini rahat tut benim de kasılmalarım var aslında birçok gebenin var bazıları onun kasılma olduğunu bile anlamıyor. Bebek hareketleri sanıyorlar, mide kasılması sanıyorlar veya fark etmiyorlar. Bazıları ise gerçekten kasılmaları geç hissediyor. Ama araştırabilirsin 16. haftadan sonra başlaması normal. Anneden anneye değişir lütfen çok takma kafana. Yabancıların sayfalarına bakıyorum çoğu kasılmaların farkında ve cidden erken haftalardan beri hissettiklerini aöylüyorlar. Kasılmaları, karın kramplarını çok düşünme adet sancısı bile bazen normal çok olursa doktora gidersin❤️
Evet canm çoğu kişi farketmiyor ama benim daha onceki hamileliklerimde hiç yaşamadığım için erken donemde farkettim. bide doktorum erken doğum riski olabilir diyince ben o günden beri stresliyim bakalım yarın progestan devam ettircekmi extra napcak. Magnorm içiyorum ama hiç beğenmedim hiç fayda etmiyor onuda soyleyecgim. Hayırlı haberler ile gelirim inşallah 🙏

Amin canım sağlıkla kavuşalım hepimiz inşallah 🤲❤️ hepsinin mizacı anne karnındayken oluşuyor gerçekten oğluma hamileyken 10 haftalikti aşırı hareket ediyordu doktor bile şaşırmıştı sonuç olarak hiperaktif teşhisi aldık 4 yaşındayken 🤭 ben çok pimpirik bir anneyim 3. Gebelik olmasına rağmen bunu atamıyorum üstümden 🥲 isim olarak Gülce Parla düşündük, gülsün parlasın 🙏🥰
Merhaba 10 haftalıkken hareketini siz hissetmiş miydiniz yoksa ultrasonda mı göründü?

Merhabalar bir.şey danışmak istiyorum ben 21+5 haftalık gebeyim. Perinatoloji doktoruna gittik gitmeden çikolata ve meyve suyu içtim. Organlarında vs bir sıkıntı yok çok şükür gayet sağlıklı ama çok az hareket ediyor dedi kendi doktorunuz bir tiroit ve kan değerlerinize baktırsın dedi böyle bir durum yaşayan var mı acaba çok tedirgin oldum

Evet canm çoğu kişi farketmiyor ama benim daha onceki hamileliklerimde hiç yaşamadığım için erken donemde farkettim. bide doktorum erken doğum riski olabilir diyince ben o günden beri stresliyim bakalım yarın progestan devam ettircekmi extra napcak. Magnorm içiyorum ama hiç beğenmedim hiç fayda etmiyor onuda soyleyecgim. Hayırlı haberler ile gelirim inşallah 🙏
Ama aynı kişinin farklı gebelikleri de farklı olabilir ki. Ayrıca şu an böbrek, karaciğer, kalp, bağırsak gibi organlarınızdaki küçük bir problem bile tetikliyor olabilir çünkü diş bile kasılmaya neden olabiliyor. Doktorun erken doğum demesi doğru değil çünkü kasılmaları çok olanlar bazen geç doğum yapıyor. O kasılmalar doğum eylemini başlatmaz sadece rahim ağzının kısalmasında etkili olabilir. Benim bir arkadaşım gebeliği boyunca adet mi oldum acaba diye tuvalete koşuyormuş. İçini ferah tut lütfen

Merhabalar bir.şey danışmak istiyorum ben 21+5 haftalık gebeyim. Perinatoloji doktoruna gittik gitmeden çikolata ve meyve suyu içtim. Organlarında vs bir sıkıntı yok çok şükür gayet sağlıklı ama çok az hareket ediyor dedi kendi doktorunuz bir tiroit ve kan değerlerinize baktırsın dedi böyle bir durum yaşayan var mı acaba çok tedirgin oldum
Çikolata ve meyve suyunu muayeneden hemen önce yediysen etki etmemiş olabilir. Bebek gelişimi yerindeyse senden düzgün kan alıyor demek sonuçta. Yine de değerlerine bir baktır ama sıkma canını🤍

bence de akif çok güzel🥹 Sağlıkla gelsin inşallah❤️ Yahya ismi de çok hoşuna gidiyor anlamı nedeniyle. İbranice "Allah lütufkârdır" demek. Hz. Zekeriyya'nın yıllarca çocuğu olmamış. Bir gün dua etmiş Allah'a. Sonra ona haber gelmiş.
Biz seni Yahyâ adında bir oğulla müjdeliyoruz ki, daha önce hiç kimseyi ona adaş yapmış değiliz.”
Tabii ben evladın Allah'ın hediyesi olduğuna iman ettiğim için oğlum olursa bu ismi koymayı çok isterim. Kız olursa da Zehra olacak inşallah
Yahya ismini çok severim ama anlamını bilmiyordum. Ne kadar güzelmiş ❤️

Bugün fatura kesildiğine ve ürünün paketlendiğine dair mail geldi. Ben kendi sitesinden almıştım. Whatsapp destek hattından da cevap verdiler bugün, sipariş sırasına göre bayram tatilinde birikmiş siparişler kargoya verilecekmiş.
Bende siteden sipariş verdim çok tereddutte kaldım inşallah sagsalim gelirler bana daha mail gelme bakalım

Merhaba 10 haftalıkken hareketini siz hissetmiş miydiniz yoksa ultrasonda mı göründü?
ben 13 haftalıkken cinsiyet için gitmiştim. Kesenin dibinde uyuyordu ortada bile değildi. O kadar uğraştık hiç kıpırdamadı sırtını dönmüştü. Çok endişelenmiştim. Ama ne zaman hasta olsam, yorgun olsam veya aç olsam yine çok hareketsiz oluyor. Hareketlerini hissetmeye başladın mı?

Bizim ana kucağı geldi bugün 😌
IMG_8094.jpeg

Ama aynı kişinin farklı gebelikleri de farklı olabilir ki. Ayrıca şu an böbrek, karaciğer, kalp, bağırsak gibi organlarınızdaki küçük bir problem bile tetikliyor olabilir çünkü diş bile kasılmaya neden olabiliyor. Doktorun erken doğum demesi doğru değil çünkü kasılmaları çok olanlar bazen geç doğum yapıyor. O kasılmalar doğum eylemini başlatmaz sadece rahim ağzının kısalmasında etkili olabilir. Benim bir arkadaşım gebeliği boyunca adet mi oldum acaba diye tuvalete koşuyormuş. İçini ferah tut lütfen
İnşallah vaktinde sağlıklı doğarlar 🙏🌸 sebebi idrar yolu enfeksiyonu ve kum dokmemdi böbrek usg filan çekildim gecmis mi bakalım yarın ne durumda öğrencez 🙂 kardiyoloji bile gittim ben pimpirikliyim ucunu bucagini ararstiririm 😁

Selamlar ☺️🌸

Ben alışverişe ilk evlendiğim yıllarda hatta belki nişanlılık zamanında başlamış olabilirim. Aynı durumu evlenirken de yapmıştım, uzun süre kullanılmış denenmiş ve kaliteli olduğundan emin olduğum eksiklerimi çok önceden tamamlamıştım, çok faydasını gördüm. Şimdi bebek için aldıklarımdaki fiyat farkına bakınca inanamıyorum. Trendyol üzerinde bulabildiğim satın almış olduğum ürünleri bir koleksiyonda topluyorum. Linki bu şekilde: https://www.trendyol.com/koleksiyonlar/athenam-k-cfd558c6-1e71-43ac-bce6-047fdfc97d38

Yanı sıra bebek arabası, oto koltuğu ve pusetler için aşağıdaki ürünleri satın aldık. Bunları da bir kasım indirimde sipariş etmiştik.

Oto Koltuğu:

Bebek Arabası:

Puset:

Aparatları:

Tüm bunların yanı sıra, zamanla ağırlaşacağımı da düşünerek ve temmuz başında İkea'ya zam geleceğini de duyduktan sonra bayram tatilinde evde kalarak bebeğimizin odasını düzenlemeye karar verdik. Uzun süre kullanabileceği ve kullanışlı bir şeyler istiyordum. Kiracı olduğumuz için de demonte edilebilir olması önemliydi. PAX serisinin dolap sistemlerinden de çok memnun kalmıştık. Hal böyle olunca dolabımızı Ikea'dan ihtiyacımıza yönelik tasarlayarak satın aldık. Yanı sıra mağazaya gidene değin Hemnes serisinin büyük şifonyeri konusunda çok kararlıydım. Ancak mağazada inceledikten sonra çekmecelerde stoperlerin olmadığını gördük. IDANAS serisinin yine büyük şifonyerini aldık. Şimdilik oda çok içimize sinecek şekilde oldu, Chiconun beşiğini koyduğumuz alana park yatağını yanımızdan ayırdıktan sonra koyacağız. İlk kızımız beşiği denedi bile :)

Umuyorum herkes bu süreci gönlüne göre ve bereketle geçirir. Hepimizin sağlıklı bebişleri, güzel telaşlı hazırlanmaları olsun Eki Görüntüle 3443598
Odasına bayıldım çok güzel olmuş ellerinize sağlık 🥰🥰 Sorması ayıp gardrop ne kadara geldi ben de Temmuz başı dolap ve şifonyer almayı düşünüyorum

X