Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim bu 3. Gebeliğim 3 üde aynı sende ki gibi geçti ne bas ağrısı ne mide bulantısı Dr da kontrolde hersey yolunda diye teyit ettikten sonra sanşlısın ender rastlanan rahat gebelik geçiriyorsun muhtemelen hepsi böyle geçer demişti gercektende öyle oldu sağlıcakla al kucağına inşallah

Ay olur mu hiç özür dilenecek bir durum yok ben anladım sizi aslında sadece ben de hassasım böyle konularda bayramda çekirdek ailem hariç bile kimseye demedim üzülmesinler diye, grip oldum bulaştırmayayım dedim sadece

Umarim saglikla ilerleriz gecer gider bu korku stres. Sagolun umut oldunuz

Ayy insallahhh insallahh ben 13 yil sonra normal yolla hamile kaldim bu bir mucize. Gecmiste 4 tup 3asilama yapmistm olumsuz olmustu hep.insallah bebegimizi sag salim dunyaya getirirz

Hayırlı olsun gebeliğiniz. Bulantı vs. Gibi belirtiler daha çok 6. Hafta bitiminde başlar, daha vakti var ama umarım sizde hiçbiri olmaz. Bazıları da hiç belirtisiz geçiriyor bu ilk zamanları maşallah. Hatta ultrasona girmesem hamile olduğuma inanmayacağım diyenler bile var. Benimse 15. Hafta hala bulantım var tüm hamilelere rahat, sağlıklı hamilelik dilerim

Kızlar hepinize iyi bayramlar
Birkaç gündür bayram vs diye uzak kaldım siteden
Lekelenmesi olan arkadaşlar olmuş, çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum kendilerine
Bu sabah benim de peçeteye sildiğimde çok açık renkli bir lekelenmem oldu
Doktor rutin dışı kendini yorduğundan olmuştur dedi, kan uyuşmazlığımız var o iğne yapıldı her ihtimale karşı
Ve bol bol dinlen dedi
Aklınızda bulunsun, bişey yapmadık sanıyoruz ama yine de farketmeden yoruyoruz bayram sürecinde kendimizi sanırım

Bende de oldu bi kaç kere ve kanama alanı falan olmamasına rağmen doktor Progestan verdi. Sadece bi kere fitil olarak kullandım aşırı akıntı falan yaptı ama lekelenme geçmişti ben doktora gittiğimde. Devam etmeli miyim bilmiyorum.

umarım herkes güzel bir bayram geçiriyordur. ben akrabalarımdan gelen yeterli dozda hamilelik nasihatlarını almış bulup bayramı erkenden sonlandırıyorum. teyzemden gelen "hamileliğin boyunca sakın çok kilo alma" uyarısı mesela. ergenliğim boyunca çok zayıf olmamla dalga geçmeleri ve kilo almam için ilaç kullandırmaya zorlamaları dışında bir sorun yok. "çocuk doğunca en az 2 yaşına kadar emzir!" diyen sevgili akrabam da hamileliğimin henüz 3. ayında bu nasihatı vermemiş olsaydı ne yapardım ben? Allah tüm hamilelere peygamber sabrı versin inşallah, amin.

Kızlar bugün dolabın üst rafına uzanmistim sag kasigima sancı girdi hafif bir sey olmus mudur bebege. Bir de 15+4 haftaligim sol kasigimda pıt pıt hareketler oluyor sanki bebek hareketi midir
Sanmıyorum canım o kadar kolay bir şey olmuyordur bebeklere herhalde yaa bizim evhamlarımız işte :)

Kızlar bugün dolabın üst rafına uzanmistim sag kasigima sancı girdi hafif bir sey olmus mudur bebege. Bir de 15+4 haftaligim sol kasigimda pıt pıt hareketler oluyor sanki bebek hareketi midir
İlk gebelik ise doktorlar pek duyamazsiniz diyor fakat ikinci üçüncü gebeliklerde hissedilirmis bazen çok hareketli bebekler de hissettirebilirmis. Allah'ın izniyle birşey olmamıştır bebise gönlünüzü ferah tutun ama esnemeyen vücudu o şekilde pek uzandirmayin dikkat etmeye çalışın.

saglikli olsunda belirtili belirtsiz hic farketmez benim icin. Sadece biri bana bulanti bebegin iyi gelistiginin gostergesi demisti. o yuzden yillardir bulanti bekledim. Tabi ilk defa hamile kaliyorum ama bulanti olmaynca aklma bu cumle geliyor. travma olmus bnde sanirim tesekkur ederim cevapladgnz icin.

Ayy insallahhh insallahh ben 13 yil sonra normal yolla hamile kaldim bu bir mucize. Gecmiste 4 tup 3asilama yapmistm olumsuz olmustu hep.insallah bebegimizi sag salim dunyaya getirirz
İnşallah sağlıcakla kucağınıza alıcaksınız evladınızı hep böyle de devam etsin rahat bir hamileliğiniz rahat doğumunuz olur inşallah

Normal devlet hastanesi değil kadın doğum üzerine bu ikinci gidişim yine doktor yoktu ebe vardı teşekkür ederim sonuclar temiz cıktı dedi bosu bosuna 2 saaten fazla beklemiş oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…