Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Dönerken zorluk yaşıyo musunuz hanımlar ya? Valla 2 kişi destek atsa çok rahat dönermişim gibi geliyor ama tek başıma zorlanıyorum ben erken değil mi bunun için :/

bebetomun şu kadarcık eşyası var 🥲
çizdiğim taraf yenidoğan sadece, benim daha almam lazım 🥹
Eki Görüntüle 3481312 Eki Görüntüle 3481313
Merhaba :) ben de dışarısı için tulum almak istiyorum hatta hm den aldım ama büyük geldiler . Zaradan gözüme kestirdiğim var alacam ama kaç beden alayım . Şu sizin pofuduğa benziyor :) 1/3 çok mu küçük olur ? Gidip bakamıyorum sürekli yattığım için 🦦

Olumsuzlara odaklanmaya meyilli insan beyni, çok normal. Kaldı ki sen çok iyi karşıladın bu süreci, ah vah demek yerine yapılacaklara bakıp iyi şeyler olacağına inandırıyorsun kendini, bence bu çok önemli bir şey, ayrıca evladın da çok şanslı bence ❤️ paketli gıda vs hiçbir alakası yok ya, seni strese sokmalarına izin verme kırılacaklarsa kırılsınlar senden önemli hiçbir şey yok şu an. Doktorunun izin verdiği her şeyi ye iç, seni ne mutlu ediyorsa öyle davran. Ben hiç kötü bir şey düşünmüyorum bu konuda, evet risklisin ama yaşam sınırını geçti anneliğin yarısı evhammış 6 ayda bunu anladım ben, düşündüğümüzden çok daha fazla güçlüler bence.
Aslımda olaylara güzel bakmamı sağlayan genelde siz oluyorsunuz. Bişeye mi canım sıkıldı bakıyorum yazıyorum sonra diyorum panik yok herşey yolunda. Ama bence de bazı şeyleri fazlasıyla evham yapıyoruz. Bu süreç şimdi çok zorlu geliyor yatmak dışarı çıkmamak ilerde boşuna üzülmüşüm dicem kesin🤭 şyi ki varsınız 😍

tabii başka doktora da git benim 3. ayda korkunç bir kanamam oldu. 7.ay bitmek üzere hala progestanı bıraktırmadı. bu ay bıraktıracak muhtemelen.
Yani ne zararı olabilir ki diyorum. Doktordan habersiz bişey yapmıyorum eşim de yptırmıyor ama evde var ağızdan kullanayım nolcak diye çok düşünüyorum. Burda kaç kişinin yazısını okudıysam hepsi progesteron kullanmış. Sen ağız yoluyla mı alıyorsun ?

Aklına kötü bişey geldiğinde hemen yerine güzel bir düşünce koyarak onu desteklemen lazım. Şöyle düşün kötü düşünceyi kapatıyorsun ama yerine yeni bişey koymadıkça eskisi tekrar önüne gelir. Beyin biraz böyle düşünmicem dedikçe düşünüyorsun. Mesela o an düşünmek için bi liste oluşturup onlara bakıp o konuları düşünebilirsin. Geneli seni rahatlatan şeyler olursa acayip rahatlıyorsun. Ben bi ara sürekli deprem olacak korkusunda en son cips havuzunda yüzdüğümü falan düşünmüştüm 🤣🤣 şuanda da bebişle ilgili kötü bişey aklıma gelince hemen işte küvet bakim diyorum böyle o an o düşünceyi atlatıyorum. Zamanla aklına gelmeyecektir inşallah 🩵
Varya düşğnmekten yoruldum cidden. Gün içinde uyuyayım diyorum yarı uyurken bile kafamda binbir seneryo o öyle olırsa bu böyle olursa 😂😂 bunları şyi düşüncelere çevirebilsem ne mutlu bana 🤭 Allahtan beneğe bişeyler almaya başladım da kafamı onunla meşgul ediyorum. İnşallah geçecek hepsi ve bi hatıra olarak kalıcak😊

Hiç dinleme hatta anne kardeş uzaklaşamazsında arkadaş falan varsa bir süre görüşme böyle olumsuz düşünen kim varsa bende çok zayıfım alakasızlığı ordan bir kere kır gayette çikolatalı gofrettir bisküvidir canım isteyince yiyorum olsa bizimki haydi haydi şimdiye kadar çoktan tetiklenirdi valla canım isteyince gazlı içecek de içiyorum tabi onu gizli yapıyorum eşim kızıyor diye yani demem o ki iğne ucu kadar sebepten erken doğum tetiklenmez başka nedendir olacaktır zaten o senin elinde olan bir şey değildir adamlar 40. Haftaya kadar sigara içiyorda bir şey olmuyor sen kıçı kırık çikolata yüzünden mi erken doğurcan hiç kulak asla bol bol pozitiflik bas bünyene çünkü asıl erken doğumu tetikleyen şey stres başka hiçbir şey değil
bşr anlayabilsem bunu büyüklere. Tamam paketli gıdalar zararlı ama erken doğuma neden sebep olsun😂 pek oralı olmamaya çalışıyorum. Bende 2 haftaya kadar canım neyden isterse az da olsa yiyordum. Şimdi yeme dendikçe daha da yiyesim geliyor. Bi de diyorum ki belki benim çok hareketli olduğum vakitlerde de kısaydı rahim ağzı rabbim o zaman korudu bebeği şimdi de koruyacak. Stresim bi olmasa evde yatmanın zorluğu olmayacak. Ama hala inanıyorum bebek vaktinde sağlıkla gelecek ve bugünleri güzel hatırlayacağız. Gerçekten hepiniz iyi ki varsınız 😍

Aslımda olaylara güzel bakmamı sağlayan genelde siz oluyorsunuz. Bişeye mi canım sıkıldı bakıyorum yazıyorum sonra diyorum panik yok herşey yolunda. Ama bence de bazı şeyleri fazlasıyla evham yapıyoruz. Bu süreç şimdi çok zorlu geliyor yatmak dışarı çıkmamak ilerde boşuna üzülmüşüm dicem kesin🤭 şyi ki varsınız 😍
Ben de yatıyorum sürekli az kaldı dayanalım :) kendimi fok balığı gibi hissediyorum ama olsun 🦭:)

Aynı seyı ben gecen sene ama benim kı kötü sonuçlandı sana tavsiyem iyi bir doktor bul ve mümkünse dınlen suan ben tek gebeyim doktorum rahim ağzını ıkı haftada bir ölçüyor 25. Haftada 40 cıktı suan 27 oldum çarşamba günü tekrar gıdıcem
Benimde şu an her hafta ölçülüyor. Doktorum aslında çok bilgili profesyonel hani normal gebelik geçiren birisi sorun yaşasa bu doktora gideyim der. Ama benim içim rahat değil başka bi doktora daha danışacağım belki farklı bi tadavi uygular

Benim de var valla, çok tatlı bence 🥹 ikinci el alabilirsin veya dediğin gibi satarsın sonra. Sirkülasyon fazla oluyor Cybex’te. Ana kucağı, kanguru falan almış mıydın?
Ana kucağı almadım klasik babybjörn alıcam onu ama kanguruyu arkadaşımda ergobaby var onu verecek ama sanırım yenidoğan için çok uygun değilmiş 3-4 aylıkken ancak dedi🥲

Benimde şu an her hafta ölçülüyor. Doktorum aslında çok bilgili profesyonel hani normal gebelik geçiren birisi sorun yaşasa bu doktora gideyim der. Ama benim içim rahat değil başka bi doktora daha danışacağım belki farklı bi tadavi uygular
Senin yapacağın şey sadece dınlenmek merak etme hıcbır şey olmaz içini ferah tut erken doğum vs hıcbır seye de bakma ınsallah 35 leri görürsün

Ya aldığım yenidoğan kıyafetler hep 50cm miş. 52cm falan doğsa herhalde 3 gün anca giyecek. Aralarında çok az 56cm olanlar var ama özellikle hastane çıkışları 50, demekki bunların amacı sadece hastane çıkışında giyilmesi.
Ben e-bebekten hep 3 ay aldım onlarda 62 yazıyor 6 ay olanlarda da 68 yazıyor. Yenidoğan için sadece Tinylamp hastane çıkışı aldım o 50 civarı sanırım. Görümcemin çocuğu 55 cm doğmuştu genetik olarak da bizim çocuğun iri ve uzun olacağını düşünüyorum çok minnak doğarsa Hm yada E-bebekten eşimi yollar aldırırım diye düşündüm. Tabi hangi hafta doğacağıda önemli olabilir. 37.hafta doğan bebek ile 41.haftada doğan bebiş arasında ne kadar fark eder acaba.

Ben e-bebekten hep 3 ay aldım onlarda 62 yazıyor 6 ay olanlarda da 68 yazıyor. Yenidoğan için sadece Tinylamp hastane çıkışı aldım o 50 civarı sanırım. Görümcemin çocuğu 55 cm doğmuştu genetik olarak da bizim çocuğun iri ve uzun olacağını düşünüyorum çok minnak doğarsa Hm yada E-bebekten eşimi yollar aldırırım diye düşündüm. Tabi hangi hafta doğacağıda önemli olabilir. 37.hafta doğan bebek ile 41.haftada doğan bebiş arasında ne kadar fark eder acaba.
Yegenim 41. Haftada dogum yapti 3bucuk kilo. Cokta degil bence yapisina bagli bence bebegin

İnstagramda falan sürekli erken doğum ile ilgili şeyler karşıma çıkıyor. Erken doğan kaybedilen bebekler falan çok etkileniyorum ya. Dün doktorum da heran herşey olabilirde olmayabilirde dedi iyice modumu düşürdü. Rahim ağzı 24mm ölçüldü. Sanırım bu süreçte çok sevdiğim doktorumdan başka birine daha gözükücem. Çünkü hala neden progesteron fitil bile kullanmadığımı sorguluyorum. Yeni bi görüş almak iyi olur inşallah🥹
Hiç modunu düşürmelerine izin verme. Ağzı olan konuşuyor işte. Ben 4. Hafta da öğrendim hamileliğimi. Bir hafta sonra kanamam oldu gece hastane hastane gezdik. Hepsi yatışımı yapmak istedi düşük yaptığımı söyleyip imza atıp çıktım hepsinden. Hayatımın en çaresiz dönemlerinden biriydi. Milyonlarınız olsa bir halta yaramadığını , ne yaparsam yapayım benim elimde olmayıp dua etmekten başka çaremin olmadığı bir zamandı. Kesemin şekli bozuktu bu arada. Bebek yok dediler kese bozuk dediler bu çocuk düşer dediler. Ben 6. Haftamda kızımın kalp atışını duydum. 12. Hafta da kesemin şekli düzeldi. Şu an 28. Haftadayım iki hafta önce kontrole gittiğimde bir kilo 36 cm di gayette sağlıklı ilerliyoruz. Diyeceğim o ki kimseyi dinleme. Bu bebeklerin yiyecek ekmeği, içecek suyu olduktan sonra gerisi hikaye. Tabi ki yine tedbiri bizden taktiri allahtan. Bebeklerimizle birlikte nice güzel yıllarımız olur inşallah.

Son 3'lüyü çevrende kullanıp seven mi yok anam neden düşünmedin
Ya bak dün yine ana kucağı almak için ebebek’e gittik o esnada bir kadın yanaştı dedi ki işinize karışmak gibi olmasın ama bence bunu şimdiden almayın ben bebeğimi hiç yatıramadım. Aynı anda doğum yapan birkaç arkadaştık birimizin bebeği rahat etti diğer hiç kimseninki yatmadı. Bebek hep kucakta olmak istiyor. Bırakayım da buna uyusun diye bir şey olmuyor. Uyuduktan sonra da nereye yatırdığınız fark etmiyor. Yani ne zaman niyetlensek biri geliyor caydırıyor artık bu bir işaret diye düşünüyorum. Kanguru ve sling de gördüm birkaç kişide sarkıyor omuzları kesiyor gibi görünüyor, bebek de konforsuz duruyor gibi geldi gözüme. Anne illa ki eliyle tutma ihtiyacı da hissediyor. Dışarıda da bağlar gezdiririm demeye sırtıma güvenmiyorum. Babası derse ki alalım ben taşırım belki sonra biraz büyüyünce o olabilir 😅

Arkadaşım 41de 3200 doğurdu. Hastaneden çıkana kadar 2900e falan düştü bebek. Bence de tamamen yapısal. İri bebek erken belli ediyor kendini o durdukça da kilo alıyor ama diğerleri için çok fark yok diye düşünüyorum.

X