Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben ilk doğumumda oğlum doğunca yan tarafımda aşı yaparlarken gördüm ogluma,cocuk doktoru gelip muayene edip iğne yapıyordu tabi o sırada bana dikiş atılıyor okadar hafızama kazınmış ki dedim ki hocam ne iğnesi yapıyorsunuz bu k vitamini dedi bebek için hayati önem taşıyor lafını hiç unutmam. Kafa içi kanamalarini filan onluyormus bebekte pihtilasmayla ilgili bir iğne. Ben 2 cocugumada bütün aşılarını yaptırdım su çiçeği bile geçirmedi çocuklarım doktora sorduğumda aşısı var olmuştur belki ama hafif atlatmistır demişti, Allah nasip ederse bebegimede yaptıracağım.bu aşılar covid aşısı ile bir değil covid 1 yılda oluşan bir aşı ve bir aşının olası yan etkilerini değerlendirmek için aşılama başlamadan 5 yıl beklenmesi gerekiyor yani zaten amaçları belliydi üstü kapalı söylemiş olayım çocuklara vurulan aşı bize bile vurulmuş olan salginlari bitiren bir aşı sonuçta... bu benim fikrim herkesin fikirlerine saygı duyarim

Kaç haftalık olacaksın pazartesi ? Ay çok heyecanlııı
Sata göre 12+4 ama birazcık önden ölçüyor sanırım onu düşündü ona göre pazartesi tam 13 hafta oluyor doktorumda hep 13 te söyleyecem diyip durmuştu ya nasip dedim açtım bu hesabı ilk hamilemiyim heyacanını yaşadım şimdide ya nasip diyorum evladımın cinsiyetini gönlüme göre olur diye bekliyorum Kadir gecesi hürmetine nasip etsin hepimize sağlıcakla selametle hayırlı imanlı ahlaklı güzel yüzlü güzel huylu güzel sözlü evlatlarımız olsun inşallah

Hepatit b, kızamık gibi aşılara karşı değilim ancak covid aşısı keşke olmasaydık. Acil durumda denenmemiş etkisi belirlenmemiş bir şeydi ama işte mecbur kaldık Tetanoz aşısı içinde ilk gebeliğimde tetanoz aşısından 2 3 gün sonra maalesef kalbinin durduğunu öğrendim bebeğimin. Hareketleri yavaşladı sonrada hissetmeyince anlamıştım durumu. Belki bir denk gelişti bilmiyorum. Doktorların hepsi alakasız olduğunu ve binlerce gebenin güvenle olduğunu söylüyor. Ama işte gelip bir de içime anlatsınlar. O yüzden tetanoz aşısını olmayacağım kesinlikle. Zaten bazı doktorlarda artık ameliyathanenin steril olduğunu ve gerek olmadığını söylüyor. Bende o düşüncedeyim.

Biz her seyini çoktan aldık neredeyse malum zamlar gelmeden
Abimiz tatile geldi uniden sürprizleri ile ilk eşyaları oldu bebeğimin. Bez yakalık mama önlüğü diye geçen, çoraplar almış minicik. İzin vermiyor oğlum Haziranda finallerden sonra gelince beraber yapılacak alış veriş diyor

Son düzenleme:
Allah yardımcın olsun canım benim bebis iyimis çok şükür ama yine de kanama olunca insanın dünyası başına yikiliyo iyiydi ama bisey olduysa şuanda diyosun
İğne için diyecek sözüm yok ben penicilin grubu ignelerde çok acı çekerdim bu cok daha felaketmis annelik işte böyle kutsal
İnşallah bu günlerde geçer sağlıkla hayirlisiyla alırız yavrularımızı kucağımıza

Ben de totem yaptım. Sanki alış veriş yaparsam büyü bozulur gibi geliyor alamıyorum bayramdan sonra ikili tarama sonuçları çıkarsa içim rahatlayacak
Hiç kötü düşünme canım bebek de uzulur. Ben de hep korkuyorum evhamlaniyorum ama rahat olmaya calismaliyiz bence

Aminnn canım insallah cümlemizin

Ben bezi 1 numaradan 1 paket 2 numaradan 2-3 paket 3 numaradan 3 paket falan almayı planlıyorum devamını sonra halledebilirim belki erken alırım bebekler hemen büyüyor o yüzden aşırı almayı düşünmüyorum bide alınacak o kadar çok şey var ki yavaş yavaş başlamak lazım gibi geliyor çok fazla alınacak şey var bebek için de anne için de

Nj

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…