Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kızlar ben iki gün önce emzirmede tutuş problemi vs yaşadım bebeğimi iyi doyuramadım bu yüzden 😞 dün kontrolümüz vardı doğumhanede ebelere yönlendirdi doktorumuz, ebeler çok güzel bi eğitim verdiler bana ve eşime. Hem emzirirken tutuş pozisyonları hem de gazını alma pozisyonları. Sonra da ilçemizdeki ketem’in ebeleri geldi (gebelik okulunda demişlerdi arayın evinize geliriz diye) onlar da gelip çok güzel anlattılar her şeyi lütfen doğum yapınca hastanenizde ve sonra böyle gerekirse keteminizde ebelerle iletişimle olun bu eğitimleri alın. O kadar rahatladık ki dünden beri.

Bu arada ebemiz meme kontrolü de yaptı, süt sağma makinesinin benim meme uçlarımı şu an tahriş ettiğini fark etti. Elle sağmayı gösterdi (ben çok önyargılıydım ama çok çok kolaymış.) ve elle sağdığımda makineden daha fazla süt geldi. Yine de şu aşamada sağım yapmama gerek yokmuş ama memelerimde doluluk hissi olursa sağabileceğimi söyledi.

Özet olarak lütfen bebeği tutma/emzirme/gaz çıkarmada zorluk yaşarsanız ebelerle iletişime geçin kendinizi yalnız hissetmeyin 🩷
Yanlış hatırlamıyorsam bu hafta emzirme haftası sebebiyle çoğu yerde etkinlikler, eğitimler vb çok var. Değerlendirmek isteyenler araştırsin. Destek güzel şey

Kızlar günlerdir foruma giremedim. Ctesi günü sezaryen ile doğum yaptım. Doğum süreci çok güzel geçti çok şükür 🙏🏻 tam ameliyathaneye girince heyecanlanmaya başladım ama korkulacak hiçbir şey yokmuş bebeğim de ben de gayet sağlıklıyız 💕💕 iyi ki de epidural olmuş diyorum hatta. Sezaryen olacaklar kimseyi dinlemesin ve korkmasın 💪🏻

Canım günlerdir bebekle ve toparlanmakla uğraşıyorum giremedim. Sen nasılsın 2 gün önce doğum yaptın sen de nasılsın?
Hayırlı uğurlu olsun tatlım, Rabbim analı babalı, sağlıkla büyütsün 🥰

Yanlış hatırlamıyorsam bu hafta emzirme haftası sebebiyle çoğu yerde etkinlikler, eğitimler vb çok var. Değerlendirmek isteyenler araştırsin. Destek güzel şey
Ay evet bugün o yüzden tekrar eve geldi hastanedeki ebeler 🩷 ev ziyaretleri yapıyorlarmış çiçek filan getirdiler hatta. Gerçekten çok fark ediyormuş emzirme pozisyonları

Selam herkese. Yarin oglen sezaryen olacagim😍 cok cok heyecanliyim. Dua edin nolur 🙏🌸

Sağlıkla al kucağına inşallah. Rabbim kolaylaştırsın bi an evvel toparlan inşallah 🙏🌸

Bi de Mersin’de yaşıyorum soğuk bi memleket değil ben de yeterli olur diye düşünüyorum. Yaptırmasam içimde kalacaktı çok güzeller 😍

Güle güle giysin inşallah 💕 Ben kat kat giydirmedim hiç hastane de böyleydi evde de bi geceleri yarım kundak yaptım. Misafirliğe gitmek biraz düşündürücü oluyor bi çanta yedek kıyafetle gidiyorsun evleri soğuk mudur acaba diye 😅

X