Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Şuan 33 haftalık hamileyim 21 haftalık hamileyken bakılmış en son
Sizin erken farkedilme şansıda varmış ..
ne yazikki başka testler hemen cıkınca ona 2 gün sonra dönüp bakmamıslar bende inanılmaz öfkeliyim bir daha o doktora gitmeyecegim. son haftaya kadar ilaç verilebiliyormuş okudugum kadarıyla bence doktorunuza yarın söyleyin doğum sonrası hemen bebekten kan aldırmamız lazımmıs fsh bakılmalı 6 ayda hap verilmeliymiş bebeğe zeka geriliğini önlemek için çünkü biz geç kaldık
altı üstü bi hap içip bu riskle yaşamayacaktık.
dava edicem doktorumu bende.. yarın sizin durumunuzuda sorucam endokrin doktoruna konusalım yarın 9 da randevum

Benim de kanda plt değeri düşük çıkmış. Doktor hematolojiye yönlendirdi? Fikri olan var mı?

Kilo olarak dedi sanırım organlarla ilgili birşey söylemedi
Peki çocuğun kilosu 34le uyumlu ama sonuçta 36 haftalık bir bebek değil mi yani organları falan aslında 36 gelişiminde mi oluyor böyle bir durumda. Ya mesela 34 haftalık bir bebek nasıl ki 36 hafta çıksa kilosu sadece iri dersin ama sonuçta yine 34 haftalıktır. Senin bu gerilik durumu sadece kilo olarak mı yoksa tüm organlar iki hafta geriden geliyor anlamında mı

Ya kızlar benim çok uzun zamandır hemogram ve idrar dışı bi şeye bakılmadı hiç. Sanırım üçüncü ayda her şeye detaylı bakılmıştı demir d vitamini tsh biyokimya vs her şey yolundaydı (tabii demir ve d vitamini kullanıyorum yine) ama tekrar hiç istemedi doktorum. Sadece aylık kan testi hemogram. İstemesi mi gerekiyordu?
Benden de hiç istemiyordu doktorum ama ben hastanede çalıştığım için sürekli kan girdiriyordum ne durumda diye. Doktorlar pek sürekli bakma taraftarı değil sanırım

Kizlar bana da doktor tarih verdi bende cumartesi günü 38+1de sezeryan tarihi verildi 4gun kaldı spinal anestezi ile olucak narkoz istedim olmaz dedi eşim gircek mi dedim ona da hayır dedi artık yaşayıp gorucez hayırlısıyla
Hayırlı uğurlu olsun inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebisini 🫶🏻 benim doktor da eşimi almıyor spinal olacak yeniden tarih belirlenir mi.nilmiyorum cumartesi kontrolüm var benimde. Ama korktuğumu söyledim ve sedasyon uygulaması da ekstra yapılabileceğini söyledi sagolsun. Hepiniz hakkında hayırlısı ya

bu değer tsh için geçerli serbest t4 için değil ne yazikki tsh benimde mormal ama serbest t4 düşük :KK43:
Evet öyleymiş, düzeltemedim silecektim ama kaldı. Yani şöyle ne kadar düşüklük etkiliyor ve öyle etkileyecek diye de bir şey yok. Panik yapmayın. Tsh normal t4 düşük ise iyot eksikliği oluyormuş.

Evet öyleymiş, düzeltemedim silecektim ama kaldı. Yani şöyle ne kadar düşüklük etkiliyor ve öyle etkileyecek diye de bir şey yok. Panik yapmayın. Tsh normal t4 düşük ise iyot eksikliği oluyormuş.
evet iyot bende bikaç doktora sordum eşim doktor bilgiye erişimim hızlı yarın da gidicem ama
şöyle daha erken farkedilebilirdi 25 e kadar istememesi beni çok kızdırdı açıkcası :KK43:

Ölçümlere göre çok küçük ve malesef bulunduğum ilde yeni doğan doktoru yok bu beni tedirgin ediyor
Ben de 37 . Hafta kontrolunde 2700 du kilosu ve ısrarla normal oldugunu soyledi doktorum sakin kafana takma bak dedi hatta , suyu kordon akisı ve hareketleri iyiyse kilo onemli degil dedi dogurana kadar 3 olacak iste daha ne dedi

Ben de 37 . Hafta kontrolunde 2700 du kilosu ve ısrarla normal oldugunu soyledi doktorum sakin kafana takma bak dedi hatta , suyu kordon akisı ve hareketleri iyiyse kilo onemli degil dedi dogurana kadar 3 olacak iste daha ne dedi
Doktorlar 3- 3200den fazla olsun istemiyor zaten. Hem sezaryen hem normal için kolay olsun diye

Hayırlı uğurlu olsun inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebisini 🫶🏻 benim doktor da eşimi almıyor spinal olacak yeniden tarih belirlenir mi.nilmiyorum cumartesi kontrolüm var benimde. Ama korktuğumu söyledim ve sedasyon uygulaması da ekstra yapılabileceğini söyledi sagolsun. Hepiniz hakkında hayırlısı ya
Bende korkuyorum tüm hislerim karmakarisik korku huzun telaş panik huzursuzluk merak herşey her duygu patlamak üzereyim Allah hepimize yardım etsin bugün doktordan çıktım yürüdüm kuytu köşe aradım oturup ağlamak için

Doktorlar da kafasına göre takılıyor galiba, hepsinin kilolu kilosuz referansı farklı 😁 bana da doktorum hep uzun boylu olacak diyordu en son dedi çok uzun olmayacak. Normal olcak dedi. Önceki sonuçlara da şimdiki sonuçlara da baktım hep haftasıyla uyumlu yani. Bir fark yokki 😅

evet iyot bende bikaç doktora sordum eşim doktor bilgiye erişimim hızlı yarın da gidicem ama
şöyle daha erken farkedilebilirdi 25 e kadar istememesi beni çok kızdırdı açıkcası :KK43:
Bence kötü düşünme, kötü senaryolar da çizme. Benim de ilk başlarda keton ve protein çıkmıştı idrarda. İnternette hep felaket senaryoları vardı. Doktoruma sonuç atmadan internete bakınca ağlamıştım. Doktoruma attım, bir oran varmış galiba o normal çıkmış dediki bunda bir şey yok. Ağladığımla kaldım. Bir de belki 25 e kadar değerlerin normal olabilir. Ben tahlillerime baktım da bir ara tsh düşmüş doktor bu haftalarda normal demişti. Bir ay sonra bakalım dedi o zaman normale döndü.

X