Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim nerdeyse her ay tsh bakıldı. t4 baktım da 0,82 ama doktorum düşük demedi. Acı badem hastanesi sayfasında
  • Hamileliğin son üç ayında ise tiroid fonksiyonlarının değerlendirilmesinde 0, 38 – 4, 0 mU/L aralığı esas alınır.
yazmışlar.
Neyse bakalım size ne diyecekler.
tsh normal benimde ama serbest t4 0.90 üstü olmalıymıs ne yazikki sizin ki yine iyi benim 0.62 çıktı yeniden kan testi istedi başka bir hastaneden sonuçlar çıkınca tedavi yöntemi için bilgi veririm. insallah herşey güzel olur.
rabbim sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin

Ya kızlar benim çok uzun zamandır hemogram ve idrar dışı bi şeye bakılmadı hiç. Sanırım üçüncü ayda her şeye detaylı bakılmıştı demir d vitamini tsh biyokimya vs her şey yolundaydı (tabii demir ve d vitamini kullanıyorum yine) ama tekrar hiç istemedi doktorum. Sadece aylık kan testi hemogram. İstemesi mi gerekiyordu?

Ya kızlar benim çok uzun zamandır hemogram ve idrar dışı bi şeye bakılmadı hiç. Sanırım üçüncü ayda her şeye detaylı bakılmıştı demir d vitamini tsh biyokimya vs her şey yolundaydı (tabii demir ve d vitamini kullanıyorum yine) ama tekrar hiç istemedi doktorum. Sadece aylık kan testi hemogram. İstemesi mi gerekiyordu?
bende cok kan idrar vermedim Hamile kaldığımdan bu zamana kadar 2 kere verdim

Şimdi sen söyleyince ben de baktım en son detaylı 3 ay önce bakilmış kan degerlerime
ferritin değerim felan düşüktü onun için ilaç alıyorum vitamin kompleksi alıyorum bir de magnezyum iste
Ama kan istemedi bayadır yani senin gibiyim bende

Kontrolden çıktım bu hafta da kilo almamış dgru düzgün 35 haftadan beri 100gr almış 2950 olmuş minyon bı bebek olcak dedi bişe yok dedi ama uyuz ooldum cumaya hastaneden randevu alacagim ya da cumartesi ye dedi netlesemedik yine çok gerginim o yüzden
O nasıl minyonlukmuş öyle çocuk 38 olduğunda tam normal dogurmalık olacak belki daha bile fazla olur kilosu o zamanda normal zor gel sezeryan derler çok kilo sıkıntı aslında bazı doktorlar artık bnce saçmalıyor ya

Sağlık ocağı da çağırıyor zaten canım. Gidince kan verip idrar verdiğim oluyor benim o sonuçları da kendi doktoruma gönderiyorum genelde. Ama normalde de doktorun kontrol etmesi gerek diye düşünüyorum her ay olmasa bile 😐

Ben de yarına zar zor temizlik ayarlayabildim kızlar. Perşembe sezaryen olacağım çünkü. 🥹
Tuhaf duygular içerisindeyiiim.
Ah canimmm ben düşünemiyorum o tarih yaklaşınca nolcak diye çok heyecanlanirdim muhtemelen. İlk bebis olcak bende de belki ondan tabiki. Senin sat tarihi neydi listede göremedim seni

Şimdi sen söyleyince ben de baktım en son detaylı 3 ay önce bakilmış kan degerlerime
ferritin değerim felan düşüktü onun için ilaç alıyorum vitamin kompleksi alıyorum bir de magnezyum iste
Ama kan istemedi bayadır yani senin gibiyim bende
Magnezyum ben de kullanıyorum bi de omega 3lü balık yağı. O zaman demek ki normal

Sağlık ocağı da çağırıyor zaten canım. Gidince kan verip idrar verdiğim oluyor benim o sonuçları da kendi doktoruma gönderiyorum genelde. Ama normalde de doktorun kontrol etmesi gerek diye düşünüyorum her ay olmasa bile 😐
Benim sağlık ocağı arıyor sık sık ama kan için çağırmadılar kendi doktorum hemograma baktığı için. Ben cuma günü kontrolde sorayım doğum öncesi bakar belki diğer değerlere de

Aslında benim doktorum da o kadar sık istemedi ama ben bir sağlık ocağına gittim sadece bir tahlil için hepsine bakmışlar sonra devlet hastanesine idrar için gittim yine her şeye bakmışlar. Öyle olunca nerdeyse her ay bakılmış oldu. Benim bir ara tsh düşmüştü doktorum bu haftalarda normal ama bir sonraki ay tekrar bakalım dedi öyle öyle her ay kontrol gibi bir şey oldu. Sonrasında normal çıktı zaten.

Ah canimmm ben düşünemiyorum o tarih yaklaşınca nolcak diye çok heyecanlanirdim muhtemelen. İlk bebis olcak bende de belki ondan tabiki. Senin sat tarihi neydi listede göremedim seni
25 Aralıık. 38+3'e gün vermiş oldu doktorumuz böylece 🥹 Benim de ilk ve inanılmaz geliyor iki gün bile kalmamış olması.

Ben totalde 3 kere verdim en son geçen hafta verdim son kez bakalım dedi doktor o kadar çok vermedim bende

Benim nerdeyse her ay tsh bakıldı. t4 baktım da 0,82 ama doktorum düşük demedi. Acı badem hastanesi sayfasında
  • Hamileliğin son üç ayında ise tiroid fonksiyonlarının değerlendirilmesinde 0, 38 – 4, 0 mU/L aralığı esas alınır.
yazmışlar.
Neyse bakalım size ne diyecekler.
Yeni yaptırdım tahlilleri t4 85 1.70 referansı t3 2.00 4.4 referans tsh 50 5.10 yarın anestesiyle görüşmem var kan idrar egk sonuclarına ne dicek bakalım

Benim sağlık ocağı arıyor sık sık ama kan için çağırmadılar kendi doktorum hemograma baktığı için. Ben cuma günü kontrolde sorayım doğum öncesi bakar belki diğer değerlere de
Aa kız benimkiler niye beni zırt pırt çağırıp kan alıyor idrar alıyor allahlla 😐 e ben herkes yaşıyor sanıyordum en son 11inde gittim doğum sonrası 5 gün geleceksin dedi çocuk için devlet tarafından yapılan zorunlu topuk kan alma muhabbeti var falan dedi hatta🙄🙄

25 Aralıık. 38+3'e gün vermiş oldu doktorumuz böylece 🥹 Benim de ilk ve inanılmaz geliyor iki gün bile kalmamış olması.
Ya inşallah hayırlısı olur sag salim alırsın kucağına bebisini :) çok duygusalim ya ben bu ara buna da duygulandim. ❤️🫶🏻 heyecan için bi yol bulursan mutlaka bana da söyle ben şimdiden heyecanlıyım hala daha var üstelik 🤣 36+3 şimdi

Yok yok eğilip çömelip silmek zor katılıyorum 😬
İşte sizde avantaj çocuğu kanala yerleştiriyor açılmayı kolaylaştırıyor 🪷

Ama şu temizlik insanın gözünde o kadar büyüyor işte 😬😵‍💫
Dün yaptım bugün silmedim 😂 belim ağrıdı. Bu hâlde çok zor oluyor karpuzun ile 💙 bir girse şu kanala girdimi bilmiyorum

Aa kız benimkiler niye beni zırt pırt çağırıp kan alıyor idrar alıyor allahlla 😐 e ben herkes yaşıyor sanıyordum en son 11inde gittim doğum sonrası 5 gün geleceksin dedi çocuk için devlet tarafından yapılan zorunlu topuk kan alma muhabbeti var falan dedi hatta🙄🙄
Benimkiler de hep çağırdi ki her ay neredeyse degerlerime baktılar. 34 te gittim bende en son sana dedikleri gibi doğum sonrası gideceğim inşallah

Beni de aile hekimi ilk bebek kontrolü için bir kaç defa bir defa da kan tahlili için aradı. Doktorum söylüyor bana tahlil istediği zaman. Şu topuk kanı da beni geriyor hen hastanede alıyor hem de sağlım ocağında.

Topuk kanı için beni de geçen hafta aradılar o normal, ilki hastanede ikincisi sağlık ocağında alınacak doğumdan 4-5 gün sonra gel dediler gideceğiz biz de

Beni de aile hekimi ilk bebek kontrolü için bir kaç defa bir defa da kan tahlili için aradı. Doktorum söylüyor bana tahlil istediği zaman. Şu topuk kanı da beni geriyor hen hastanede alıyor hem de sağlım ocağında.
Gerilmeyin evet biraz ağlayacak vs ama çok önemli bir şey topuk kanı, tereddüt etmeyin hiç

X